R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   

   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 1996



Igrzyska   Olimpijskie
Atlanta  1996




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.1             Eliminacje gr.1
Eliminacje gr.2             Eliminacje gr.2

   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  28.07.






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   WYLUDDA     Ilke GER 66,78    Q
 2.   CHERNYAVSKAYA Olga RUS * 63,02    Q
 3.   GRASU Nicoleta ROM ** 63,00    Q
 4.   ZVEREVA     Ellina BLR 62,74    Q
 5.   MACHADO Teresa POR 62,02    Q
 6.   COSTIAN Daniela AUS 61,66
 7.   MARTÉN GARCIA Maritza CUB 60,08
 8.   ANGE£OWA Atanaska BUL 59,82
 9.   KELESÍDOU Anastasía GRE 59,60
 10.   SILHAVÁ Zdeòka CZE 59,24
 11.   VÓGGOLI Ekateríni GRE 58,70
 12.   KATEWICZ Renata POL 58,24
 13.   KARI Monia TUN 58,02
 14.   BARNES MILEHAM Lacy USA 57,48
 15.   MAFFEIS Agnese ITA 56,54
 16.   HILL Aretha USA 56,04
 17.   MARTINELLI Liliana ARG 55,68
 18.   DE BRUIN Corrie NED 55,48
 19.   FILIMONOWA Ludmi³a BLR 53,30
 20.   TRAORE Oumou MLI 39,70
 *   w IO w Barcelonie startowa³a pod nazwiskiem BUROWA
 **   w IO w Barcelonie startowa³a pod panieñskim nazwiskiem
GRADINARU
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
WYLUDDA
66,78
-
-
  2.
CHERNYAVSKAYA
60,36
60.83
63,02
  3.
GRASU
63,00
-
-
  4.
ZVEREVA
61,86
62,74
-
  5.
MACHADO
59,14
62,02
-
  6.
COSTIAN
61,66
x
61,24
  7.
MARTÉN
59,70
57,80
60,08
  8.
ANGE£OWA
59,82
x
x
  9.
KELESÍDOU
59,60
58,44
58,56
  10.
SILHAVÁ
59,24
57,98
57,14
  11.
VÓGGOLI
58,24
55,48
58,70
  12.
KATEWICZ
x
x
58,24
  13.
KARI
x
53,02
58,02
  14.
BARNES
x
57,48
56,32
  15.
MAFFEIS
x
x
56,54
  16.
HILL
56,04
55,20
55,14
  17.
MARTINELLI
51,46
55,68
x
  18.
DE BRUIN
x
x
55,48
  19.
FILIMONOWA
x
53,30
x
  20.
TRAORE
x
39,70
37,16








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  28.07.






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   XIAO Yanling CHN 65,10    Q
 2.   DIETZSCH Franka GER 63,94    Q
 3.   GUNDLER Anja GER 63,80    Q
 4.   VIZANIARI Lisa-Marie AUS 63,00    Q
 5.   SADOVA Natalya RUS 62,28    Q
 6.   BERGMANN Mette NOR 62,24    Q
 7.   JATCZENKO    Irina BLR 62,04    Q
 8.   HECHEVARRIA APONTE Barbara CUB 61,98
 9.   MATEJKOVA Alice CZE 60,72
 10.   McKERNAN Jacqeline GBR 58,88
 11.   GOORMACHTIGH Romane J.E. NED 58,74
 12.   FAUMUINA Beatrice R.L. NZL 58,40
 13.   IWANOWA Walentina RUS 58,38
 14.   RUNNE Eha EST 58,24
 15.   BOIT Cristina ROM 58,10
 16.   ANTONOVA Olena UKR 57,92
 17.   TSIKOUNA Styliani GRE 56,66
 18.   POWELL Suzy USA 56,24
 19.   DEVALUEZ Isabelle FRA 55,08
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
XIAO
59,56
59,60
65,10
  2.
DIETZSCH
63,94
-
-
  3.
GUNDLER
53,10
61,72
63,80
  4.
VIZANIARI
63,00
-
-
  5.
SADOVA
59,50
61,36
62,28
  6.
BERGMANN
59,60
62,24
-
  7.
JATCZENKO
59,60
62,04
-
  8.
HECHEVARRIA APONTE
56,74
61,38
61,98
  9.
MATEJKOVA
60,72
59,40
x
  10.
McKERNAN
53,74
58,88
57,60
  11.
GOORMACHTIGH
55,70
56,94
58,74
  12.
FAUMUINA
57,30
x
58,40
  13.
IWANOWA
58,30
58,38
58,32
  14.
RUNNE
x
x
58,24
  15.
BOIT
58,10
x
x
  16.
ANTONOVA
57,56
57,92
54,82
  17.
TSIKOUNA
x
53,62
56,66
  18.
POWELL
55,06
56,24
53,98
  19.
DEVALUEZ
55,08
x
53,92








REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Kobiety  29.07.



           
           
           
           
           


Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   WYLUDDA     Ilke GER   flaga Niemiecka 69.66
 2.   SADOVA Natalya RUS   flaga Rosyjska 66.48
 3.   ZVEREVA     Ellina BLR   flaga Bia³oruska 65.64
 4.   DIETZSCH Franka GER 65.48
 5.   XIAO Yanling CHN 64.72
 6.   CHERNYAVSKAYA Olga RUS 64.70
 7.   GRASU Nicoleta ROM 63.28
 8.   VIZANIARI Lisa AUS 62.48
 9.   BERGMANN Mette NOR 62,28
 10.   MACHADO Teresa POR 61,38
 11.   GUNDLER Anja GER 61,16
 12.   JATCZENKO    Irina BLR 60,46
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
WYLUDDA
68,02
69,66
66,70
67,86
67,34
x
  2.
SADOVA
62,04
65,66
63,34
66,48
65,72
65,82
  3.
ZVEREVA
63,96
65,64
65,64
63,02
64,10
64,84
  4.
DIETZSCH
64,22
65,48
63,90
63,56
x
x
  5.
XIAO
56,90
63,34
63,72
60,86
64,72
x
  6.
CHERNYAVSKAYA
64,70
64,06
x
64,30
61,40
x
  7.
GRASU
61,12
63,28
x
59,92
62,78
63,26
  8.
VIZANIARI
62,48
x
59,62
60,32
x
59,96
  9.
BERGMANN
59,48
x
62,28
  10.
MACHADO
61,38
60,48
60,02
  11.
GUNDLER
61,16
60,76
59,48
  12.
JATCZENKO
x
57,76
60,46














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 62,50 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  29.07.






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   RIEDEL     Lars GER 64,66    Q
 2.   DUBROVSHCHIK Vladimir BLR 63,22    Q
 3.   HORVÁTH Attila HUN 62,90    Q
 4.   KIDYKAS Vaclovas LIT 62,74    Q
 5.   SCHULT     Jürgen GER 62,58    Q
 6.   SETLIFF Adam USA 62,36    q
 7.   SWEENEY Nicholas IRL 62,04
 8.   WEIR Robert GBR 61,64
 9.   OLUKOJU Adewale NGR 60,98
 10.   FORTUNA Diego ITA 60,08
 11.   VALVIK Svein I. NOR 59,60
 12.   MOYA SANDOVAL Roberto S. CUB 59,22
 13.   MAKHASHIRI Dashdendev MGL 59,16
 14.   PRIMC Igor SLO 59,12
 15.   GRASU Costl ROM 58,56
 16.   KOCHNOWSKIJ Andrij UKR 57,90
 17.   PUGLIESE Marcelo ARG 56,72
 18.   BORICZEWSKIJ Aleksandr RUS 56,46
 19.   PO£TORACKIJ Roman UZB 51,96
 20.   ZITNANSKY Jaroslav SVK 51,50
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
RIEDEL
64,66
-
-
  2.
DUBROVSHCHIK
63,22
-
-
  3.
HORVÁTH
58,94
62,90
-
  4.
KIDYKAS
59,64
62,74
-
  5.
SCHULT
62,58
-
-
  6.
SETLIFF
62,36
58,42
60,06
  7.
SWEENEY
58,82
62,04
61,06
  8.
WEIR
61,64
60,54
x
  9.
OLUKOJU
x
60,98
59,32
  10.
FORTUNA
57,78
59,30
60,08
  11.
VALVIK
59,34
58,34
59,60
  12.
MOYA
59,22
57,60
x
  13.
MAKHASHIRI
59,16
54,18
x
  14.
PRIMC
59,12
56,40
57,62
  15.
GRASU
58,30
x
58,56
  16.
KOCHNOWSKIJ
57,90
x
x
  17.
PUGLIESE
56,72
x
x
  18.
BORICZEWSKIJ
x
56,46
55,18
  19.
PO£TORACKIJ
x
x
51,96
  20.
ZITNANSKY
x
50,94
51,50








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 62,50 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  29.07.






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ALEKNA Virgilijus LIT 64,50    Q
 2.   WASHINGTON Anthony USA 63,66    Q
 3.   SIDOROV Vitaliy UKR 63,42    Q
 4.   LJACHOW Siergiej RUS 62,42    q
 5.   ELIZALDE ESTEVES Alexis CUB 62,22    q
 6.   KAPTYUKH Vasiliy BLR 62,22    q
 7.   GODINA John USA 61,82
 8.   JIMENEZ-GAONA ARELLANO Ramón PAR 61,36
 9.   LI Shaojie CHN 60,20
 10.   BILEK Marek CZE 59,86
 11.   TAMMERT Aleksander EST 59,04
 12.   MUSTAPIÆ Dragan CRO # 57,94
 13.   SINGH Shakiti IND 56,58
 14.   HAFSTEINSSON Vesteinn ISL 56,30
 15.   TUNKS Jason CAN 55,58
 16.   CONJUNGO TAUMHAS Mickael G. CAF 55,34
 17.   MÖLLENBECK Michael GER 55,18
 18.   SMITH Glen GBR 54,88
 19.   MENE Chris SAM 51,28
 20.   MARTINEZ VARELA David ESP    0
 #   IO w Barcelonie startowa³ w barwach BIH
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
ALEKNA
64,50
-
-
  2.
WASHINGTON
63,66
-
-
  3.
SIDOROV
x
57,60
63,42
  4.
LJACHOW
59,62
62,42
-
  5.
ELIZALDE ESTEVES
60,98
62,22
61,44
  6.
KAPTYUKH
57,28
61,14
62,22
  7.
GODINA
61,82
59,88
57,46
  8.
JIMENEZ-GAONA ARELLANO
58,18
61,36
x
  9.
LI
58,54
60,06
60,20
  10.
BILEK
59,86
58,42
58,62
  11.
TAMMERT
58,84
x
59,04
  12.
MUSTAPIÆ
x
57,94
56,62
  13.
SINGH
53,72
56,58
54,30
  14.
HAFSTEINSSON
53,94
52,14
56,30
  15.
TUNKS
x
x
55,58
  16.
CONJUNGO TAUMHAS
x
x
55,34
  17.
MÖLLENBECK
x
55,18
55,06
  18.
SMITH
54,88
x
x
  19.
MENE
49,22
51,28
50,24
  20.
MARTINEZ VARELA
x
x
x








REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  31.07.



           
           
           
           
           


Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   RIEDEL     Lars GER   flaga Niemiecka 69.40 OR
 2.   DUBROVSHCHIK Vladimir BLR   flaga Bia³oruska 66.60
 3.   KAPTYUKH Vasiliy BLR   flaga Bia³oruska 65.80
 4.   WASHINGTON Anthony USA 65.42
 5.   ALEKNA   Virgilijus LIT 65.30
 6.   SCHULT     Jürgen GER 64.62
 7.   SIDOROV Vitaliy UKR 63.78
 8.   KIDYKAS Vaclovas LIT 62.78
 9.   ELIZALDE ESTEVES Alexis CUB 62,70
 10.   HORVÁTH Attila HUN 62,28
 11.   LJACHOW Siergiej RUS 60,62
 12.   SETLIFF Adam USA 56,30
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
RIEDEL
x
x
65,40
63,10
69,40
69,24
  2.
DUBROVSHCHIK
64,86
66,60
64,38
59,68
x
x
  3.
KAPTYUKH
63,24
64,00
65,80
x
63,82
65,08
  4.
WASHINGTON
65,42
x
x
61,34
x
62,50
  5.
ALEKNA
62,28
65,30
64,50
x
64,54
63,74
  6.
SCHULT
62,82
64,42
62,62
64,62
64,38
63,78
  7.
SIDOROV
63,44
x
x
62,76
63,78
62,82
  8.
KIDYKAS
61,48
57,52
62,78
x
61,68
61,88
  9.
ELIZALDE ESTEVES
60,52
60,36
62,70
  10.
HORVÁTH
60,66
62,28
59,72
  11.
LJACHOW
60,62
59,90
x
  12.
SETLIFF
56,30
x
x




do góry


copyright © 2003-2050   Leszek Albiniak
website stats