R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   

   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 1992



Igrzyska   Olimpijskie
Barcelona  1992




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.1             Eliminacje gr.1
Eliminacje gr.II             Eliminacje gr.II


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  02.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KOROTKEVICH Larisa EUN 67,92    Q
 2.   MARTÉN GARCIA Maritza CUB 65,02    Q
 3.   COSTIAN Daniela AUS 64,10    Q
 4.   CHRISTOWA Cwetanka BUL 64,06    Q
 5.   GRADINARU Nicoleta ROM 60,62
 6.   HELLMANN Martina GER 60,52
 7.   HECHEVARRÍA APONTE Bárbara CUB 60,22
 8.   QIU Qiaoping CHN 59,32
 9.   MALÁTOVÁ Vladimíra CZE 59,04
 10.   BERTULSONE Ilga LAT 58,92
 11.   PRICE-SMITH Constance Marie USA 58,66
 12.   BERGMANN Mette NOR 58,32
 13.   GARRETT Carla Sue USA 58,06
 14.   McKERNAN Jacqueline GBR 51,94
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
KOROTKEVICH
67,92
-
-
  2.
MARTÉN
65,02
-
-
  3.
COSTIAN
x
64,10
-
  4.
CHRISTOWA
64,06
-
-
  5.
GRADINARU
58,24
x
60,62
  6.
HELLMANN
59,00
x
60,52
  7.
HECHEVARRÍA
x
60,22
x
  8.
QIU
59,32
58,14
58,88
  9.
MALÁTOVÁ
56,46
57,48
59,04
  10.
BERTULSONE
58,92
58,62
x
  11.
PRICE
58,66
x
x
  12.
BERGMANN
x
58,32
x
  13.
GARRETT
55,24
x
58,06
  14.
McKERNAN
51,94
x
x








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  02.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   SIMOVA Stefania BUL 65,60    Q
 2.   BUROVA Olga EUN 64,78    Q
 3.   WYLUDDA     Ilke GER 64,26    Q
 4.   DIETZSCH Franka GER 63,60    Q
 5.   RAMOS MANEZ Hilda Elisa CUB 62,82    Q
 6.   MIN Chunfeng CHN 62,48    Q
 7.   YATCHENKO    Irina EUN 61,60    q
 8.   MAFFEIS Agnese ITA 60,88    q
 9.   TÎRNECI Manuela ROM 59,44
 10.   BOIT Cristina ROM 56,68
 11.   NEER Penny Lou USA 55,44
 12.   BARREIRO RICO Ángeles ESP 53,14
 13.   WEBER Ursula AUT 51,62
 14.   MACHADO Teresa POR 49,58
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
SIMOVA
65,60
-
-
  2.
BUROVA
64,78
-
-
  3.
WYLUDDA
64,26
-
-
  4.
DIETZSCH
63,60
-
-
  5.
RAMOS
62,82
-
-
  6.
MIN
61,82
61,96
62,48
  7.
YATCHENKO
58,38
61,60
60,38
  8.
MAFFEIS
60,88
x
59,10
  9.
TÎRNECI
x
59,44
56,24
  10.
BOIT
x
56,68
x
  11.
NEER
55,44
54,40
55,08
  12.
BARREIRO
53,14
x
x
  13.
WEBER
x
51,62
x
  14.
MACHADO
49,58
x
x








REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Kobiety  03.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MARTÉN GARCIA Maritza CUB   flaga Kubañska 70.06
 2.   CHRISTOWA Cwetanka BUL   flaga Bu³garska 67.78
 3.   COSTIAN Daniela AUS   flaga Australijska 66.24
 4.   KOROTKEVICH Larisa EUN 65.52
 5.   BUROVA Olga EUN 64.02
 6.   RAMOS MANEZ Hilda Elisa CUB 63.80
 7.   YATCHENKO    Irina EUN 63.74
 8.   SIMOVA Stefania BUL 63.42
 9.   WYLUDDA     Ilke GER 62,16
 10.   MAFFEIS Agnese ITA 61,22
 11.   MIN Chunfeng CHN 60,82
 12.   DIETZSCH Franka GER 60,24
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
MARTÉN
65,66
x
x
66,90
70,06
66,36
  2.
CHRISTOWA
65,14
67,78
65,32
x
x
x
  3.
COSTIAN
64,40
64,08
64,24
64,92
66,24
65,94
  4.
KOROTKEVICH
60,94
x
65,52
x
64,30
x
  5.
BUROVA
64,02
x
62,80
61,84
x
63,32
  6.
RAMOS
62,16
x
62,72
59,28
x
63,80
  7.
YATCHENKO
60,76
62,40
63,74
x
x
x
  8.
SIMOVA
x
63,42
63,08
60,20
62,38
60,98
  9.
WYLUDDA
62,16
61,04
x
  10.
MAFFEIS
61,22
60,80
x
  11.
MIN
59,06
60,82
x
  12.
DIETZSCH
60,24
x
x














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 63,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  03.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   GRASU Costel ROM 63.06    Q
 2.   HORVÁTH Attila HUN 62,26    q
 3.   KOVCHUN Dmitry CIS 61,62    q
 4.   MARTÍNEZ VARELA David ESP 61,22    q
 5.   MARTÍNEZ BRITO Juan CUB 60,34    q
 6.   SHEVCHENKO Dmitry CIS 60,22    q
 7.   RIEDEL Lars GER 59,98
 8.   KIDYKAS Vaclovas LIT 59,96
 9.   JIMÉNEZ-GAONA ARELLANO Ramón PAR 59,78
 10.   BUNCIC Mike USA 59,12
 11.   BUGÁR Imrich CZE 58,70
 12.   KOLEW Niko³aj BUL 58,12
 13.   BLUTREICH Brian W. USA 57,08
 14.   WILLIAMS Kimon GBR 53,12
 15.   MUSTAPIÆ Dragan BIH 48,80
 16.   RODRÍGUEZ Herberth ESA 43,22
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
GRASU
61,30
x
63.06
  2.
HORVÁTH
62,26
59,98
58,30
  3.
KOVCHUN
60,88
61,62
61,14
  4.
MARTÍNEZ V.
61,22
x
x
  5.
MARTÍNEZ B.
56,00
60,34
59,70
  6.
SHEVCHENKO
57,20
60,22
x
  7.
RIEDEL
57,54
x
59,98
  8.
KIDYKAS
x
59,10
59,96
  9.
JIMÉNEZ
56,98
x
59,78
  10.
BUNCIC
x
57,84
59,12
  11.
BUGÁR
53,88
58,70
56,84
  12.
KOLEW
50,94
58,12
x
  13.
BLUTREICH
57,08
54,44
55,40
  14.
WILLIAMS
x
53,12
52,96
  15.
MUSTAPIÆ
x
47,88
48,80
  16.
RODRÍGUEZ
43,22
x
40,76








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 63,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  03.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   UBARTAS Romas LIT 66,08    Q
 2.   SCHULT     Jürgen GER 63,46    Q
 3.   REITERER Werner AUS 62,20    q
 4.   WASHINGTON Anthony USA 62,18    q
 5.   MOYA Roberto CUB 62,06    q
 6.   HAFSTEINSSON Vésteinn ISL 60,20    q
 7.   JENSSEN Olav NOR 60,00
 8.   YU Wenge CHN 59,42
 9.   FICSOR József HUN 58,84
 10.   LAZDINS Raymond E. CAN 58,26
 11.   SWEENEY Nicholas IRL 57,68
 12.   CONJUNGO TAUMHAS Mickaël Glenn CAF 57,46
 13.   ZINCZENKO W³adimir CIS 56,94
 14.   ERB Christian SUI 55,16
 15.   AL-KHALIDI Khalid SAU 47,96
 16.   ZERBINI Luciano ITA    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
UBARTAS
66,08
-
-
  2.
SCHULT
61,04
63,46
-
  3.
REITERER
60,64
x
62,20
  4.
WASHINGTON
58,18
57,86
62,18
  5.
MOYA
x
62,06
61,44
  6.
HAFSTEINSSON
60,20
58,64
58,08
  7.
JENSSEN
60,00
59,74
x
  8.
YU
58,92
x
59,42
  9.
FICSOR
56,30
58,84
x
  10.
LAZDINS
x
55.60
58,26
  11.
SWEENEY
57,68
57,26
56,22
  12.
CONJUNGO
57,46
x
54,40
  13.
ZINCZENKO
56,94
56,64
56,46
  14.
ERB
x
55,16
54,38
  15.
AL-KHALIDI
x
x
47,96
  16.
ZERBINI
x
x
x








REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  05.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   UBARTAS Romas LIT   flaga Litewska 65.12
 2.   SCHULT     Jürgen GER   flaga Niemiecka 64.94
 3.   MOYA SANDOVAL Roberto CUB   flaga Kubañska 64.12
 4.   GRASU Costel ROM 62.86
 5.   HORVÁTH Attila HUN 62.82
 6.   MARTÍNEZ BRITO Juan CUB 62.64
 7.   KOVCHUN Dmitry CIS 62.04
 8.   SHEVCHENKO Dmitry CIS 61.78
 9.   MARTÍNEZ VARELA David ESP 60,16
 10.   REITERER Werner AUS 60,12
 11.   HAFSTEINSSON Vésteinn ISL 60,06
 12.   WASHINGTON Anthony USA 59,96
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
UBARTAS
60,90
62,64
64,36
x
65,12
x
  2.
SCHULT
64,26
63,54
63,84
63,38
64,94
63,08
  3.
MOYA
64,12
x
x
62,72
x
62,02
  4.
GRASU
59,90
60,50
62,18
62,86
62,40
x
  5.
HORVÁTH
62,50
62,72
62,82
x
62,56
62,06
  6.
MARTÍNEZ B.
61,72
61,30
61,86
62,64
62,10
x
  7.
KOVCHUN
x
60,04
60,58
x
60,66
62,04
  8.
SHEVCHENKO
61,78
60,92
x
x
x
x
  9.
MARTÍNEZ V.
59,74
59,54
60,16
  10.
REITERER
60,12
58,92
x
  11.
HAFSTEINSSON
60,06
x
58,90
  12.
WASHINGTON
59,96
x
58,76





       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2050   Leszek Albiniak