R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchnięcie kulą    skok w dal   

   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 1980
   dyskobole



Igrzyska   Olimpijskie 
 Moskwa  1980




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje
           


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje   minimum 60,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  31.07.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   PUFE Margitta GDR 65.52    Q
 2.   PETKOWA Maria BUL * 65.02    Q
 3.   BEYER Gisela GDR 62.86    Q
 4.   LESOWAJA Tatiana URS 62.20    Q
 5.   BOJKOWA Swetła BUL 60.84    Q
 6.   ŢACU Florenţa ROM 60.40    Q
 7.   MURASZOWA Galina URS 60.32    Q
 8.   JAHL Evelin GDR 60.22    Q
 9.   BARTOŇOVÁ Zdeňka CZE 59.48    q
 10.   RITCHIE Margaret GBR 58.66    q
 11.   ROMERO FERRER Carmen CUB 58.60    q
 12.   HERCZEG Ágnes HUN 57.80    q
 13.   BETANCOURT RAMÍREZ María C. CUB 57.62
 14.   CSÖKE Katalin HUN 57.38
 15.   MULHALL Gael Patricia AUS 54.90
 16.   MELNIK Faina URS 53.76
 17.   DE OLIVEIRA Ludovina MOZ    0
 *   IO 1976 w Montrealu startowała pod panieńskim nazwiskiem
WERGOWA
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
PUFE
65.52
-
-
  2.
PETKOWA
65.02
-
-
  3.
BEYER
62.86
-
-
  4.
LESOWAJA
62.20
-
-
  5.
BOJKOWA
59.96
60.84
-
  6.
ŢACU
60.40
-
-
  7.
MURASZOWA
54.56
60.32
-
  8.
JAHL
57.86
60.22
-
  9.
BARTOŇOVÁ
x
59.48
57.78
  10.
RITCHIE
58.66
x
x
  11.
ROMERO FERRER
58.60
  12.
HERCZEG
57.80
53.74
56.86
  13.
BETANCOURT RAMÍREZ
54.16
x
57.62
  14.
CSÖKE
x
56.84
57.38
  15.
MULHALL
54.90
53.76
x
  16.
MELNIK
51.64
53.76
x
  17.
DE OLIVEIRA
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Kobiety  01.08.1980






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   JAHL Evelin GDR   flaga N.R.D 69.96 OR
 2.   PETKOWA Maria BUL   flaga Bułgarii 67.90
 3.   LESOWAJA Tatiana URS   flaga Z.S.R.R. 67.40
 4.   BEYER Gisela GDR 67.08
 5.   PUFE Margitta GDR 66.12
 6.   ŢACU Florenţa ROM 64.38
 7.   MURASZOWA Galina URS 63.84
 8.   BOJKOWA Swetła BUL 63.14
 9.   RITCHIE Margaret GBR 61.16
 10.   ROMERO FERRER Carmen CUB 60.86
 11.   BARTOŇOVÁ Zdeňka CZE 57.78
 12.   HERCZEG Ágnes HUN 55.06
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
JAHL
66.14
69.76
69.96
68.44
68.52
66.66
  2.
PETKOWA
67.68
65.36
67.66
65.56
67.68
67.90
  3.
LESOWAJA
64.12
x
65.72
64.84
67.40
66.20
  4.
BEYER
67.08
60.54
x
x
66.48
65.56
  5.
PUFE
51.72
64.84
61.24
58.70
x
66.12
  6.
ŢACU
x
64.06
x
63.92
64.16
64.38
  7.
MURASZOWA
61.36
61.46
63.84
x
63.02
x
  8.
BOJKOWA
56.82
63.14
61.70
x
59.54
61.26
  9.
RITCHIE
x
60.72
61.16
  10.
ROMERO
60.86
59.44
60.06
  11.
BARTOŇOVÁ
56.96
57.74
57.78
  12.
HERCZEG
x
55.06
x














REZULTATY eliminacje   minimum 62,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  27.07.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BUGÁR Imrich CZE 65.08    Q
 2.   RASZCZUPKIN Wiktor URS 64.78    Q
 3.   DELÌS Luis CUB 64.20    Q
 4.   DUGINIEC Igor URS 63.10    Q
 5.   DUMCZEW Jurij URS 62.82    Q
 6.   GARDENKRANS Kenth SWE 62.58    Q
 7.   WŁADIMIROW Emil BUL 62.50    Q
 8.   SCHMIDT Wolfgang GDR 62.46    Q
 9.   TUOKKO Markku FIN 62.40    Q
 10.   WELEW Wełko BUL 61.30    q
 11.   SANTA CRUZ CAMPOS José CUB 60.14    q
 12.   HOSSFELD Hilmar GDR 59.92    q
 13.   LEMME Armin GDR 59.44
 14.   NAGY Iosif ROM 59.34
 15.   NIARE Namakoro MLI 57.34
 16.   HOURY Adnan SYR 47.52
 17.   AL-ENAZI Nejim Abdul R. KUW 39.26
 18.   JAKOBSSON Óskar ISL    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
BUGÁR
61.50
65.08
-
  2.
RASZCZUPKIN
64.78
-
-
  3.
DELÌS
64.20
-
-
  4.
DUGINIEC
63.10
-
-
  5.
DUMCZEW
62.82
-
-
  6.
GARDENKRANS
53.90
62.58
-
  7.
WŁADIMIROW
60.54
60.52
62.50
  8.
SCHMIDT
62.46
-
-
  9.
TUOKKO
62.40
-
-
  10.
WELEW
54.82
56.60
61.30
  11.
SANTA CRUZ
60.14
58.70
x
  12.
HOSSFELD
x
57.90
59.92
  13.
LEMME
59.44
54.44
x
  14.
NAGY
56.50
59.34
58.48
  15.
NIARE
x
57.34
56.08
  16.
HOURY
x
x
47.52
  17.
AL-ENAZI
x
39.26
35.38
  18.
JAKOBSSON
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ  

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  28.07.1980






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   RASZCZUPKIN Wiktor URS   flaga Z.S.R.R. 66.64
 2.   BUGÁR Imrich CZE   flaga Czechosłowacji 66.38
 3.   DELÌS Luis CUB   flaga Kuby 66.32
 4.   SCHMIDT Wolfgang GDR 65.64
 5.   DUMCZEW Jurij URS 65.58
 6.   DUGINIEC Igor URS 64.04
 7.   WŁADIMIROW Emil BUL 63.18
 8.   WELEW Wełko BUL 63.04
 9.   TUOKKO Markku FIN 61.84
 10.   SANTA CRUZ CAMPOS José CUB 61.52
 11.   HOSSFELD Hilmar GDR 61.14
 12.   GARDENKRANS Kenth SWE 60.24
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
RASZCZUPKIN
62.38
64.72
65.08
66.64
60.48
x
  2.
BUGÁR
65.14
61.78
64.34
66.38
64.42
65.96
  3.
DELÌS
x
63.46
x
65.30
x
66.32
  4.
SCHMIDT
x
61.60
65.30
65.64
65.34
x
  5.
DUMCZEW
64.78
x
65.58
x
63.16
x
  6.
DUGINIEC
62.18
64.04
63.18
x
62.04
x
  7.
WŁADIMIROW
62.84
63.18
61.60
61.70
61.60
61.20
  8.
WELEW
60.88
60.74
63.04
61.14
x
61.72
  9.
TUOKKO
61.54
55.32
61.84
  10.
SANTA CRUZ
56.06
58.52
61.52
  11.
HOSSFELD
60.26
61.14
59.30
  12.
GARDENKRANS
60.24
58.40
60.12






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak