P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





  shot put     discus throw     long jump  
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Los Angeles  1984




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
            Eliminacje gr.I
            Eliminacje gr.II
   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   po Olimpiadach
   rekordy sezonu 1984




REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  03.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   LOSCH Claudia FRG   flaga R.F.N 20.48
 2.   LOGHIN Mihaela ROM   flaga Rumuńska 20.47
 3.   MARTIN Gael AUS   flaga Australijska 19.19
 4.   OAKES Judith GBR 18.14
 5.   LI Meisu CHN 17.96
 6.   HEAD Venissa GBR 17.90
 7.   CADY Carol USA 17.23
 8.   CRACIUNESCU Florenta ROM 17.23
 9.   GRIFFIN Lorna USA 17,00
 10.   YANG Yanquin CHN 16,97
 11.   PAGEL Ramona USA 16,06
 12.   IONESCO Carmen CAN 15,25
 13.   MISTOUL Odette GAB 14,59
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
LOSCH
19,97
20,31
19,33
20,06
19,96
20.48
  2.
LOGHIN
19,67
19,73
19,95
20.47
20,25
20,09
  3.
MARTIN
18,10
19.19
18,75
18,53
x
18,34
  4.
OAKES
18.14
17,76
18,01
18,08
x
17,81
  5.
LI
17,37
x
17,44
17.96
17,61
17,19
  6.
HEAD
x
17.90
x
17,37
15,59
16,40
  7.
CADY
17,22
17.23
17,10
16,83
16,32
17,19
  8.
CRACIUNESCU
16,62
17.23
17,10
16,45
x
17,05
  9.
GRIFFIN
15,87
16,08
17,00
  10.
YANG
16,76
16,97
16,46
  11.
PAGEL
16,06
15,69
15,90
  12.
IONESCO
14,92
15,25
14,96
  13.
MISTOUL
14,39
x
14,59














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 19,60 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  11.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   WAIF Augie USA 20,55    Q
 2.   ANDREI Alessandro ITA 20,18    Q
 3.   LAUT Dave USA 20,01    Q
 4.   TALLHEM Sören SWE 19,94    Q
 5.   GÜNTHÖR Werner SUI 19,71    Q
 6.   DOLEGIEWICZ Bishop CAN 19,00    q
 7.   SHATA Ahmed EGY 18,58
 8.   SMITH Henry SAM 16,09
    PAULETTO Bruno CAN DNS
    FERNHOLM Stefan SWE DNS
    TOEYRYLAE Kari FIN DNS
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
WAIF
20,55
  2.
ANDREI
20,18
  3.
LAUT
20,01
  4.
TALLHEM
19,94
  5.
GÜNTHÖR
19,28
19,71
  6.
DOLEGIEWICZ
19,00
x
18,95
  7.
SHATA
18,13
17,95
18,58
  8.
SMITH
16,09
x
x








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 19,60 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  11.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   CARTER Michael USA 20,69    Q
 2.   MONTELATICI Marco ITA 20,14    Q
 3.   WEIL Gert CHI 19,94    Q
 4.   AKONNIERNI Aulis FIN 19,38    q
 5.   DE BRUIN Erik HOL 19,28    q
 6.   STOLZ Karsten FRG 18,98    q
 7.   WEITZL Erwin AUT 18,96
 8.   KOUTSOUKIS Dimitrios GRE 18,74
 9.   WAHLANDER Yngve SWE 18,28
 10.   ASHOUSH Mohamed EGY 18,11
 11.   CATALANO Martino CAN 17,24
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
CARTER
20,69
  2.
MONTELATICI
20,14
  3.
WEIL
19,38
19,94
  4.
AKONNIERNI
19,13
19,34
19,38
  5.
DE BRUIN
19,20
19,28
19,07
  6.
STOLZ
18,98
x
17,67
  7.
WEITZL
18,03
18,96
x
  8.
KOUTSOUKIS
18,74
18,62
18,60
  9.
WAHLANDER
x
18,28
18,27
  10.
ASHOUSH
18,11
x
17,14
  11.
CATALANO
17,10
17,24
16,91








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  11.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ANDREI Alessandro ITA   flaga Włoska 21.26
 2.   CARTER Michael USA   flaga USA 21.09
 3.   LAUT Dave USA   flaga USA 20.97
 4.   WAIF Augie USA 20.93
 5.   GÜNTHÖR Werner SUI 20.28
 6.   MONTELATICI Marco ITA 19.98
 7.   TALLHEM Sören SWE 19.81
 8.   DE BRUIN Erik HOL 19.65
 9.   AKONNIERNI Aulis FIN 18,98
 10.   WEIL Gert CHI 18,69
 11.   DOLEGIEWICZ Bishop CAN 18,39
 12.   STOLZ Karsten FRG 18,31
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ANDREI
20,41
20,97
21.26
20,55
20,92
20,96
  2.
CARTER
20,63
20,69
21.09
20,42
x
20,38
  3.
LAUT
20,12
18,39
x
20,03
20,31
20.97
  4.
WAIF
20,04
19,91
19,41
20,08
19,74
20.93
  5.
GÜNTHÖR
20.28
x
x
19,38
x
20,11
  6.
MONTELATICI
19,88
19,26
19.98
19,35
19,85
x
  7.
TALLHEM
19.81
x
19,54
x
x
  8.
DE BRUIN
19.65
x
x
x
x
  9.
AKONNIERNI
18,98
x
x
  10.
WEIL
18,19
18,69
x
  11.
DOLEGIEWICZ
18,39
x
x
  12.
STOLZ
18,31
x
18,21




do góry


copyright © 2003-2050   Leszek Albiniak