R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





  discus throw     shot put     long jump  




Igrzyska   Olimpijskie 
 Los Angeles  1984


   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 1984


K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.I             Eliminacje gr.I
Eliminacje gr.II             Eliminacje gr.II


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  10.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   STALMAN Ria HOL 58.28    Q
 2.   CRACIUNESCU Florenta ROM 57.84    Q
 3.   LUNDHOLM Ulla FIN 56.44    Q
 4.   DENIZ Leslie USA 56.24    Q
 5.   MARTIN Gael AUS 55.38    Q
 6.   HEAD Venissa GBR 55.24    Q
 7.   JIAO Yunxiang CHN 54.70    q
 8.   Van HEERDEN Mariette ZIM 50.54
 9.   LEWIS Marlene JAM 49.00
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
STALMAN
58.28
-
-
  2.
CRACIUNESCU
x
57.84
-
  3.
LUNDHOLM
56.44
-
-
  4.
DENIZ
56.24
-
-
  5.
MARTIN
55.38
-
-
  6.
HEAD
48.92
55.24
-
  7.
JIAO
54.70
53.42
53.38
  8.
Van HEERDEN
45.74
50.54
50.52
  9.
LEWIS
46.26
49.00
x








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  10.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MANECKE Ingra FRG 56.20    Q
 2.   RITCHIE Meg GBR 56.00    Q
 3.   WALSH Patricia IRL 54.42    q
 4.   De SNOO Laura USA 53.76    q
 5.   GRIFFIN Loma USA 53.34    q
 6.   IONESCO Carmen CAN 52.28
 7.   NGO NACK Agathe CMR 38.32
 8.   BECHARD Christine MRI 37.94
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
MANECKE
56.20
-
-
  2.
RITCHIE
50.20
56.00
-
  3.
WALSH
52.54
x
54.42
  4.
De SNOO
53.14
53.76
51.40
  5.
GRIFFIN
53.16
x
53.34
  6.
IONESCO
x
52.28
x
  7.
NGO NACK
x
38.32
x
  8.
BECHARD
x
37.94
37.54








REZULTATY   FINAŁ  

RZUT DYSKIEM Kobiety  11.08.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   STALMAN Ria HOL   flaga Holenderska 65.36
 2.   DENIZ Leslie USA   flaga USA 64.86
 3.   CRACIUNESCU Florenta ROM   flaga Rumuńska 63.64
 4.   LUNDHOLM Ulla FIN 62.84
 5.   RITCHIE Meg GBR 62.58
 6.   MANECKE Ingra FRG 58.56
 7.   HEAD Venissa GBR 58.18
 8.   MARTIN Gael AUS 55.88
 9.   WALSH Patricia IRL 55.38
 10.   De SNOO Laura USA 54.84
 11.   JIAO Yunxiang CHN 53.32
 12.   GRIFFIN Loma USA 50.16
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
STALMAN
64.50
61.16
63.70
64.28
63.64
65.36
  2.
DENIZ
62.46
x
63.36
62.60
64.86
x
  3.
CRACIUNESCU
60.68
61.42
62.96
62.08
63.64
x
  4.
LUNDHOLM
62.84
x
54.92
55.94
59.72
54.04
  5.
RITCHIE
x
55.36
57.66
61.76
62.58
60.40
  6.
MANECKE
51.66
56.22
x
53.20
x
58.56
  7.
HEAD
x
55.56
58.18
x
55.84
55.88
  8.
MARTIN
55.88
55.38
54.34
54.94
55.70
53.08
  9.
WALSH
55.38
51.70
53.32
  10.
De SNOO
53.74
54.84
53.88
  11.
JIAO
x
53.32
x
  12.
GRIFFIN
x
50.16
x














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 63,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  08.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DANNEBERG Rolf FRG 63.48    Q
 2.   POWELL John USA 62.92    Q
 3.   GEORGAKOPOULOS Konstanti GRE 60.94    q
 4.   WEIR Bob GBR 60.92    q
 5.   HJELTNES Knut NOR 60.80    q
 6.   MARTINO Marco ITA 60.76    q
 7.   HARTMANN Werner FRG 59.92
 8.   COOPER Brad BAH 53.70
 9.   SMITH Henry SAN 51.90
 10.   BECHARD Dominique MRI 41.10
 11.   BUCCI Marco ITA DNS
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
DANNEBERG
59.66
63.48
-
  2.
POWELL
62.92
-
-
  3.
GEORGAKOPOULOS
60.74
60.66
60.94
  4.
WEIR
x
x
60.92
  5.
HJELTNES
60.80
59.32
x
  6.
MARTINO
59.58
60.76
x
  7.
HARTMANN
57.90
59.88
59.92
  8.
COOPER
x
52.06
53.70
  9.
SMITH
51.28
50.94
51.90
  10.
BECHARD
39.84
41.10
40.24








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 63,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  08.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   WILKINS Mac USA 65.86    Q
 2.   ZERBINI Luciano ITA 63.44    Q
 3.   FERNHOLM Stefan SWE 62.84    Q
 4.   BURNS Art USA 62.60    Q
 5.   DE BRUIN Erik HOL 61.56    q
 6.   WAGNER Alwin FRG 61.56    q
 7.   GRAY Rob CAN 59.34
 8.   SLANEY Richard GBR 57.66
 9.   HAMED Mohamed EGY    0
    HAFSTEINSSON Vesteinn ISL 59.98 DQ
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
WILKINS
60.54
65.86
-
  2.
ZERBINI
63.44
-
-
  3.
FERNHOLM
x
62.84
-
  4.
BURNS
62.60
-
-
  5.
DE BRUIN
60.76
61.06
61.56
  6.
WAGNER
x
61.56
x
  7.
GRAY
56.38
56.62
59.34
  8.
SLANEY
56.02
56.78
57.66
  9.
HAMED
x
-
-
HAFSTEINSSON   59.02 59.98 59.58








REZULTATY   FINAŁ  

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  10.08.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DANNEBERG Rolf FRG   flaga R.F.N 66.60
 2.   WILKINS Mac USA   flaga USA 66.30
 3.   POWELL John USA   flaga USA 65.46
 4.   HJELTNES Knut NOR 65.28
 5.   BURNS Art USA 64.98
 6.   WAGNER Alwin FRG 64.72
 7.   ZERBINI Luciano ITA 63.50
 8.   FERNHOLM Stefan SWE 63.22
 9.   DE BRUIN Erik HOL 62.32
 10.   WEIR Bob GBR 61.36
 11.   GEORGAKOPOULOS Konstanti GRE 60.30
 12.   MARTINO Marco ITA    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
DANNEBERG
64.74
x
63.64
66.60
x
66.22
  2.
WILKINS
65.96
x
65.20
x
66.30
x
  3.
POWELL
64.68
63.34
64.12
64.06
65.14
65.46
  4.
HJELTNES
64.72
62.40
65.28
63.78
62.50
64.32
  5.
BURNS
63.72
x
x
x
63.32
64.98
  6.
WAGNER
61.82
62.76
62.70
63.94
61.16
64.72
  7.
ZERBINI
60.18
61.14
63.50
x
x
60.14
  8.
FERNHOLM
63.08
x
62.20
63.22
62.20
59.82
  9.
DE BRUIN
56.88
62.32
60.10
  10.
WEIR
59.86
61.36
x
  11.
GEORGAKOPOULOS
x
59.16
60.30
  12.
MARTINO
x
x
x




do góry


copyright © 2003-2050   Leszek Albiniak