P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kulą    rzut dyskiem    skok w dal   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Barcelona  1992



   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   po Olimpiadach
   rekordy sezonu 1992

K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.1             Eliminacje gr.1
Eliminacje gr.II             Eliminacje gr.II




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  05.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   LISOVSKAYA Natalya CIS 19,58    Q
 2.   MITKOWA Swetła BUL 19,21    Q
 3.   ZHOU Tianhua CHN 18,63    Q
 4.   STORP Stephanie GER 18,58    Q
 5.   PAGEL Ramona Ebert USA 18,02    q
 6.   PAVLYCH Vita CIS 17,39    q
 7.   AUGEE Myrtle GBR 16,53
 8.   DUKES Pamela Camille USA 16,46
 9.   REED Georgette CAN 15,33
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
LISOVSKAYA
19,58
-
-
  2.
MITKOWA
19,21
-
-
  3.
ZHOU
17,98
18,63
-
  4.
STORP
18,49
18,58
-
  5.
PAGEL
16,53
18,02
17,39
  6.
PAVLYCH
x
x
17,39
  7.
AUGEE
x
15,92
16,53
  8.
DUKES
x
16,46
15,46
  9.
REED
15,14
15,15
15,33








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  05.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KRIVELYOVA Svetlana CIS 19,88    Q
 2.   NEIMKE Kathrin GER 19,13    Q
 3.   ZHIHONG Huang CHN 18,93    Q
 4.   LAZA MUNOZ Belsy CUB 18,72    Q
 5.   DANILCZYK Krystyna POL 18,30    q
 6.   ZHEN Wenhua CHN 18,17    q
 7.   RAMOS VILLAR Margarita ESP 16,82
 8.   EVANGELIDOU Elli CYP 14,69
    DASSE Bonnie L. USA DQ-doping
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
KRIVELYOVA
19,88
-
-
  2.
NEIMKE
19,13
-
-
  3.
ZHIHONG
18,93
-
-
  4.
LAZA
18,33
18,36
18,72
  5.
DANILCZYK
17,51
18,04
18,30
  6.
ZHEN
18,07
x
18,17
  7.
RAMOS
x
16,82
16,64
  8.
EVANGELIDOU
14,42
14,38
14,69








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  07.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KRIVELYOVA Svetlana CIS   flaga olimpijska 21.06
 2.   ZHIHONG Huang CHN   flaga Chin 20.47
 3.   NEIMKE Kathrin GER   flaga Niemiec 19.78
 4.   LAZA MUNOZ Belsy CUB 19.70
 5.   ZHOU Tianhua CHN 19.26
 6.   MITKOWA Swetła BUL 19.23
 7.   STORP Stephanie GER 19.10
 8.   PAVLYCH Vita CIS 18.69
 9.   LISOVSKAYA   Natalya CIS 18,60
 10.   DANILCZYK Krystyna POL 18,29
 11.   PAGEL Ramona Ebert USA 18,24
 12.   ZHEN Wenhua CHN 17,81
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
KRIVELYOVA
20,34
20,09
x
19,99
20,89
21.06
  2.
ZHIHONG
20,25
20,19
20.47
x
20,11
20,44
  3.
NEIMKE
19,61
18,56
19,56
19,22
x
19.78
  4.
LAZA MUNOZ
18,78
19.70
x
x
18,69
18,75
  5.
ZHOU
19,11
18,66
18,64
19.26
18,34
18,57
  6.
MITKOWA
19.23
x
x
19,09
19,21
19,19
  7.
STORP
17,58
19.10
19,08
x
18,96
18,43
  8.
PAVLYCH
18.69
x
x
x
18,61
x
  9.
LISOVSKAYA
18,60
x
x
  10.
DANILCZYK
17,61
17,89
18,29
  11.
PAGEL
18,24
18,04
17,21
  12.
ZHEN
17,56
17,81
x














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 19,80 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  31.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   GÜNTHÖR Werner SUI 20,50    Q
 2.   ZERBINI Luciano ITA 20,25    Q
 3.   PERIĆ Dragan YUG 20,24    Q
 4.   LYKHO Vyacheslav CIS 20,24    Q
 5.   STULCE Mike USA 20,18    Q
 6.   BACKES Ronald Lee USA 19,71    q
 7.   WEIL WIESENBORN Gert Michel CHI 19,41
 8.   EDWARDS Paul GBR 19,03
 9.   LARSSON Kent Erik SWE 18,56
 10.   BEYER Udo GER 18,47
 11.   COSTELLO Victor IRL 17,15
 12.   SARACEVIĆ Zlatan BIH 16,38
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
GÜNTHÖR
20,50
-
-
  2.
ZERBINI
20,25
-
-
  3.
PERIĆ
x
18,35
20,24
  4.
LYKHO
x
20,24
-
  5.
STULCE
20,18
-
-
  6.
BACKES
19,71
19,35
x
  7.
WEIL WIESENBORN
18,51
19,04
19,41
  8.
EDWARDS
18,57
19,03
18,80
  9.
LARSSON
18,46
x
18,56
  10.
BEYER
18,47
x
x
  11.
COSTELLO
15,99
17,15
x
  12.
SARACEVIĆ
x
15,12
16,38








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 19,80 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  31.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DOEHRING James USA 20,53    Q
 2.   KŁYMENKO Oleksandr CIS 20,16    Q
 3.   ANDREI Alessandro ITA 20,14    Q
 4.   TIMMERMANN Ulf GER 19,93    Q
 5.   BODENMÜLLER Klaus AUT 19,86    Q
 6.   TALLHEM Sören Lennart SWE 19,65    q
 7.   GUDMUNDSSON Pétur ISL 19,16
 8.   NIEMCZINOW Andrej CIS 18,98
 9.   GUSET Gheorghe ROM 18,96
 10.   PALJAKKA Antero FIN 18,42
 11.   AL-KHALIDI Khalid SAU 17,72
 12.   QUIRKE Paul IRL 17,01
 13.   MUBARAK Bilal Saad QAT 16,98
 14.   DAJIA Peter CAN 16,81
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
DOEHRING
19,77
20,53
-
  2.
KŁYMENKO
19,33
20,16
-
  3.
ANDREI
19,51
19,51
20,14
  4.
TIMMERMANN
19,62
19,73
19,93
  5.
BODENMÜLLER
19,56
19,86
-
  6.
TALLHEM
18,41
19,18
19,65
  7.
GUDMUNDSSON
18,46
18,76
19,16
  8.
NIEMCZINOW
18,91
18,98
x
  9.
GUSET
18,41
x
18,96
  10.
PALJAKKA
18,42
x
x
  11.
AL-KHALIDI
17,56
17,72
17,50
  12.
QUIRKE
16,71
17,01
16,99
  13.
MUBARAK
16,91
16,98
x
  14.
DAJIA
x
x
16,81








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  31.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   STULCE Mike USA   flaga USA 21.70
 2.   DOEHRING James USA   flaga USA 20.96
 3.   LYKHO Vyacheslav CIS   flaga olimpijska 20.94
 4.   GÜNTHÖR Werner SUI 20.91
 5.   TIMMERMANN Ulf GER 20.49
 6.   BODENMÜLLER Klaus AUT 20.48
 7.   PERIĆ Dragan YUG 20.32
 8.   KŁYMENKO Oleksandr CIS 20.23
 9.   ZERBINI Luciano ITA 19.88
 10.   BACKES Ronald Lee USA 19.75
 11.   ANDREI Alessandro ITA 19.62
 12.   TALLHEM Soren Lennart SWE 19.32
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
STULCE
21,49
21,57
x
21,11
21.70
x
  2.
DOEHRING
19,89
20.96
x
20,17
x
20,03
  3.
LYKHO
20,93
20.94
20,79
x
19,99
20,35
  4.
GÜNTHÖR
19,74
20,01
20,27
20,85
x
20.91
  5.
TIMMERMANN
20,12
20,03
19,82
20.49
20,10
20,38
  6.
BODENMÜLLER
20,13
20,19
20.48
20,39
19,81
19,92
  7.
PERIĆ
x
19,90
19,59
20,07
x
20.32
  8.
KŁYMENKO
x
20.23
x
x
x
20,14
  9.
ZERBINI
19,88
19,75
19,54
  10.
BACKES
19,75
x
x
  11.
ANDREI
19,46
19,53
19,62
  12.
TALLHEM
18,31
19,32
x






do góry


copyright © 2003-2050   Leszek Albiniak