P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





shot put    discus throw    long jump   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Meksyk  1968




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
            Eliminacje gr.I
            Eliminacje gr.II




REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  20.10.1968






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   GUMMEL Margitta GDR   flaga D.D.R 19.61
 2.   LANGE Marita GDR   flaga D.D.R 18.78
 3.   CHIZHOVA Nadezhda URS   flaga C.C.C.P 18.19
 4.   LENDVAI Judit HUN 17.78
 5.   BOY Renate GDR 17.72
 6.   HRISTOVA Ivanka BUL 17.25
 7.   FUCHS Marlene GER 17.11
 8.   VAN NOORDUYN Els HOL 16.23
 9.   SOŁONCOWA Irina URS 15.88
 10.   SCHÄFER Gertrud GER 15.26
 11.   SEIDLER Maren USA 14.86
 12.   MOLINA Rosa CHI 12.85
 13.   PAIK Ok-Ja KOR 12.67
 14.   MARTÍNEZ B. Rosario ESA 10.18
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
GUMMEL
18.53
17.88
19.07
18.30
19.61
18.59
  2.
LANGE
18.78
x
18.17
18.47
18.20
18.26
  3.
CHIZHOVA
18.19
x
18.03
17.62
17.49
17.26
  4.
LENDVAI
17.14
17.30
17.21
17.78
17.75
16.83
  5.
BOY
17.67
17.15
17.68
17.49
17.72
17.69
  6.
HRISTOVA
16.65
17.25
16.85
x
x
17.20
  7.
FUCHS
17.11
16.56
x
x
x
16.19
  8.
VAN NOORDUYN
15.89
15.71
14.97
15.54
16.23
16.10
  9.
SOŁONCOWA
x
15.88
15.76
  10.
SCHÄFER
14.70
15.26
15.10
  11.
SEIDLER
14.38
14.86
x
  12.
MOLINA
12.85
11.89
11.94
  13.
PAIK
12.67
12.08
11.97
  14.
MARTÍNEZ
9.58
x
10.18











REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 18,90 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  13.10.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MATSON Randy USA 20.68 OR    Q
 2.   GUSZCZIN Eduard URS 19.88    Q
 3.   WOODS George R. USA 19.79    Q
 4.   HOFFMANN Dieter GDR 19.75    Q
 5.   BIRLENBACH Heinfried GER 19.43    Q
 6.   MAGGARD David L. USA 19.26    Q
 7.   GRABE Uwe GDR 19.15    Q
 8.   KOMAR Władysław POL 19.09    Q
 9.   GLÖCKLER Traugott GER 19.08    Q
 10.   VARJÚ Vilmos HUN 18.86
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
MATSON
20.68
  2.
GUSZCZIN
19.88
  3.
WOODS
19.79
  4.
HOFFMANN
19.75
  5.
BIRLENBACH
19.43
  6.
MAGGARD
18.73
19.26
  7.
GRABE
18.08
18.59
19.15
  8.
KOMAR
19.09
  9.
GLÖCKLER
18.89
19.08
  10.
VARJÚ
18.69
x
18.86








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 18,90 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  13.10.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   COLNARD Pierre FRA 19.57    Q
 2.   MILLS Leslie R. NZL 19.00    Q
 3.   TEALE Jeffrey GBR 18.87    q
 4.   BEER Arnjolt FRA 18.72
 5.   HUBACHER Edy SUI 18.54
 6.   HERMANNSSON Guđmundur ISL 17.35
 7.   LEMONIS Georgios GRE 16.43
 8.   MENDOZA P. Rolando NCA 13.33
 9.   JUBIS Z. Mauricio ESA 12.92
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
COLNARD
19.57
  2.
MILLS
18.56
19.00
  3.
TEALE
18.76
x
18.87
  4.
BEER
18.72
x
x
  5.
HUBACHER
18.54
18.38
x
  6.
HERMANNSSON
16.24
16.77
17.35
  7.
LEMONIS
16.43
x
x
  8.
MENDOZA
11.39
13.33
13.32
  9.
JUBIS
12.04
12.46
12.92








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  14.10.1968






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MATSON Randy EUA   flaga USA 20.54
 2.   WOODS George EUA   flaga USA 20.12
 3.   GUSHCHIN Eduard URS   flaga C.C.C.P 20.09
  4  HOFFMANN Dieter GDR 20.00
 5.   MAGGARD Dave EUA 19.43
 6.   KOMAR Władysław POL 19.28
 7.   GRABE Uwe GDR 19.03
 8.   BIRLENBACH Heinfried FRG 18.80
 9.   COLNARD Pierre FRA 18.79
 10.   TEALE Jeffrey GBR 18.65
 11.   MILLS Leslie NZL 18.18
 12.   GLÖCKLER Traugott GER 18.14
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
MATSON
20.54
20.09
18.67
20.15
20.02
20.18
  2.
WOODS
20.12
x
x
-
19.19
x
  3.
GUSHCHIN
20.09
19.45
19.69
-
x
19.41
  4.
HOFFMANN
20.00
19.33
19.75
19.68
19.85
19.86
  5.
MAGGARD
19.43
19.33
18.46
18.90
19.15
x
  6.
KOMAR
18.66
19.28
18.54
x
x
19.21
  7.
GRABE
18.20
18.74
19.03
17.43
17.66
18.34
  8.
BIRLENBACH
18.80
18.48
x
18.13
18.67
x
  9.
COLNARD
18.62
x
18.79
  10.
TEALE
18.65
18.57
18.60
  11.
MILLS
18.18
18.01
17.95
  12.
GLÖCKLER
x
17.20
18.14






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak