P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kulą    rzut dyskiem    skok w dal   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Monachium  1972




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje gr.A
            Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje   minimum 16,20 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  04.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   HRISTOVA Ivanka BUL 19,20    Q
 2.   ADAM Marianne GDR 19,11    Q
 3.   GUMMEL Margitta GDR 18,82    Q
 4.   FIBINGEROVÁ Helena TCH 18,66    Q
 5.   CHIZHOVA Nadezhda URS 18,54    Q
 6.   LANGE Marita GDR 18,16    Q
 7.   IVANOVA Antonina URS 17,87    Q
 8.   VASSEKOVA Radostina BUL 17,78    Q
 9.   STOYANOVA Elena BUL 17,70    Q
 10.   CHEWINSKA Ludwika POL 17,40    Q
 11.   DOLZHENKO Esfira URS 17,18    Q
 12.   CIOLTAN Valentine ROM 16,85    Q
 13.   LENDAVAYNÉ Bognér Judit HUN 16,52    Q
 14.   SEIDLER Mären USA 16,18
 15.   PAIK Ok-Ja COR 15,78
 16.   SVENDSEN Jan USA 14,96
 17.   MOLINA Rosa CHI 14,61
 18.   NJOKU Nnenna NGR 10,63
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
HRISTOVA
19,20
-
-
  2.
ADAM
19,11
-
-
  3.
GUMMEL
18,82
-
-
  4.
FIBINGEROVÁ
18,66
-
-
  5.
CHIZHOVA
18,54
-
-
  6.
LANGE
18,16
-
-
  7.
IVANOVA
17,87
-
-
  8.
VASSEKOVA
17,78
-
-
  9.
STOYANOVA
17,70
-
-
  10.
CHEWINSKA
17,40
-
-
  11.
DOLZHENKO
17,18
-
-
  12.
CIOLTAN
16,85
-
-
  13.
LENDAVAYNÉ
16,52
-
-
  14.
SEIDLER
15,63
16,05
16,18
  15.
PAIK
x
15,78
x
  16.
SVENDSEN
14,48
x
14,96
  17.
MOLINA
14,59
14,61
14,41
  18.
NJOKU
10,63
10,40
9,06








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  07.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   CHIZHOVA Nadezhda URS   flaga C.C.C.P 21,03
 2.   GUMMEL Margitta GDR   flaga D.D.R 20,22
 3.   HRISTOVA Ivanka BUL   flaga Bułgarii 19,35
 4.   DOLZHENKO Esfira URS 19,24
 5.   ADAM Marianne GDR 18,94
 6.   LANGE Marita GDR 18,85
 7.   FIBINGEROVÁ Helena TCH 18,81
 8.   STOYANOVA Elena BUL 18,34
 9.   IVANOVA Antonina URS 18,28
 10.   CHEWINSKA Ludwika POL 18,24
 11.   LENDAVAYNÉ Bognér J. HUN 18,23
 12.   VASSEKOVA Radostina BUL 17,86
 13.   CIOLTAN Valentine ROM 16,62
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
CHIZHOVA
21,03
20,36
20,58
19,97
x
x
  2.
GUMMEL
18,46
18,83
19,55
20,22
19,53
x
  3.
HRISTOVA
19,35
x
19,22
x
18,82
18,95
  4.
DOLZHENKO
18,43
19,24
x
18,74
x
x
  5.
ADAM
18,75
x
18,58
18,94
18,91
18,71
  6.
LANGE
x
18,46
18,29
18,85
18,38
18,71
  7.
FIBINGEROVÁ
18,62
x
x
18,59
18,81
x
  8.
STOYANOVA
18,24
17,75
18,34
x
17,55
x
  9.
IVANOVA
18,28
17,99
17,98
  10.
CHEWINSKA
17,71
18,24
17,73
  11.
LENDAVAYNÉ
17,93
17,97
18,23
  12.
VASSEKOVA
17,86
17,48
17,52
  13.
CIOLTAN
16,37
16,62
x











REZULTATY eliminacje grupa A.  minimum 19,00 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  08.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   KOMAR Władysław POL 20,60    Q
 2.   WOODS George USA 19,96    Q
 3.   FEUERBACH Allan USA 19,94    Q
 4.   BROUZET Yves FRA 19,87    Q
 5.   BRABEC Jaroslav TCH 19,82    Q
 6.   SIMOLA Seppo FIN 19,49    Q
 7.   REICHENBACH Ralph GER 19,14    Q
 8.   GIES Hans-Peter GDR 19,06    Q
 9.   ROTHENBURG Hans-J. GDR 19,03    Q
 10.   BARYSHNIKOV Alexandr URS 18,65
 11.   LOUKA Loukas GRE 17,48
 12.   SINGH Jagraj IND 17,15
 13.   OKONKWO Cyril NGR 16,51
 14.   MAKKI Hussein Al-Taib ARS 11,57
    ASSAAD Youssef EGY
    ANDERSEN Bjorn NOR
    TANCRED William GBR
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
KOMAR
20,60
-
-
  2.
WOODS
19,96
-
-
  3.
FEUERBACH
19,94
-
-
  4.
BROUZET
19,87
-
-
  5.
BRABEC
19,82
-
-
  6.
SIMOLA
19,49
-
-
  7.
REICHENBACH
19,14
-
-
  8.
GIES
19,06
-
-
  9.
ROTHENBURG
19,03
-
-
  10.
BARYSHNIKOV
18,45
18,41
18,65
  11.
LOUKA
17,47
17,48
x
  12.
SINGH
x
17,15
16,69
  13.
OKONKWO
14,98
x
16,51
  14.
MAKKI
x
11,57
10,77








REZULTATY eliminacje grupa B.  minimum 19,00 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  08.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BRIESENICK Hartmut GDR 20,38    Q
 2.   BIRLENBACH Heinfried GER 20,10    Q
 3.   OLDFIELD Brian USA 19,95    Q
 4.   VARJÚ Vilmos HUN 19,94    Q
 5.   VLK Jaromir TCH 19,61    Q
 6.   SAMSAME Lahcen MAR 19,36    Q
 7.   PLUNGE Rimantas URS 19,18    Q
 8.   PIRNIE Bruce CAN 19,18    Q
 9.   GLÖCKLER Traugott GER 19,11    Q
 10.   IVANÖIC Ivan YUG 18,95
 11.   CAPES Geoffrey GBR 18,94
 12.   BEER Arnljot FRA 18,74
 13.   MILLS Les NZL 18,38
 14.   GRAHN Bo FIN 18,20
 15.   CONWAY Philip IRL 16,69
    LANIER Aristides CUB
    MORALE Salvatore ITA
    KROUMOV Vassil BUL
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
BRIESENICK
20,38
-
-
  2.
BIRLENBACH
20,10
-
-
  3.
OLDFIELD
19,95
-
-
  4.
VARJÚ
19,94
-
-
  5.
VLK
x
18,20
19,61
  6.
SAMSAME
18,98
19,36
-
  7.
PLUNGE
18,97
19,18
-
  8.
PIRNIE
19,18
-
-
  9.
GLÖCKLER
18,15
19,11
-
  10.
IVANÖIC
18,80
18,95
x
  11.
CAPES
18,94
18,72
18,79
  12.
BEER
18,55
18,74
18,21
  13.
MILLS
17,61
18,38
x
  14.
GRAHN
x
x
18,20
  15.
CONWAY
16,16
15,76
16,69








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  09.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   KOMAR Władysław POL   flaga Polski 21,18
 2.   WOODS George USA   flaga USA 21,17
 3.   BRIESENICK Hartmut GDR   flaga DDR 21,14
 4.   GIES Hans-Peter GDR 21,14
 5.   FEUERBACH Allan USA 21,01
 6.   OLDFIELD Brian USA 20,91
 7.   BIRLENBACH Heinfried GER 20,37
 8.   VARJÚ Vilmos HUN 20,10
 9.   VLK Jaromir TCH 20,09
 10.   BRABEC Jaroslav TCH 19,86
 11.   ROTHENBURG Hans-J. GDR 19,74
 12.   BROUZET Yves FRA 19,61
 13.   REICHENBACH Ralph GER 19,48
 14.   PLUNGE Rimantas URS 19,30
 15.   SAMSAME Lahcen MAR 19,11
 16.   SIMOLA Seppo FIN 19,06
 17.   PIRNIE Bruce CAN 18,90
 18.   GLÖCKLER Traugott GER 18,85
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
KOMAR
21,18
x
20,55
20,74
20,80
x
  2.
WOODS
20,55
20,17
20,71
21,17
20,88
21,05
  3.
BRIESENICK
20,97
20,91
21,02
21,14
20,61
20,54
  4.
GIES
21,14
21,00
21,01
20,62
x
x
  5.
FEUERBACH
20,90
20,29
x
20,86
21,01
20,28
  6.
OLDFIELD
20,85
20,60
20,87
20,54
20,91
20,13
  7.
BIRLENBACH
20,37
x
x
19,89
x
20,13
  8.
VARJÚ
20,10
x
x
x
19,67
19,65
  9.
VLK
19,66
20,09
x
  10.
BRABEC
19,61
19,86
19,60
  11.
ROTHENBURG
19,74
x
x
  12.
BROUZET
19,42
19,61
19,49
  13.
REICHENBACH
19,48
x
x
  14.
PLUNGE
19,30
x
x
  15.
SAMSAME
19,11
x
x
  16.
SIMOLA
18,91
19,06
x
  17.
PIRNIE
18,90
x
x
  18.
GLÖCKLER
18,85
18,47
x






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak