R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   




Igrzyska   Olimpijskie
Montreal  1976



   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 1976
   dyskobole

K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje             Eliminacje gr.I
            Eliminacje gr.II


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje   minimum 55,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  28.07.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   HINZMANN Gabriele GDR 65.12    Q
 2.   MIELNIK Faina URS 63.74    Q
 3.   ROMERO F. Carmen CUB 63.40    Q
 4.   SCHLAAK Evelin GDR 61.86    Q
 5.   BETANCOURT R. María CUB 61.46    Q
 6.   GORBACZEWA Natalia URS 59.84    Q
 7.   MENIS Argentina ROM 59.56    Q
 8.   ANDRIANOWA Olga URS 58.66    Q
 9.   HAIST Jane CAN 57.98    Q
 10.   WERGOWA Maria BUL 57.96    Q
 11.   ENGEL Sabine GDR 56.94    Q
 12.   PFISTER Rita SUI 55.94    Q
 13.   MOREAU Lucette CAN 55.22    Q
 14.   WINBIGLER Lynne USA 48.22
    ROSANI Danuta POL DQ
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
HINZMANN
65.12
  2.
MIELNIK
63.74
  3.
ROMERO
63.40
  4.
SCHLAAK
61.86
  5.
BETANCOURT
61.46
  6.
GORBACZEWA
59.84
  7.
MENIS
59.56
  8.
ANDRIANOWA
51.72
58.66
  9.
HAIST
52.96
57.98
  10.
WERGOWA
57.96
  11.
ENGEL
56.94
  12.
PFISTER
55.94
  13.
MOREAU
51.56
54.12
55.22
  14.
WINBIGLER
x
48.22
46.96
  
ROSANI
57.76








REZULTATY   FINA£  

RZUT DYSKIEM Kobiety  29.07.1976






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   SCHLAAK Evelin GDR   flaga N.R.D 69.00 OR
 2.   WERGOWA Maria BUL   flaga Bu³garii 67.30
 3.   HINZMANN Gabriele GDR   flaga N.R.D 66.84
 4.   MELNIK Faina URS 66.40
 5.   ENGEL Sabine GDR 65.88
 6.   MENIS Argentina ROM 65.38
 7.   BETANCOURT María CUB 63.86
 8.   GORBACZEWA Natalia URS 63.46
 9.   ROMERO Carmen CUB 61.18
 10.   ANDRIANOWA Olga URS 60.80
 11.   HAIST Jane CAN 59.74
 12.   PFISTER Rita SUI 57.24
 13.   MOREAU Lucette CAN 55.88
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
SCHLAAK
69.00
66.80
66.12
x
61.24
64.80
  2.
WERGOWA
62.22
67.30
60.44
59.86
62.70
x
  3.
HINZMANN
66.68
66.10
66.84
66.24
66.32
x
  4.
MELNIK
64.48
65.42
62.76
66.40
x
64.20
  5.
ENGEL
x
61.18
61.18
65.88
64.92
61.18
  6.
MENIS
62.82
62.50
63.70
64.14
65.38
63.48
  7.
BETANCOURT
61.28
60.24
63.86
59.58
58.28
61.24
  8.
GORBACZEWA
63.02
60.98
62.24
x
63.46
x
  9.
ROMERO
60.90
59.90
61.18
  10.
ANDRIANOWA
60.80
56.18
59.90
  11.
HAIST
59.74
x
x
  12.
PFISTER
x
56.72
57.24
  13.
MOREAU
55.88
x
53.00














REZULTATY eliminacje grupa I.   minimum 60,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  24.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   WILKINS Mac USA 68.28 OR    Q
 2.   WELEW We³ko BUL 63.54    Q
 3.   SCHMIDT Wolfgang GDR 63.14    Q
 4.   KAHMA Pentti FIN 62.10    Q
 5.   SILVESTER Jay USA 62.06    Q
 6.   NEU Hein-Direck GER 61.88    Q
 7.   POWELL John USA 61.48    Q
 8.   THIEDE Norbert GDR 61.14    Q
 9.   PACHALE Siegfried GDR 60.64    Q
 10.   DANÌK Ludvík CZE 60.44    Q
 11.   TUOKKO Markku FIN 59.80
 12.   SIMEON Silvano ITA 59.06
 13.   BRUCH Rickard SWE 58.06
 14.   WICHOR Niko³aj URS 57.50
 15.   DOLEGIEWICZ Bishop CAN    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
WILKINS
68.28
  2.
WELEW
63.54
  3.
SCHMIDT
63.14
  4.
KAHMA
62.10
  5.
SILVESTER
x
62.06
  6.
NEU
x
58.90
61.88
  7.
POWELL
x
61.48
  8.
THIEDE
61.14
  9.
PACHALE
x
60.64
  10.
DANÌK
60.44
  11.
TUOKKO
59.80
59.26
57.18
  12.
SIMEON
58.76
59.06
x
  13.
BRUCH
56.98
x
58.06
  14.
WICHOR
x
57.50
54.52
  15.
DOLEGIEWICZ
x
x
x






REZULTATY eliminacje grupa II.   minimum 60,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  24.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DE VICENTIS Armando ITA 62.26    Q
 2.   TÉGLA Ferenc HUN 61.66    Q
 3.   HJELTNES Knut NOR 61.30    Q
 4.   ŠILHAVÝ Josef CZE 60.82    Q
 5.   FARAGÓ János HUN 60.06    Q
 6.   MORRISON G. Julián CUB 59.92
 7.   WO£ODKO Stanis³aw POL 59.42
 8.   NAGY Iosif ROM 57.28
 9.   ROOST Ain CAN 56.56
 10.   CHAMBUL Borys CAN 55.86
 11.   TANCRED Peter GBR 55.50
 12.   SCHROEDER Georges BEL 54.80
 13.   GUEYE Ibrahima SEN 52.82
 14.   HASHEM Salman IRN 52.40
 15.   AL-ZABRAMAWI Mahmoud SAU 35.94
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
DE VICENTIS
62.26
  2.
TÉGLA
57.00
61.66
  3.
HJELTNES
x
61.30
  4.
ŠILHAVÝ
60.82
  5.
FARAGÓ
59.30
60.06
  6.
MORRISON
59.92
56.66
58.50
  7.
WO£ODKO
57.56
57.84
59.42
  8.
NAGY
x
x
57.28
  9.
ROOST
56.56
x
x
  10.
CHAMBUL
x
55.86
x
  11.
TANCRED
55.20
x
55.50
  12.
SCHROEDER
x
54.04
54.80
  13.
GUEYE
52.82
x
52.76
  14.
HASHEM
52.40
50.40
x
  15.
AL-ZABRAMAWI
31.80
35.30
35.94








REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  25.07.1976






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   WILKINS Mac USA   flaga USA 67.50
 2.   SCHMIDT Wolfgang GDR   flaga D.D.R 66.22
 3.   POWELL John USA   flaga USA 65.70
 4.   THIEDE Norbert GDR 64.30
 5.   PACHALE Siegfried GDR 64.24
 6.   KAHMA Pentti FIN 63.12
 7.   HJELTNES Knut NOR 63.06
 8.   SILVESTER Jay USA 61.98
 9.   DANÌK Ludvík CZE 61.28
 10.   WELEW We³ko BUL 60.94
 11.   TÉGLA Ferenc HUN 60.54
 12.   NEU Hein-Direck GER 60.46
 13.   ŠILHAVÝ Josef CZE 58.42
 14.   FARAGÓ János HUN 57.48
 15.   DE VICENTIS Armando ITA    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
WILKINS
61.78
67.50
63.44
63.52
x
66.14
  2.
SCHMIDT
63.68
x
65.16
x
63.96
66.22
  3.
POWELL
62.48
62.24
65.70
60.48
60.20
64.24
  4.
THIEDE
62.40
61.66
61.98
63.02
64.30
63.04
  5.
PACHALE
59.62
64.04
60.02
61.08
59.62
64.24
  6.
KAHMA
63.12
61.22
x
x
x
61.94
  7.
HJELTNES
60.26
62.02
61.60
61.26
61.24
63.06
  8.
SILVESTER
61.60
x
x
x
61.98
x
  9.
DANÌK
60.12
61.28
59.62
  10.
WELEW
60.94
60.68
x
  11.
TÉGLA
57.44
57.00
60.54
  12.
NEU
59.44
60.26
60.46
  13.
ŠILHAVÝ
57.62
58.42
x
  14.
FARAGÓ
57.48
57.30
x
  15.
DE VICENTIS
x
x
x




do góry


copyright © 2003-2071   Leszek Albiniak