R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





discus throw    shot put    long jump   




Igrzyska   Olimpijskie 
 Helsinki  1952


   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   rekordy Igrzysk


K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje gr.I
            Eliminacje gr.II

   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   






REZULTATY eliminacje   minimum 36.00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  20.07.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ROMASZKOWA Nina ?? URS 45.05    Q
 2.   DUMBADZE Nina URS 43.20    Q
 3.   WERNER Marianne GER 41.37    Q
 4.   WILLIAMS Yvette Winifred NZL 41.32    Q
 5.   MELLO DE PREISS Ingeborg ARG 40.91    Q
 6.   BAGRIANCEWA Jelizawieta URS 40.73    Q
 7.   NOVÁKOVÁ Libuse CZE 39.89    Q
 8.   YOSHINO Toyoko JPN 39.75    Q
 9.   HAIDEGGER Charlotte Elisabeth AUT 39.54    Q
 10.   TILTSCH Frieda AUT 39.47    Q
 11.   BOLLIGER Gretel SUI 38.20    Q
 12.   JÓZSA Ilona HUN 37.75    Q
 13.   MANOLIU Lia ROM 37.58    Q
 14.   VESTE Paulette FRA 37.47    Q
 15.   CORDIALE Edera ITA 37.40    Q
 16.   PFÜLLER Ingeborg ARG 36.61    Q
 17.   KOIVUNIEMI Kaarina K. FIN 36.56    Q
 18.   FARMER Suzanne GBR 36.37    Q
 19.   WINTERBERG Olga ISR 35.79
 20.   BRAND Esther Cornelia SAF 33.18
?? -    IO Rzym 1960 nazywała się PONOMAREVA








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Kobiety  20.07.1952






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ROMASZKOWA Nina URS   flaga CCCP 51.42 OR
 2.   BAGRIANCEWA Jelizawieta URS   flaga CCCP 47.08
 3.   DUMBADZE Nina URS   flaga CCCP 46.29
 4.   YOSHINO Toyoko JPN 43.81
 5.   HAIDEGGER Charlotte Elisabeth AUT 43.49
 6.   MANOLIU Lia ROM 42.65
 7.   PFÜLLER Ingeborg ARG 41.73
 8.   JÓZSA Ilona HUN 41.61
 9.   WERNER Marianne GER 41.03
 10.   WILLIAMS Yvette Winifred NZL 40.48
 11.   KOIVUNIEMI Kaarina K. FIN 40.33
 12.   MELLO DE PREISS Ingeborg ARG 39.04
 13.   NOVÁKOVÁ Libuse CZE 38.83
 14.   CORDIALE Edera ITA 38.22
 15.   FARMER Suzanne GBR 37.96
 16.   VESTE Paulette FRA 37.64
 17.   BOLLIGER Gretel SUI 36.36
 18.   TILTSCH Frieda AUT 27.84
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ROMASZKOWA
45.16
50.84
51.42
47.24
44.66
49.37
  2.
BAGRIANCEWA
45.58
47.08
44.26
43.97
44.58
43.00
  3.
DUMBADZE
45.85
40.24
44.10
46.29
45.10
41.05
  4.
YOSHINO
41.71
42.67
37.15
41.58
43.81
42.02
  5.
HAIDEGGER
35.66
43.49
40.02
x
x
41.32
  6.
MANOLIU
41.57
42.65
41.48
36.50
41.21
40.79
  7.
PFÜLLER
37.05
40.32
41.73
  8.
JÓZSA
x
39.58
41.61
  9.
WERNER
39.77
x
41.03
  10.
WILLIAMS
40.48
32.95
40.38
  11.
KOIVUNIEMI
40.33
32.72
40.05
  12.
MELLO DE P.
39.04
37.84
37.24
  13.
NOVÁKOVÁ
38.17
x
38.83
  14.
CORDIALE
38.22
x
37.03
  15.
FARMER
34.54
37.34
37.96
  16.
VESTE
37.64
28.94
33.28
  17.
BOLLIGER
35.34
36.36
36.24
  18.
TILTSCH
x
27.84
x










REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 46,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  22.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   CONSOLINI Adolfo ITA 51.89    Q
 2.   GORDIEN Fortune Everett USA 50.34    Q
 3.   GRIGAŁKA Otto URS 48.93    Q
 4.   INESS Sim Garland USA 48.90    Q
 5.   DILLION James Leo USA 47.92    Q
 6.   KLICS Ferenc HUN 47.63    Q
 7.   BUTENKO Boris URS 46.43    Q
 8.   JOHNSON Stein J. NOR 45.12
 9.   GUÐMUNDSSON Friđrik ISL 45.00
 10.   HÄFLIGER Oskar SUI 44.73
 11.   GUILLER Lucien FRA 43.88
 12.   JOHANSEN Kristian NOR 43.46
 13.   HIPP Josef GER 43.38
 14.   HADDAD Hernán CHI 42.89
 15.   HUUTONIEMI Arvo A. FIN 42.79
 16.   KINTZINGER Raymond BEL 41.46
 17.   GLIN Uri ISR 40.76








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 46,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  22.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   SYLLAS Nikolaos GRE 47.84    Q
 2.   NILSSON Fritz Roland SWE 47.18    Q
 3.   STAVEM Per NOR 46.74    Q
 4.   TOSI Giuseppe ITA 46.59    Q
 5.   PLUM Jørgen Munk DEN 46.58    Q
 6.   PELLA Gino R. CAN 46.58    Q
 7.   MAISSANT Jean FRA 46.47    Q
 8.   NYQVIST Veikko FIN 46.41    Q
 9.   MATWIEJEW Boris URS 46.31    Q
 10.   YATANGAS Konstantinos GRE 46.05    Q
 11.   PARTANEN Olli FIN 45.71
 12.   PHARAOH Mark GBR 45.24
 13.   REED Ian M. AUS 45.12
 14.   LOEVE Thorsteinn ISL 44.28
 15.   TURAN Nuri TUR 41.45








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  22.07.1952






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   INESS Sim Garland USA   flaga USA 55.03 OR
 2.   CONSOLINI Adolfo ITA   flaga Włoska 53.78
 3.   DILLION James Leo USA   flaga USA 53.28
 4.   GORDIEN Fortune Everett USA 52.66
 5.   KLICS Ferenc HUN 51.13
 6.   GRIGAŁKA Otto URS 50.71
 7.   NILSSON Fritz Roland SWE 50.06
 8.   TOSI Giuseppe ITA 49.03
 9.   SYLLAS Nikolaos GRE 48.99
 10.   MATWIEJEW Boris URS 48.70
 11.   BUTENKO Boris URS 48.15
 12.   NYQVIST Veikko FIN 47.72
 13.   PLUM Jørgen Munk DEN 47.26
 14.   PELLA Gino R. CAN 46.63
 15.   YATANGAS Konstantinos GRE 46.23
 16.   STAVEM Per NOR 46.00
 17.   MAISSANT Jean FRA 43.40
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
INESS
53.47
54.60
55.03
53.49
54.13
52.83
  2.
CONSOLINI
51.69
53.78
53.45
50.63
50.08
51.20
  3.
DILLION
52.47
48.06
51.76
53.28
x
52.28
  4.
GORDIEN
52.52
52.66
51.71
51.48
x
49.93
  5.
KLICS
48.74
49.07
51.13
x
49.78
x
  6.
GRIGAŁKA
50.71
x
47.84
x
x
x
  7.
NILSSON
x
48.90
50.06
  8.
TOSI
45.85
49.03
48.97
  9.
SYLLAS
48.99
48.36
47.17
  10.
MATWIEJEW
47.27
44.47
48.70
  11.
BUTENKO
x
43.66
48.15
  12.
NYQVIST
47.72
45.99
46.63
  13.
PLUM
38.73
45.20
47.26
  14.
PELLA
x
46.63
45.47
  15.
YATANGAS
42.40
46.23
x
  16.
STAVEM
39.78
x
46.00
  17.
MAISSANT
43.40
42.11
35.82






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak