P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский




Igrzyska Olimpijskie

Melbourne     1 9 5 6




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje





REZULTATY eliminacje   minimum 13.00 m

PCHNIĘCIE KULĄ
Kobiety  30.11.1956    godz. 10:00






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   TYSHKEVICH Tamara URS 14.43    Q
 2.   WERNER Marianne GER 14.21    Q
 3.   ZYBINA Galina URS 14.08    Q
 4.   LÜTTGE Johanna GER 14.00    Q
 5.   USENIK Milena YUG 13.96    Q
 6.   KOTLUŠEK Nada YUG 13.92    Q
 7.   BRANNER Regina AUT 13.87    Q
 8.   TESTA Lois USA 13.51    Q
 9.   DOYNIKOVA Zinaida URS 13.48    Q
 10.   LAWRENCE Valerie AUS 13.43    Q
 11.   ALLDAY Suzanne GBR 13.42    Q
 12.   BROWN Earlene USA 13.39    Q
 13.   MacDONALD Jackie CAN 13.11    Q
 14.   SLOPER Valerie NZL 13.03    Q
 15.   LAFRENZ Anne GER 13.00    Q
 16.   DEUBEL Paula USA 12.38
 17.   WOODLOCK Marg AUS 11.70
 18.   BREEN Mary AUS 11.28
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
TYSHKEVICH
14.43
  2.
WERNER
14.21
  3.
ZYBINA
14.08
  4.
LÜTTGE
14.00
  5.
USENIK
13.96
  6.
KOTLUŠEK
13.92
  7.
BRANNER
13.87
  8.
TESTA
12.26
13.51
  9.
DOYNIKOVA
13.48
  10.
LAWRENCE
13.43
  11.
ALLDAY
12.81
13.42
  12.
BROWN
13.39
  13.
MacDONALD
13.11
  14.
SLOPER
13.03
  15.
LAFRENZ
13.00
  16.
DEUBEL
x
12.20
12.38
  17.
WOODLOCK
11.52
10.94
11.70
  18.
BREEN
11.28
9.56
10.98








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ
Kobiety  30.11.1956   godz.15.00






           
           
           
           
           
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1   TYSHKEVICH Tamara URS   flaga C.C.C.P 16.59 OR
 2   ZYBINA Galina URS   flaga C.C.C.P 16.53
 3   WERNER Marianne GER   flaga Niemiec 15.61
 4   DOYNIKOVA Zinaida URS 15.54
 5   SLOPER Valerie NZL 15.34
 6   BROWN Earlene USA 15.12
 7   BRANNER Regina AUT 14.60
 8   KOTLUŠEK Nada YUG 14.56
 9   USENIK Milena YUG 14.49
 10   MacDONALD Jackie CAN 14.31
 11   LÜTTGE Johanna GER 13.88
 12   LAFRENZ Anne GER 13.72
 13   LAWRENCE Valerie AUS 13.12
 14   TESTA Lois USA 13.06
 15   ALLDAY Suzanne GBR 12.71
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
TYSHKEVICH
16.13
14.80
16.32
15.92
15.45
16.59
  2.
ZYBINA
16.35
16.32
15.82
16.28
16.48
16.53
  3.
WERNER
15.61
15.56
15.46
x
15.01
15.53
  4.
DOYNIKOVA
x
15.54
15.32
15.23
15.27
15.52
  5.
SLOPER
15.16
14.57
15.34
13.68
14.42
14.95
  6.
BROWN
14.41
14.75
14.56
14.50
14.89
15.12
  7.
BRANNER
14.04
14.60
x
  8.
KOTLUŠEK
14.52
14.56
14.27
  9.
USENIK
12.97
14.35
14.49
  10.
MacDONALD
14.31
x
12.72
  11.
LÜTTGE
13.57
13.47
13.88
  12.
LAFRENZ
13.72
x
13.44
  13.
LAWRENCE
10.86
12.39
13.12
  14.
TESTA
12.34
13.06
12.64
  15.
ALLDAY
12.37
12.71
x











REZULTATY eliminacje   minimum 15,00 m

PCHNIĘCIE KULĄ
Mężczyźni  28.11.1956   godz.10:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   SKOBLA Jiří TCH 17.15    Q
 2.   NIEDER Bill USA 16.76    Q
 3.   O'BRIEN Parry USA 16.63    Q
 4.   DONATH Barry AUS 16.57    Q
 5.   UDDEBOM Erik SWE 16.35    Q
 6.   MECONI Silvano ITA 16.19    Q
 7.   TSAKANIKAS Georgios GRE 15.99    Q
 8.   BANTUM Ken USA 15.76    Q
 9.   WEGMANN Karl GER 15.73    Q
 10.   LOSHCHILOV Vladimir URS 15.63    Q
 11.   HANLIN Robert AUS 15.62    Q
 12.   THOMAS Raymond FRA 15.42    Q
 13.   PALMER Barclay GBR 15.19    Q
 14.   BELYAYEV Boris URS 15.03    Q
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
SKOBLA
17.15
  2.
NIEDER
16.76
  3.
O'BRIEN
16.63
  4.
DONATH
16.57
  5.
UDDEBOM
16.35
  6.
MECONI
16.19
  7.
TSAKANIKAS
14.93
15.99
  8.
BANTUM
15.76
  9.
WEGMANN
15.73
  10.
LOSHCHILOV
15.63
  11.
HANLIN
15.62
  12.
THOMAS
15.42
  13.
PALMER
15.19
  14.
BELYAYEV
15.03








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ
Mężczyźni  28.11.1956   godz.14:30






           
           
           
           
           
miejsce zawodnik kraj wynik
 1   O'BRIEN Parry USA   flaga USA 18.57 OR
 2   NIEDER William USA   flaga USA 18.18
 3   SKOBLA Jiří TCH   flaga Czechosłowacka 17.65
 4   BANTUM Kenneth USA 17.48
 5   BELYAYEV Boris URS 16.96
 6   UDDEBOM Erik SWE 16.65
 7   WEGMANN Karl GER 16.63
 8   TSAKANAKAS Georgios GRE 16.56
 9   DONATH Barry AUS 16.52
 10   MECONI Silvano ITA 16.28
 11   HANLIN Robert AUS 16.08
 12   PALMER Barclay GBR 15.81
 13   LOSHCHILOV Vladimir URS 15.62
 14   THOMAS Raymond FRA 15.31
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
O'BRIEN
17.92
18.47
18.37
18.45
18.57
18.23
  2.
NIEDER
x
17.61
17.81
16.82
18.18
x
  3.
SKOBLA
17.39
16.70
17.34
17.51
17.05
17.65
  4.
BANTUM
16.99
x
16.27
17.48
x
x
  5.
BELYAYEV
16.96
16.05
16.58
15.96
16.11
16.24
  6.
UDDEBOM
16.54
x
16.65
15.74
16.06
16.31
  7.
WEGMANN
16.43
16.63
16.37
  8.
TSAKANAKAS
x
16.56
15.52
  9.
DONATH
x
16.52
16.01
  10.
MECONI
x
16.28
15.83
  11.
HANLIN
15.76
16.08
15.50
  12.
PALMER
15.81
15.17
15.65
  13.
LOSHCHILOV
15.62
15.33
15.39
  14.
THOMAS
15.11
15.28
15.31






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak