S K O K      W      D A L





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchnięcie kulą   




Igrzyska   Olimpijskie 
 Moskwa  1980




Proszę o komentarz, ewentualne podanie błędów
lub informacji o stronie




    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 1980




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,50 m


SKOK W DAL Kobiety  30.07.1980




   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   



miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KOLPAKOVA Tatiana URS 6.70    Q
 2.   HEARNSHAW Susan GBR 6.66    Q
 3.   WUJAK Brigitte GDR 6.65    Q
 4.   NYGRÝNOVÁ Jarmila TCH 6.58    Q
 5.   SIEGL Siegrun GDR 6.53    Q
 6.   INNIS Jennifer GUY 6.44    q
 7.   PAP Mária HUN 6.41
 8.   LAMBROU Maroula BRE 6.37
 9.   NEDEVA Ekaterina BUL 5.83
 10.   NGUYEN Thi VIE 5.35
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. KOLPAKOVA
6.70
0.56
2. HEARNSHAW
x
6.66
1.1
3. WUJAK
6.65
0.2
4. NYGRÝNOVÁ
6.58
-0.2
5. SIEGL
6.53
0.9
6. INNIS
6.26
6.36
6.44
0.3
0.1
-0.2
7. PAP
6.41
6.25
6.28
0.4
1.3
1.7
8. LAMBROU
x
6.37
x
0.6
9. NEDEVA
x
x
5.83
0.1
10. NGUYEN
5.30
5.35
5.23
0.4
-0.3
0.5




REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,50 m


SKOK W DAL Kobiety  30.07.1980








miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ALFEEVA Lidia URS 6.78    Q
 2.   HEIMANN Siegrid GDR 6.71    Q
 3.   WLODARCZYK Anna POL 6.58    Q
 4.   GUSHEVA Lidia BUL 6.56    Q
 5.   SKACHKO Tatiana URS 6.56    Q
 6.   REEVE Susan GBR 6.48    q
 7.   WOJNAR Barbara POL 6.44    q
 8.   PAPP Margit HUN 6.32
 9.   SCOTT Dorothy JAM 5.83
    TOUTOUNJI Dia SYR  DNS
    MEHEUX Estella SLE  DNS
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. ALFEEVA
6.78
0.1
2. HEIMANN
6.71
0.5
3. WLODARCZYK
x
6.58
0.5
4. GUSHEVA
6.35
6.56
0.4
1.5
5. SKACHKO
6.56
-0.9
6. REEVE
x
6.43
6.48
2.4
0.3
7. WOJNAR
6.40
6.15
6.44
1.5
-0.4
0.1
8. PAPP
6.32
x
x
-0.6
9. SCOTT
x
5.83
x
-0.6








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Kobiety  31.07.1980


           
           
           
miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   KOLPAKOVA Tatiana URS    7.06 OR
 2.   WUJAK Brigitte GDR   flaga D.D.R 7.04
 3.   SKACHKO Tatiana URS    7.01
 4.   WLODARCZYK Anna POL 6.95
 5.   SIEGL Siegrun GDR 6.87
 6.   NYGRÝNOVÁ Jarmila TCH 6.83
 7.   HEIMANN Siegrid GDR 6.71
 8.   ALFEEVA Lidia URS 6.71
 9.   HEARNSHAW Susan GBR 6.50
 10.   REEVE Susan GBR 6.46
 11.   WOJNAR Barbara POL 6.33
 12.   GUSHEVA Lidia BUL 6.24
 13.   INNIS Jennifer GUY 6.10
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  15 ZLP / 17 €
1.
KOLPAKOVA
6.84
6.81
6.72
6.87
6.73
7.06
1.3
1.1
-0.1
-1.1
-0.1
0.4
2.
WUJAK
6.88
6.68
6.81
6.87
6.81
7.04
-1.1
-0.6
0.3
0.9
0.6
0.5
3.
SKACHKO
6.96
6.89
7.01
6.86
6.56
6.64
1.6
0.6
-0.4
-0.2
-0.5
0
4.
WLODARCZYK
6.56
6.83
x
x
6.88
6.95
0.2
-0.1
0.3
0.4
5.
SIEGL
x
6.68
x
x
6.65
6.87
0.2
0.2
0.4
6.
NYGRÝNOVÁ
6.79
6.46
6.38
6.83
6.71
6.76
0.5
-0.6
-1
0
-0.9
-0.9
7.
HEIMANN
6.71
6.71
6.65
6.68
6.68
6.69
-0.6
-0.4
-0.1
-1.2
-0.3
-0.1
8.
ALFEEVA
x
6.71
6.07
x
x
x
0.8
-0.6
9.
HEARNSHAW
x
6.42
6.50
0.5
0.3
10.
REEVE
6.20
6.46
x
-1.2
-0.2
11.
WOJNAR
x
6.33
6.28
-0.1
-0.1
12.
GUSHEVA
6.24
6.23
6.22
0.7
0.1
-0.8
13.
INNIS
5.88
5.71
6.10
1.4
2.7
0.2
  15 ZLP / 17 €










REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 7,90 m


SKOK W DAL Mężczyźni  27.07.1980








miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   PASCHEK Frank GDR 8.17    Q
 1.   DOMBROWSKI Lutz GDR 8.17    Q
 3.   JASKULKA Stanislaw POL 8.07    Q
 4.   PODLUZHNYI Valeri URS 8.02    Q
 5.   BELSKI Viktor URS 8.01    Q
 6.   CORGOS Antonio ESP 7.96    Q
 7.   SZALMA László HUN 7.91    Q
 8.   DEROCHE Philippe FRA 7.90    Q
 9.   YANEV Yordan BUL 7.84    q
 10.   de OLIVEIRA Joăo BRA 7.78    q
 11.   KLIMASZEWSKI Andrzej POL 7.76
 12.   DELIFOTIS Dimitrios GRE 7.74
 13.   SOLANAS Alberto ESP 7.73
 14.   RIEGER Peter GDR 7.59
 15.   GIRAT David CUB 7.57
 16.   TUPAROV Ivan BUL 7.46
 17.   STEKIC Nenad YUG 5.75
miejsce zawodnik
I
II
III
1. PASCHEK
8.17
1.7
1. DOMBROWSKI
8.17
-0.7
3. JASKULKA
7.46
8.07
-1.1
1.1
4. PODLUZHNYI
8.02
0.7
5. BELSKI
x
7.64
8.01
-1
2.5
6. CORGOS
7.46
7.76
7.96
-1.1
0.8
1.3
7. SZALMA
7.86
7.72
7.91
-0.2
1.1
0.4
8. DEROCHE
7.90
1.7
9. YANEV
7.63
7.68
7.84
0.2
-0.9
1.7
10. de OLIVEIRA
x
7.78
x
0.4
11. KLIMASZEWSKI
7.76
x
6.56
1.9
0.1
12. DELIFOTIS
7.74
7.63
7.14
-0.8
0
0.2
13. SOLANAS
7.36
7.73
7.71
-0.4
1
-1.3
14. RIEGER
x
7.59
1.5
15. GIRAT
x
7.54
7.57
0.9
0.8
16. TUPAROV
7.46
x
x
1.4
17. STEKIC
5.75
0.9






REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 7,90 m


SKOK W DAL Mężczyźni  27.07.1980








miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BERNHARD Rolf SUI 7.98    Q
 2.   ELEGBEDE Kayode NGR 7.82    q
 3.   KIO Jubobosaye NGR 7.77
 4.   REA William AUT 7.74
 5.   LEITNER Jan TCH 7.68
 6.   NDIAYE Doudou SEN 7.66
 7.   HONEY Gary AUS 7.44
 8.   ALLI Yusuf NGR 7.43
 9.   BAKOSI Béla HUN 7.29
 10.   HOUNNOU Theophile BEN 7.07
 11.   CRAVEIRINHA Stelio MOZ 6.94
 12.   RABORG Ronald PER 6.85
 13.   GESSESE Abebe ETH 6.66
    HASHEM Essa KUW  NM
    NDYABAGYE Fidelis UGA  NM
    POUSI Oli FIN  DNS
    MUSAANGA Bogger ZAM  DNS
miejsce zawodnik
I
II
III
1. BERNHARD
7.98
1.8
2. ELEGBEDE
7.76
7.82
7.50
2.1
0.1
1.7
3. KIO
7.77
7.67
7.45
1.3
0.3
-0.3
4. REA
7.60
7.71
7.74
0.2
-0.1
0.6
5. LEITNER
7.68
7.63
7.57
0.9
0.8
1.7
6. NDIAYE
7.49
x
7.66
0.2
2.3
7. HONEY
x
7.44
x
-0.2
8. ALLI
7.43
7.40
x
1.3
1.1
9. BAKOSI
7.29
x
x
1.6
10. HOUNNOU
7.07
7.01
7.03
0.9
0.6
0.5
11. CRAVEIRINHA
6.78
6.94
x
-1.4
0.6
12. RABORG
x
6.85
x
0.7
13. GESSESE
6.66
6.64
6.46
1.3
1.4
1.3
HASHEM
x
x
x
NDYABAGYE
x








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Mężczyźni  28.07.1980




           
           
           


miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   DOMBROWSKI Lutz GDR   flaga D.D.R 8.54
 2.   PASCHEK Frank GDR   flaga D.D.R 8.21
 3.   PODLUZHNYI Valeri URS    8.18
 4.   SZALMA László HUN 8.13
 5.   JASKULKA Stanislaw POL 8.13
 6.   BELSKI Viktor URS 8.10
 7.   CORGOS Antonio ESP 8.09
 8.   YANEV Yordan BUL 8.02
 9.   BERNHARD Rolf SUI 7.88
 10.   DEROCHE Philippe FRA 7.77
 11.   ELEGBEDE Kayode NGR 7.49
 12.   de OLIVEIRA Joăo BRA  DNS

  15 ZLP / 17 €
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
DOMBROWSKI
8.15
8.32
8.21
8.54
8.34
1.1
1.6
0.6
0.9
0.9
2.
PASCHEK
7.81
8.21
x
x
7.85
7.94
0.3
-0.1
0.2
0.5
3.
PODLUZHNYI
8.07
8.08
7.97
8.18
x
7.82
0.8
1.3
1.1
1.2
0.5
4.
SZALMA
8.13
7.99
x
7.95
x
x
1
-0.5
0.2
5.
JASKULKA
7.73
7.76
7.97
7.87
7.97
8.13
1.2
0.4
-0.2
-1.2
1.2
0.5
6.
BELSKI
7.79
7.15
8.10
7.76
7.74
x
-0.3
1.4
1.6
-1
-0.4
7.
CORGOS
8.02
8.09
x
x
7.97
0.4
0.1
0.2
8.
YANEV
7.91
x
7.88
x
8.02
x
0.7
0.2
0.8
9.
BERNHARD
7.88
x
7.71
-1.3
0.5
10.
DEROCHE
7.63
7.65
7.77
2.7
0.2
0.7
11.
ELEGBEDE
x
x
7.49
0.7
  15 ZLP / 17 €




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2050   Antosia, Leszek, Aleksandra i Michal Albiniak


do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ŚWIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY