P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  ˇ





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kul±    rzut dyskiem    skok w dal   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie
Atlanta  1996




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.1             Eliminacje gr.1
Eliminacje gr.2             Eliminacje gr.2
   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   po Olimpiadach
   rekordy sezonu 1996




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 18,90 m

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  31.07.-02.08.






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KUMBERNUSS Astrid Niemcy 19,93    Q
 2.   PRICE-SMITH Connie USA 19.08    Q
 3.   PAVLYCH Vita Ukraina 19.04    Q
 4.   KORZHANENKO Irina Rosja 18.92    Q
 5.   CUMBÁ Yumileidi Kuba 18,55
 6.   LI Meisu Chiny 18,39
 7.   KRIVELYOVA   Svetlana Rosja 18,23
 8.   ALTHOUSE    Valeyta USA 18,16
 9.   URUSOVA     Elvira Gruzja 17,69
 10.   LUNDAHL     Karoliina Finlandia 17,14
 11.   BAŁTABAJEWA   Jelena Kazachstan 16,40
 12.   MACHADO    Teresa Portugalia 15,91
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
KUMBERNUSS
19,93
-
-
  2.
PRICE
18,79
x
19.08
  3.
PAVLYCH
17,49
19.04
-
  4.
KORZHANENKO
x
18.92
-
  5.
CUMBÁ
18,44
18,55
18,47
  6.
LI
17,88
x
18,39
  7.
KRIVELYOVA
18,23
17,60
17,86
  8.
ALTHOUSE
17,62
17,54
18,16
  9.
URUSOVA
16,61
17,27
17,69
  10.
LUNDAHL
17,14
16,97
x
  11.
BAŁTABAJEWA
16,40
x
15,35
  12.
MACHADO
15,91
15,62
15,60








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 18,90 m

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  31.07.-02.08.






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   SUI Xinmei Chiny 19.36    Q
 2.   STORP Stephanie Niemcy 19.29    Q
 3.   FEDJUSCHINA Valentina Ukraina 19,22    Q
 4.   KHUDOROZHKINA Irina Rosja 19.03    Q
 5.   NEIMKE Kathrin Niemcy 19.02    Q
 6.   LAZA MUNOZ Belsy Kuba 18,61    q
 7.   OAKES Judy Wielka Brytania 18.56    q
 8.   PAGEL Ramona E. USA 18,55    q
 9.   MITKOWA Swetła Bułgaria 17,48
 10.   LEE Myung-Sun Korea 16,92
 11.   ADRIANO Elisangela Brazylia 16,49
 12.   KAWAR Nada Jordania 15,28
 13.   MISIPEKA Lisa Amerykańskie Samoa 13,74
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
SUI
19.36
-
-
  2.
STORP
19.29
-
-
  3.
FEDJUSCHINA
19,22
-
-
  4.
KHUDOROZHKINA
x
17,73
19.03
  5.
NEIMKE
19.02
-
-
  6.
LAZA MUNOZ
18,15
18,61
18,58
  7.
OAKES
18,37
18.56
18,45
  8.
PAGEL
17,61
18,55
18,48
  9.
MITKOWA
17,41
17,48
17,30
  10.
LEE
15,90
16,92
16,64
  11.
ADRIANO
x
16,49
14,61
  12.
KAWAR
15,28
x
14,73
  13.
MISIPEKA
13,40
13,72
13,74








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  02.08.






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KUMBERNUSS Astrid Niemcy   flaga Niemiec 20,56
 2.   SUI Xinmei Chiny   flaga Chin 19.88
 3.   KHUDOROZHKINA Irina Rosja   flaga Rosji 19.35
 4.   PAVLYCH Vita Ukraina 19.30
 5.   PRICE-SMITH Connie USA 19.22
 6.   STORP Stephanie Niemcy 19.06
 7.   NEIMKE Kathrin Niemcy 18.92
 8.   KORZHANENKO Irina Rosja 18.68
 9.   PAGEL    Ramona E. USA 18,48
 10.   LAZA MUNOZ   Belsy Kuba 18,40
 11.   OAKES Judy Wielka Brytania 18.34
 12.   FEDJUSCHINA Valentina Ukraina 17,99
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
KUMBERNUSS
20,56
x
19,67
x
x
20,47
  2.
SUI
19,06
18,95
19.88
19,24
19,21
19,43
  3.
KHUDOROZHKINA
19.35
x
x
x
-
-
  4.
PAVLYCH
17,30
18,20
19.30
18,21
18,23
x
  5.
PRICE
18,44
18,61
19.22
x
x
x
  6.
STORP
18,91
x
x
18,06
18,25
19.06
  7.
NEIMKE
17,87
18,40
18.92
x
18,62
18,65
  8.
KORZHANENKO
18,43
x
18,55
18,65
18,50
18.68
  9.
PAGEL
16,57
18,48
17,55
  10.
LAZA MUNOZ
x
18,40
18,40
  11.
OAKES
18.34
18,10
18,18
  12.
FEDJUSCHINA
x
x
17,99














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 19,50 m

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  26.07.






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BUDER Oliver-S. Niemcy 20.43    Q
 2.   BARNES Randy USA 20.42    Q
 3.   VIRASTYUK Roman Ukraina 19,81    Q
 4.   PERIĆ Dragan Jugosławia 19,61    Q
 5.   GONCZARUK    Dmitrij Białoru¶ 19,57    Q
 6.   FANTINI    Corrado Włochy 19,40    q
 7.   MARTÍNEZ Manuel Hiszpania 19,12
 8.   MERTENS    Michael Niemcy 19,07
 9.   LARSSON     Kent E. Szwecja 19,05
 10.   HARJU   Arsi Finlandia 19.01
 11.   VENTURI    Giorgio Włochy 18,98
 12.   LOUCA    Elias Cypr 18,48
 13.   UGWU    Chima Nigeria 18,39
 14.   SZIDŁOWSKIJ    Aleksiej Rosja 18,37
 15.   KLEIZA    Saulius Litwa 18,21
 16.   LEIATO     Anthony Am. Samoa 13,02
    KÓCZIAN    Jeno Węgry     0
    RUBCOW     Siergiej Kazachstan     0
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
BUDER
19,76
20.43
-
  2.
BARNES
x
19,70
20.42
  3.
VIRASTYUK
19,81
-
-
  4.
PERIĆ
19,61
x
19,61
  5.
GONCZARUK
19,57
x
19,17
  6.
FANTINI
18,63
19,40
19,00
  7.
MARTÍNEZ
19,12
18,93
18,90
  8.
MERTENS
18,57
18,90
19,07
  9.
LARSSON
18,60
18,98
19,05
  10.
HARJU
18,56
19.01
x
  11.
VENTURI
18,60
18,98
18,52
  12.
LOUCA E.
18,48
17,98
x
  13.
UGWU
18,39
18,35
18,33
  14.
SZIDŁOWSKIJ
17,84
18,34
18,37
  15.
KLEIZA
18,08
18,21
18,18
  16.
LEIATO
12,28
x
13,02
  
KÓCZIAN
x
x
x
  
RUBCOW
x
-
-








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 19,50 m

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  26.07.






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DAL SOGLIO Paolo Włochy 20.58    Q
 2.   GODINA   John USA 20.54    Q
 3.   BAGACH Aleksandr Ukraina 20.23    Q
 4.   HUNTER Cottrell J. USA 19.95    Q
 5.   KŁYMENKO Oleksandr Ukraina 19,45    q
 6.   MUBARAK     Bilal S. Katar 19,39    q
 7.   URBAN Dirk Niemcy 19,39
 8.   HALVARI Mika Finlandia 19,37
 9.   PALICZKOW     Jewgienij Rosja 18,96
 10.   MENC Miroslav Czechy 18,69
 11.   WEIL WIESENBORN    Gert M. Chile 18,67
 12.   MEDINA   Yojer Wenezuela 18,53
 13.   PICKERING    Shaun Wielka Brytania 18,29
 14.   LOUCA   Mihalis Cypr 18,23
 15.   AL-KHALIDI   Khalid Arabia Saudyjska 18,22
 16.   SNYDER     Brad Kanada 17,98
 17.   BUŁAT    Wiktor Białoru¶ 17,29
 18.   KOT    Siergiej Uzbekistan 16,51
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
DAL SOGLIO
19,43
20.58
-
  2.
GODINA
20.54
-
-
  3.
BAGACH
20.23
-
-
  4.
HUNTER
19.95
-
-
  5.
KŁYMENKO
19,11
19,45
x
  6.
MUBARAK
19,39
19,23
19,28
  7.
URBAN
19,39
18,82
19,23
  8.
HALVARI
19,37
x
18,78
  9.
PALICZKOW
18,75
18,83
18,96
  10.
MENC
18,69
18,13
18,42
  11.
WEIL WIESENBORN
18,64
18,67
18,58
  12.
MEDINA
x
18,49
18,53
  13.
PICKERING
18,29
18,23
17,45
  14.
LOUCA M.
18,23
18,03
18,12
  15.
AL-KHALIDI
18,22
x
17,83
  16.
SNYDER
17,98
x
x
  17.
BUŁAT
16,70
16,67
17,29
  18.
KOT
16,51
x
16,05








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  26.07.






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BARNES   Randy USA   flaga USA 21.62
 2.   GODINA   John USA   flaga USA 20.79
 3.   BAGACH Aleksandr Ukraina   flaga Ukrainy 20.75
 4.   DAL SOGLIO Paolo Włochy 20.74
 5.   BUDER Oliver-S. Niemcy 20.51
 6.   VIRASTYUK Roman Ukraina 20.45
 7.   HUNTER Cottrell J. USA 20.39
 8.   PERIĆ Dragan Jugosławia 20.07
 9.   GONCZARUK     Dmitrij Białoru¶ 19,79
 10.   MUBARAK   Bilal S. Katar 19,33
 11.   FANTINI    Corrado Włochy 19,30
    KŁYMENKO Oleksandr Ukraina     0
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
BARNES
19,46
20,44
x
20,26
20,32
21.62
  2.
GODINA
x
19,91
19,98
20,64
20.79
x
  3.
BAGACH
20,41
20,50
20,29
x
x
20.75
  4.
DAL SOGLIO
20,12
20,65
19,92
20.74
20,60
x
  5.
BUDER
20,16
19,92
20,37
20,13
20.51
19,71
  6.
VIRASTYUK
19,46
19,86
20,32
20,21
20.45
x
  7.
HUNTER
19,99
20,09
20.39
x
20,25
20,35
  8.
PERIĆ
19,66
19,75
19,98
x
x
20.07
  9.
GONCZARUK
x
19,79
x
  10.
MUBARAK
19,11
19,33
x
  11.
FANTINI
19,30
x
x
  
KŁYMENKO
x
x
x




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            
SYDNEY      ATLANTA
BARCELONA      SEUL


do góry


copyright © 2003-2010   Leszek Albiniak
website stats