P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





shot put    discus throw    long jump   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Helsinki  1952




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje





REZULTATY eliminacje   minimum 12,30 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  26.07.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   TOCZENOWA Kławdija URS 13.88 OR    Q
 2.   KILLE Gertrud GER 13.71    Q
 3.   ZYBINA Galina URS 13.66    Q
 4.   WERNER Marianne GER 13.62    Q
 5.   RADOSAVLJEVIĆ Marija YUG 13.15    Q
 6.   BREGULANKA Magdalena POL 13.05    Q
 7.   VESTE Paulette FRA 12.91    Q
 8.   TYSZKIEWICZ Tamara URS 12.76    Q
 9.   OLSSON Eivor Olga B. SWE 12.70    Q
 10.   WILLIAMS Yvette Winifred NZL 12.64    Q
 11.   KRESS D. GER 12.57    Q
 12.   KŘÍTKOVÁ Jaroslava CZE 12.57    Q   ??
 13.   SAARI Meeri A.-L. FIN 12.57    Q
 14.   KOTLUSEK Nada YUG 12.35    Q
 15.   PFÜLLER Ingeborg ARG 11.85
 16.   KRYSISKA Elżbieta POL 11.50
 17.   BOLLIGER Gretel SUI 11.48
 18.   DICKS Janet Marie USA 11.44
 19.   MELLO DE PREISS Ingeborg ARG 10.82
 20.   CHOI Myung-Suk KOR 10.76
?? -    IO 1948 Londyn startowała pod panieńskim
nazwiskiem KOMÁRKOVÁ








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  26.07.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ZYBINA Galina URS   flaga C.C.C.P 15.28 OR
 2.   WERNER Marianne GER   flaga Niemiecka 14.57
 3.   TOCZENOWA Kławdija URS   flaga C.C.C.P 14.50
 4.   TYSZKIEWICZ Tamara URS 14.42
 5.   KILLE Gertrud GER 13.84
 6.   WILLIAMS Yvette Winifred NZL 13.35
 7.   RADOSAVLJEVIĆ Marija YUG 13.30
 8.   SAARI Meeri A.-L. FIN 13.02
 9.   VESTE Paulette FRA 12.96
 10.   BREGULANKA Magdalena POL 12.93
 11.   KRESS D. GER 12.91
 12.   KŘÍTKOVÁ Jaroslava CZE 12.73
 13.   OLSSON Eivor Olga B. SWE 12.46
 14.   KOTLUSEK Nada YUG 11.98
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ZYBINA
15.00
14.58
14.04
14.55
14.33
15.28
  2.
WERNER
13.89
13.91
x
x
14.04
14.57
  3.
TOCZENOWA
14.42
x
14.50
14.11
14.06
14.35
  4.
TYSZKIEWICZ
14.42
14.13
13.57
14.00
13.45
13.88
  5.
KILLE
x
12.49
13.48
13.77
13.74
13.84
  6.
WILLIAMS
12.27
11.54
13.35
12.68
12.28
11.73
  7.
RADOSAVLJEVIĆ
13.23
x
13.30
  8.
SAARI
12.05
12.61
13.02
  9.
VESTE
12.96
12.23
12.88
  10.
BREGULANKA
x
12.39
12.93
  11.
KRESS
12.91
12.52
12.61
  12.
KŘÍTKOVÁ
12.18
12.59
12.73
  13.
OLSSON
12.46
11.28
12.05
  14.
KOTLUSEK
11.98
x
11.76











REZULTATY eliminacje   minimum 14,60 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  21.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   O'BRIEN Parry USA 16.05    Q
 2.   GRIGAŁKA Otto URS 15.90    Q
 3.   NILSSON Fritz Roland SWE 15.81    Q
 4.   HOOPER Clarence Darrow USA 15.48    Q
 5.   FUCHS James Emanuel USA 15.29    Q
 6.   SKOBLA Jiří CZE 15.29    Q
 7.   FIEDOROW Georgij URS 15.16    Q
 8.   STAVEM Per NOR 15.12    Q
 9.   SCHWABL Alois AUT 15.00    Q
 10.   PROFETI Angiolo ITA 14.93    Q
 11.   KRZYŻANOWSKI Tadeusz POL 14.90    Q
 12.   SAVIDGE John Andrew GBR 14.89    Q
 13.   GUILLER Lucien FRA 14.62    Q
 14.   PERKO Aapo K. FIN 14.50
 15.   TELÉN Toivo FIN 14.30
 16.   ROSARIO RODRÍGUEZ Ramón PUR 14.21
 17.   RASK Kaarto P. FIN 14.08
 18.   YATANGAS Konstantinos GRE 14.05
 19.   GILES John A. GBR 13.73
 20.   TURAN Nuri TUR 13.00








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  21.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   O'BRIEN Parry USA   flaga USA 17.41 OR
 2.   HOOPER Clarence USA   flaga USA 17.39
 3.   FUCHS James USA   flaga USA 17.06
 4.   GRIGAŁKA Otto URS 16.78
 5.   NILSSON Fritz Roland SWE 16.55
 6.   SAVIDGE John Andrew GBR 16.19
 7.   FIEDOROW Georgij URS 16.06
 8.   STAVEM Per NOR 16.02
 9.   SKOBLA Jiří CZE 15.92
 10.   KRZYŻANOWSKI Tadeusz POL 15.08
 11.   GUILLER Lucien FRA 14.84
 12.   PROFETI Angiolo ITA 14.74
 13.   SCHWABL Alois AUT 14.45
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
O'BRIEN
17.41
17.21
16.79
16.87
17.12
16.53
  2.
HOOPER
17.02
16.59
17.08
16.90
16.93
17.39
  3.
FUCHS
16.93
x
x
x
17.06
x
  4.
GRIGAŁKA
16.53
16.78
15.91
16.27
16.29
16.33
  5.
NILSSON
16.55
16.08
16.33
x
x
x
  6.
SAVIDGE
16.17
16.18
x
16.19
16.03
x
  7.
FIEDOROW
15.98
16.01
16.06
  8.
STAVEM
15.14
16.02
15.31
  9.
SKOBLA
15.73
15.60
15.92
  10.
KRZYŻANOWSKI
15.08
14.57
14.32
  11.
GUILLER
13.94
14.46
14.84
  12.
PROFETI
14.59
14.00
14.74
  13.
SCHWABL
14.43
14.20
14.45




do góry


copyright © 2003-2058   Leszek Albiniak