2 recenzje :   

   dla kolekcjonerów   

—    PIOTRA    MAŁACHOWSKIEGO
- Mistrza Europy z Barcelony 2010 w rzucie dyskiem oraz Srebrnego Medalisty Igrzysk Olimpijskich z Pekinu 2008.

—    Vice Prezesa PZLA    Janusza    Rozuma


NCpolska.dy.htm DYSK > PAŃSTWA > POLSKA > MISTRZOWIE POLSKI



R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          

 
  
  
moja książka   
  
  
  
moja książka   
  
  
  
moja książka   
  









flaga Polska
   POLSKA ,
        
    Sochy Komisja    



Mistrzowie Kraju :

KOBIETY   
  
MĘŻCZYŹNI
1926-1947     
1920-1938
1948-1968     
1945-1966
1969-1989     
1967-1987
1990-2003     
1988-2003
2004-2007     
2004-2007


K O B I E T Y


Z A B O R Y   i   I   W O J N A   Ś W I A T O W A
 1926  1. KONOPACKA Halina AZS Warszawa 34.90
 1927  1. KONOPACKA Halina AZS Warszawa 35.68
 1928  1. KONOPACKA Halina AZS Warszawa 37.24
 1929  1. JAŚNIKOWSKA Irena Cracovia 33.20
 1930  1. KONOPACKA Halina AZS Warszawa 36.22
 1931  1. KONOPACKA Halina AZS Warszawa 37.82
 1932  1. WAJS Jadwiga Sokół Pabianice 42.43
 1933  1. WAJS Jadwiga Sokół Pabianice 43.08
 1934  1. WAJS Jadwiga Sokół Pabianice 37.29
 1935  1. WAJS Jadwiga Sokół Pabianice 38.74
 1936  1. WAJS Jadwiga Sokół Pabianice 42.51
 1937  1. WAJS Jadwiga Boruta Zgierz 40.15
 1938  1. GACKOWSKA Klara Sokół Grudziądz 35.17
 1939  1. GŁAŻEWSKA Jadwiga IKP Łódź 36.89
II     W O J N A     Ś W I A T O W A
 1945  1. WAJS-MARCINKIEWICZ Jadwiga DKS Łódź 35.42
 1946  1. MARCINKIEWICZ Jadwiga DKS Łódź 39.88
 1947  1. MARCINKIEWICZ Jadwiga DKS Łódź 39.76
 1948  1. MARCINKIEWICZ Jadwiga DKS Łódź 39.87
 1949  1. DOBRZAŃSKA Irena Kolejarz Warszawa 37.94
 1950  1. KONIK Jadwiga Kolejarz Kraków 38.05
 1951  1. DOBRZAŃSKA Irena Kolejarz Warszawa 38.92
 1952  1. WOJNAROWSKA Maria Spójnia Gdańsk 39.15
 1953  1. KONIK Jadwiga Kolejarz Kraków 41.38
 1954  1. KOZŁOWSKA Helena AZS Warszawa 41.75
 1955  1. KOZŁOWSKA-DMOWSKA Helena Start Warszawa 44.19
 1956  1. KONIK-KLIMAJ Jadwiga OWKS Kraków 45.57
 1957  1. DMOWSKA Helena Warszawianka 47.55
 1958  1. DMOWSKA Helena Warszawianka 47.86
 1959  1. RYKOWSKA Kazimiera Legia Warszawa 48.57
 1960  1. DMOWSKA Helena Warszawianka 48.64
 1961  1. RYKOWSKA Kazimiera Legia Warszawa 53.31
 1962  1. RYKOWSKA Kazimiera Legia Warszawa 48.25
 1963  1. RYKOWSKA Kazimiera Gwardia Warszawa 49.19
 1964  1. RYKOWSKA Kazimiera Gwardia Warszawa 49.09
 1965  1. RYKOWSKA Kazimiera Gwardia Warszawa 51.02
 1966  1. RYKOWSKA Kazimiera Gwardia Warszawa 48.78
 1967  1. WOJTCZAK Jadwiga AZS Warszawa 51.60
 1968  1. WOJTCZAK Jadwiga Gwardia Warszawa 45.28
 1969  1. WOJTCZAK Jadwiga Gwardia Warszawa 47.64
 1970  1. WOJTCZAK Jadwiga Gwardia Warszawa 52.34
 1971  1. NADOLNA Krystyna Spójnia Gdańsk 51.18
 1972  1. NADOLNA Krystyna Spójnia Gdańsk 53.46
 1973  1. NADOLNA Krystyna AZS Warszawa 52.64
 1974  1. ROSANI Danuta Gwardia Warszawa 55.38
 1975  1. BARUCHA-TREŚKA Halina Wisła Kraków 56.12
 1976  1. ROSANI Danuta Gwardia Warszawa 59.76
 1977  1. NADOLNA Krystyna Spójnia Gdańsk 56.40
 1978  1. ROSANI-GWARDECKA Danuta Gwardia Warszawa 54.32
 1979  1. MAJEWSKA Danuta Śląsk Wrocław 56.74
 1980  1. MAJEWSKA Danuta Śląsk Wrocław 58.46
 1981  1. MAJEWSKA Danuta Śląsk Wrocław 58.60
 1982  1. SIEPSIAK Ewa Śląsk Wrocław 57.50
 1983  1. MAJEWSKA Danuta Śląsk Wrocław 60.02
 1984  1. SIEPSIAK Ewa Śląsk Wrocław 55.16
 1985  1. KATEWICZ Renata Start Elbląg 60.38
 1986  1. KATEWICZ Renata Start Łódź 61.16
 1987  1. KATEWICZ Renata Start Łódź 59.80
 1988  1. KATEWICZ Renata Start Łódź 62.96
 1989  1. SIEPSIAK Ewa Śląsk Wrocław 54.98
 1990  1. ŻACZEK Anna Stal Mielec 54.88
 1991  1. GUGNIEWICZ Paulina Lechia Gdańsk 55.62
 1992  1. KATEWICZ Renata Start Łódź 60.22
 1993  1. WYSOCKA Marzena WLKS Siedlce 60.48
 1994  1. KATEWICZ Renata WLKS Siedlce 63.78 CR
 1995  1. WIŚNIEWSKA Joanna Śląsk Wrocław 54.14
 1996  1. KATEWICZ Renata WLKS Siedlce 59.74
 1997  1. KATEWICZ Renata AZS Wrocław 60.98
 1998  1. ZBROJEWSKA Marzena AZS Wrocław 59.86
 1999  1. WIŚNIEWSKA Joanna Warszawianka 60.75
 2000  1. WIŚNIEWSKA Joanna Warszawianka TOP-2000 61.12
 2001  1. WYSOCKA Marzena AZS AWF Biala Podlaska 62.09
 2002  1. WIŚNIEWSKA Joanna Warszawianka 61.56
   2. WYSOCKA Marzena AZS Biała Podlaska 60.07
   3. POTĘPA Wioletta Skra Warszawa 57.37
 2003  1. WYSOCKA Marzena AZS-AWF Biała 62.70
   2. WIŚNIEWSKA Joanna Warszawianka 62.01
        3. POTĘPA Wioletta AZS-AWF Warszawa 60.80 PB
 2004  1. POTĘPA Wioletta AZS-AWF Warszawa 62.05
   2. WYSOCKA Marzena AZS Biała Podlaska 59.85
   3. WIŚNIEWSKA Joanna KS Warszawianka 59.56
 2005  1. WYSOCKA Marzena AZS Biała Podlaska 63.75
   2. POTĘPA Wioletta AZS Warszawa 61.89
   3. WIŚNIEWSKA Joanna WKS Gwardia Warszawa 59.69
 2006  1. POTĘPA Wioletta AZS-AWF Warszawa 61.46
   2. WIŚNIEWSKA Joanna WKS Gwardia Warszawa 60.91
   3. WYSOCKA Marzena AZS-AWF Biała Podlaska 56.69
 2007  1. POTĘPA Wioletta AZS-AWF Warszawa 60.14
   2. GLANC Żaneta AZS Poznań 57.90
   3. KRAWCZUK Agnieszka AZS-AWF Warszawa 54.81




M Ę Ż C Z Y Ź N I


Z A B O R Y   i   I   W O J N A   Ś W I A T O W A
 1920  1. SZYDŁOWSKI Sławosz Pogoń Lwów 37.75
 1921  1. CYBULSKI Kazimierz Pogoń Lwów 38.40
 1922  1. SZYDŁOWSKI Sławosz Pogoń Lwów 38.55
 1923  1. SZYDŁOWSKI Sławosz Pogoń Lwów 38.38
 1924  1. SZYDŁOWSKI Sławosz AZS Warszawa 37.85
 1925  1. SZYDŁOWSKI Sławosz AZS Warszawa 38.20
 1926  1. BARAN Józef Pogoń Lwów 39.97
 1927  1. BARAN Józef Pogoń Lwów 41.28
 1928  1. CEJZIK Antoni Polonia Warszawa 37.69
 1929  1. BARAN Józef AZS Poznań 41.09
 1930  1. CEJZIK Antoni Polonia Warszawa 41.53
 1931  1. HELIASZ Zygmunt Warta Poznań 43.28
 1932  1. HELIASZ Zygmunt Warta Poznań 43.55
 1933  1. TILGNER Zbigniew Sokół Poznań 42.58
 1934  1. SIEDLECKI Zygmunt Legia Warszawa 44.00
 1935  1. HELIASZ Zygmunt Warta Poznań 41.04
 1936  1. GERUTTO Witold Warszawianka 42.23
 1937  1. GERUTTO Witold Warszawianka 45.14
 1938  1. FIEDORUK Leonid Warszawianka 45.29
II     W O J N A     Ś W I A T O W A
 1945  1. GERUTTO Witold Społem Warszawa 38.98
 1946  1. GERUTTO Witold Syrena Warszawa 41.00
 1947  1. ŁOMOWSKI Mieczysław Lechia Gdańsk 43.48
 1948  1. ŁOMOWSKI Mieczysław Lechia Gdańsk 44.35
 1949  1. ŁOMOWSKI Mieczysław Lechia Gdańsk 45.70
 1950  1. PRASKI Henryk Górnik Zabrze 42.57
 1951  1. ŁOMOWSKI Mieczysław Wybrzeże Gdańsk 43.92
 1952  1. ANDRZEJCZYK Tadeusz Gwardia Wrocław 41.10
 1953  1. ŁOMOWSKI Mieczysław Wybrzeże Gdańsk 47.25
 1954  1. ANDRZEJCZYK Tadeusz CWKS Warszawa 47.11
 1955  1. PIĄTKOWSKI Edmund Włókniarz Łódź 48.49
 1956  1. RUT Tadeusz Kolejarz Wrocław 50.32
 1957  1. PIĄTKOWSKI Edmund Śląsk Wrocław 50.44
 1958  1. PIĄTKOWSKI Edmund Śląsk Wrocław 53.09
 1959  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 58.53
 1960  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 55.58
 1961  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 58.78
 1962  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 56.74
 1963  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 56.58
 1964  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 59.87
 1965  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 60.32
 1966  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 59.20
 1967  1. BEGIER Zenon Zawisza Bydgoszcz 58.04
 1968  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 58.46
 1969  1. PIĄTKOWSKI Edmund Legia Warszawa 58.72
 1970  1. BEGIER Zenon Zawisza Bydgoszcz 57.66
 1971  1. GAJDZIŃSKI Lech Górnik Zabrze 59.80
 1972  1. GAJDZIŃSKI Lech Górnik Zabrze 58.18
 1973  1. GAJDZIŃSKI Lech Górnik Zabrze 59.96
 1974  1. GAJDZIŃSKI Lech Górnik Zabrze 60.52
 1975  1. WOŁODKO Stanisław Zawisza Bydgoszcz 62.76
 1976  1. WOŁODKO Stanisław Zawisza Bydgoszcz 63.18
 1977  1. KURAWICZ Olgierd Gwardia Warszawa 61.30
 1978  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 61.20
 1979  1. BEJROWSKI Andrzej Bałtyk Gdynia 61.00
 1980  1. WOŁODKO Stanisław Zawisza Bydgoszcz 62.88
 1981  1. WOŁODKO Stanisław Zawisza Bydgoszcz 61.76
 1982  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 63.84
 1983  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 64.56
 1984  1. GRABOWSKI Stanisław Chemik Kędzierzyn 58.44
 1985  1. JUZYSZYN Dariusz AZS-AWF Wrocław 62.28
 1986  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 63.52
 1987  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 65.16 CR
 1988  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 61.86
 1989  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 62.00
 1990  1. STRYCHALSKI Jacek Legia Warszawa 59.98
 1991  1. STRYCHALSKI Jacek Legia Warszawa 56.78
 1992  1. MAJKRZAK Marek Chemik Kędzierzyn 56.60
 1993  1. STOLARCZYK Marek Orzeł Polkowice 59.12
 1994  1. MAJKRZAK Marek Unia Kędzierzyn 56.06
 1995  1. JUZYSZYN Dariusz AZS Wrocław 54.36
 1996  1. KRAWCZYK Andrzej WMKS Płońsk 56.32
 1997  1. KRAWCZYK Andrzej WMKS Płońsk 59.06
 1998  1. KRAWCZYK Andrzej AZS AWF Biała Podlaska 61.10
 1999  1. STAŃSKI Olgierd AZS Polkres Biała Podlaska 61.39
 2000  1. STAŃSKI Olgierd AZS Polkres Biała Podlaska 63.30
 2001  1. STAŃSKI Olgierd AZS Polkres Biała Podlaska 60.41
 2002  1. KRAWCZYK Andrzej AZS Biała Podlaska 56.16
   2. STAŃSKI Olgierd AZS Biała Podlaska 55.89
   3. MAJKRZAK Marek AZS-AWF Warszawa 54.59
 2003  1. KRAWCZYK Andrzej AZS-AWF Biała 60.16
   2. HODUN Michał LKS Terespol 59.00
   3. STAŃSKI Olgierd Żak Biała Podlaska 58.37
 2004  1. KRAWCZYK Andrzej AZS-AWF Biała 62.26
   2. STAŃSKI Olgierd AZS Biała 60.26
   3. MAŁACHOWSKI Piotr AZS Warszawa 59.64
 2005  1. MAŁACHOWSKI Piotr WKS Śląsk Wrocław 64.74 PB
   2. KRAWCZYK Andrzej AZS Biała Podlaska 63.07
   3. STAŃSKI Olgierd NKS Namysłów 60.94
 2006  1. MAŁACHOWSKI Piotr WKS Śląsk Wrocław 64.82
   2. STAŃSKI Olgierd AZS Biała Podlaska 60.79
   3. KRAWCZYK Andrzej AZS Biała Podlaska 60.62
 2007  1. MAŁACHOWSKI Piotr WKS Śląsk Wrocław 63.16
   2. KRAWCZYK Andrzej AZS-AWF Biała Podlaska 60.82
   3. STAŃSKI Olgierd AZS-AWF Biała Podlaska 60.55


        
    mistrzostwa polski 2002-2008    
        
    gbrathletics.com    




do góry


copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak