S K O K      W      D A L





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchnięcie kulą   


  »


Igrzyska   Olimpijskie
  Atlanta  1996




Proszę o komentarz, ewentualne podanie błędów
lub informacji o stronie




    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 1996




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,70 m


SKOK W DAL Kobiety  01.08.1996


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   



Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MAY Fiona ITA 6.85    Q
 2.   AJUNWA Chioma NGR 6.81    Q
 3.   JAKLOFSKY Sharon NED 6.75    Q
 4.   VASZI Tunde HUN 6.73    Q
 5.   CHEKHOVTSOVA Iryna UKR 6.70    Q
 6.   JOYNER-KERSEE Jackie USA 6.70    Q
 6.   KARCZMAREK Agata POL 6.70    Q
 8.   BOEGMAN Nicole AUS 6.67    q
 9.   XANTHOU Niki GRE 6.60    q
 10.   CUZA Lisette CUB 6.56
 11.   PERSHINA Yelena KAZ 6.50
 12.   VELTMAN Marieke USA 6.49
 13.   RUBLYOVA Olga RUS 6.47
 14.   CARDENAS Regla CUB 6.42
 15.   PREDIKAKA Ksenija SLO 6.37
 16.   NAERIS Virge EST 6.26
 17.   GOTOVSKA Valentina LAT 6.08
 18.   AVILA Andrea ARG 6.00
 19.   ATROSCHENKO Anzhela BLR 5.94
 20.   YASMIN Nilufar BAN 5.24
 21.   LARAME Beryl SEY 3.88
    GHEORGHIU Mihaela ROM  NM
    NIELSEN Renata DEN  NM
    BAPTISTE Michelle LCA DNS
    ROSE Dione JAM DNS








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,70 m


SKOK W DAL Kobiety  01.08.1996






Results Season 1996
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   PRANDZHEVA Iva BUL 6.62    q
 2.   BRUNNER Chantal NZL 6.62    q
 3.   PATOULIDOU Voula GRE 6.58    q
 4.   HYACINTH Flora ISV 6.58
 5.   EDWARDS Jackie BAH 6.55
 6.   MONTALVO Niurka CUB 6.48
 7.   BARBER Eunice SLE 6.45
 8.   CISTJAKOVA Galina SVK 6.33
 9.   LEWIS Denise GBR 6.33
 10.   SINCHUKOVA Yelena RUS 6.31
 11.   GUTHRIE Diane JAM 6.27
 12.   LIKU Ana TGA 6.06
 13.   MUROS Elma PHI 6.04
 14.   INANCSI Rita HUN 6.02
 15.   AKHTAR Shabana PAK 5.80
 16.   DEVONISH Nicole CAN 5.74
 17.   KOSHCHEYEVA Yelena KAZ 5.55
    GALKINA Lyudmila RUS  NM
    GOLDING Lacena JAM  NM
    KOIVULA Heli FIN  NM
    KRAVETS Inessa UKR  NM
    NINOVA Ljudmila AUT  NM
    SAZANOVICH Natasha BLR  NM
    VERSHYNINA Viktoriya UKR  NM
    WILLIAMS Shana USA  NM








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Kobiety  02.08.1996






miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   AJUNWA Chioma NGR   flaga Nigerii 7.12 3588
 2.   MAY Fiona ITA   flaga Włoska 7.02
 3.   JOYNER-KERSEE Jackie USA   flaga USA 7.00
 4.   XANTHOU Niki GRE 6.97
 5.   CHEKHOVTSOVA Iryna UKR 6.97
 6.   KARCZMAREK Agata POL 6.90
 7.   BOEGMAN Nicole AUS 6.73
 8.   VASZI Tunde HUN 6.60
 9.   BRUNNER Chantal NZL 6.49
 10.   PATOULIDOU Voula GRE 6.37
    JAKLOFSKY Sharon NED  NM
    PRANDZHEVA Iva BUL DQ
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  25 ZLP / 27 €
1.
AJUNWA
7.12
6.99
6.85
6.84
x
 
 
0.6
 
2.
MAY
6.68
7.02
6.78
6.73
6.76
6.88
3.
JOYNER
6.55
6.75
6.86
x
6.52
7.00
4.
XANTHOU
x
6.97
x
6.67
6.95
6.85
0
5.
CHEKHOVTSOVA
6.84
6.88
x
6.97
x
x
1.3
6.
KARCZMAREK
6.90
x
x
x
x
6.65
7.
BOEGMAN
6.73
x
x
x
6.56
6.23
8.
VASZI
6.60
x
x
9.
BRUNNER
6.45
6.49
6.45
10.
PATOULIDOU
x
6.26
6.37
JAKLOFSKY
x
x
x
PRANDZHEVA
x
x
6.81
x
6.82
x
  25 ZLP / 27 €










REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 8,05 m


SKOK W DAL Mężczyźni  28.07.1996






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   POWELL Mike USA 8.20    Q
 2.   NIJS Erik BEL 8.16    Q
 3.   HUANG Geng CHN 8.12    Q
 4.   BECKFORD James JAM 8.02    q
 4.   SUNNEBORN Mattias SWE 8.02    q
 6.   CANKAR Gregor SLO 8.00    q
 7.   OWUSU Andrew GHA 7.91
 8.   NAI Hui-Fang TPE 7.91
 9.   TUDOR Bogdan ROM 7.88
 10.   GOMBALA Milan CZE 7.88
 11.   KOUKODIMOS Kostas GRE 7.82
 12.   CALADO Carlos POR 7.81
 13.   KYRYLENKO Vitaliy UKR 7.77
 14.   FERREIRA Nelson BRA 7.76
 15.   JEFFERSON Jaime CUB 7.65
 16.   PETRUKHNOV Aleksey RUS 7.50
 17.   LIMO Remmy KEN 7.46
 18.   FOUCHE Francois RSA 7.44
 19.   LEWIS Kenny GRN 7.41
 20.   CLINE Keita IVB 7.26
 21.   SHABANGU Victor SWZ 6.79
    ERGOTIC Sinisa CRO  NM
    FERNANDO Benny SRI  NM
    LOTT Hans-Peter GER  NM
    SUNG Hee-Jun KOR  NM
    ZIO Franck BUR  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. POWELL
8.20
2. NIJS
7.80
x
8.16
3. HUANG
7.70
8.12
4. BECKFORD
x
8.02
x
4. SUNNEBORN
8.02
6. CANKAR
x
x
8.00
7. OWUSU
7.91
7.88
x
8. NAI
7.81
7.48
7.91
9. TUDOR
7.88
7.72
7.87
10. GOMBALA
7.88
x
x
11. KOUKODIMOS
7.82
x
x
12. CALADO
7.36
7.81
x
13. KYRYLENKO
7.77
x
7.62
14. FERREIRA
7.76
7.69
15. JEFFERSON
7.61
7.47
7.65
16. PETRUKHNOV
x
7.25
7.50
17. LIMO
x
7.46
x
18. FOUCHE
7.29
7.30
7.44
19. LEWIS
7.41
7.22
x
20. CLINE
x
x
7.26
21. SHABANGU
6.79
x
x
ERGOTIC
x
x
x
FERNANDO
x
x
x
LOTT
x
x
x
SUNG
x
x
x
ZIO
x
x
x








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 8,05 m


SKOK W DAL Mężczyźni  28.07.1996






Results Season 1996
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   LEWIS Carl USA 8.29    Q
 2.   GREENE Joe USA 8.28    Q
 3.   NAUMKIN Yuriy RUS 8.21    Q
 4.   BANGUE Emmanuel FRA 8.09    Q
 5.   GLOVATSKIY Aleksandr BLR 8.07    Q
 6.   PEDROSO Ivan CUB 8.05    Q
 7.   IGNATOV Andrey RUS 8.00    q
 8.   VASDEKIS Spyros GRE 7.98
 9.   TARUS Bogdan ROM 7.96
 10.   TOURE Cheikh SEN 7.91
 11.   ACKERMANN Georg GER 7.86
 12.   UZSOKI Janos HUN 7.82
 13.   BIANCHI Simone ITA 7.79
 14.   EMMIYAN Robert ARM 7.76
 15.   CHEN Jing CHN 7.70
 16.   CHAO Chih-Kuo TPE 7.67
 17.   OLIVAN Jesus ESP 7.64
 18.   de SOUZA Douglas BRA 7.61
 19.   DUNCAN Richard CAN 7.61
 20.   ASAHARA Nobuharu JPN 7.46
 21.   MARINKOVIC Andreja YUG 7.17
 22.   da CRUZ Marcio BRA 7.12
    MALYAVIN Vladimir TKM  NM
    MANUEL Ellsworth AHO  NM
    MLADENOV Ivaylo BUL  NM
    SALLAH Ousman GAM  NM
    HEPBURN Craig BAH DNS
miejsce zawodnik
I
II
III
1. LEWIS
7.93
x
8.29
2. GREENE
8.29
3. NAUMKIN
7.83
8.21
4. BANGUE
7.88
x
8.09
5. GLOVATSKIY
7.90
8.07
6. PEDROSO
8.05
7. IGNATOV
x
x
8.00
8. VASDEKIS
7.98
7.90
7.96
9. TARUS
x
7.96
7.93
10. TOURE
7.91
x
7.76
11. ACKERMANN
x
x
7.86
12. UZSOKI
x
x
7.82
13. BIANCHI
x
x
7.79
14. EMMIYAN
7.76
7.52
x
15. CHEN
x
7.70
x
16. CHAO
7.67
x
x
17. OLIVAN
7.59
7.64
x
18. de SOUZA
7.59
x
7.61
19. DUNCAN
7.51
7.56
7.61
20. ASAHARA
5.49
7.46
x
21. MARINKOVIC
x
7.17
x
22. da CRUZ
7.12
x
x
MALYAVIN
x
x
x
MANUEL
x
x
x
MLADENOV
x
x
x
SALLAH
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Mężczyźni  29.07.1996






miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   LEWIS Carl USA   flaga USA 8.50
 2.   BECKFORD James JAM   flaga Jamajki 8.29
 3.   GREENE Joe USA   flaga USA 8.24
 4.   BANGUE Emmanuel FRA 8.19
 5.   POWELL Mike USA 8.17
 6.   CANKAR Gregor SLO 8.11
 7.   GLOVATSKIY Aleksandr BLR 8.07
 8.   SUNNEBORN Mattias SWE 8.06
 9.   HUANG Geng CHN 7.99
 10.   NAUMKIN Yuriy RUS 7.96
 11.   IGNATOV Andrey RUS 7.83
 12.   PEDROSO Ivan CUB 7.75
 13.   NIJS Erik BEL 7.72

  25 ZLP / 27 €
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
LEWIS
x
8.14
8.50
8.06
x
0
 
 
2.
BECKFORD
x
8.02
8.13
x
x
8.29
3.
GREENE
7.80
7.79
8.24
x
x
x
-0.6
4.
BANGUE
8.19
8.10
x
7.88
6.46
6.87
5.
POWELL
7.89
8.17
7.99
x
x
x
-1.5
6.
CANKAR
x
x
8.11
x
x
5.33
7.
GLOVATSKIY
8.07
x
8.07
x
x
x
8.
SUNNEBORN
7.89
7.97
8.06
8.04
8.03
7.75
9.
HUANG
7.99
7.87
7.89
10.
NAUMKIN
7.96
7.88
7.95
11.
IGNATOV
x
7.83
7.58
-1.4
12.
PEDROSO
x
7.57
7.75
0.6
13.
NIJS
7.59
x
7.72
  25 ZLP / 27 €




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-20   Leszek Albiniak





   moje starty 2003-2006   
   syn Michał 2004-2007   




do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


TWOJA reklama   
mistrzowie IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
mistrzowie MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie MISTRZOSTW EUROPY   


mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ŚWIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY   






do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


POLSKA - medaliści   
Z.S.R.R. - medaliści   
N.R.D. - medaliści   
USA - medaliści   
NIEMCY - medaliści   
ROSJA - medaliści   



TWOJA reklama   
statystyki IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
statystyki MISTRZOSTW ŚWIATA   


Jackie Joyner-Kersee   
Heike Daute-Drechsler   
Carl Lewis   
Igor Ter-Ovanesyan   
Iván Pedroso   
Mike Powell