R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   




Igrzyska   Olimpijskie 
 Monachium  1972


   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk


K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje             Eliminacje gr.A
            Eliminacje gr.B


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje   minimum 55,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  09.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MENIS Argentina ROM 61.58    Q
 2.   MELNIK Faina URS 61.26    Q
 3.   DANILOVA Tamara URS 60.34    Q
 4.   HINZMANN Gabriele GDR 59.80    Q
 5.   WESTERMANN Liesel GER 58.26    Q
 6.   IONESCU Carmen ROM 57.82    Q
 7.   BERENDONK Brigitte GER 56.90    Q
 8.   BOCHKOVA Svetla BUL 56.42    Q
 9.   MANOLIU Lia ROM 55.88    Q
 10.   PAYNE Rose Mary GBR 55.56    Q
 11.   STOEVA Vassilka BUL 55.26    Q
 12.   MURAVIOVA Liudmila URS 55.24    Q
 13.   DE LA VINA Josephine PHI 53.92
 14.   VASSEKOVA Radostina BUL 53.86
 15.   NADOLNA Krystyna POL 52.52
 16.   CONNOLLY Olga USA 51.58
 17.   WAUTERS Maggy BEL 49.62
    PAIK Ok-Ja COR DNS
    KLEIBERNÉ Jolán HUN DNS
    MOLINA Rosa CHI DNS
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
MENIS
61.58
-
-
  2.
MELNIK
53.00
61.26
-
  3.
DANILOVA
60.34
-
-
  4.
HINZMANN
59.80
-
-
  5.
WESTERMANN
58.26
-
-
  6.
IONESCU
x
57.82
-
  7.
BERENDONK
54.74
56.90
-
  8.
BOCHKOVA
54.52
56.42
-
  9.
MANOLIU
55.88
-
-
  10.
PAYNE
x
53.56
55.56
  11.
STOEVA
x
55.26
-
  12.
MURAVIOVA
55.24
-
-
  13.
DE LA VINA
51.08
x
53.92
  14.
VASSEKOVA
x
x
53.86
  15.
NADOLNA
x
47.42
52.52
  16.
CONNOLLY
51.58
x
50.76
  17.
WAUTERS
49.62
x
x








REZULTATY   FINA£  

RZUT DYSKIEM Kobiety  10.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MELNIK Faina URS   flaga CCCP 66.62
 2.   MENIS Argentina ROM   flaga Rumunii 65.06
 3.   STOEVA Vassilka BUL   flaga Bu³garii 64.34
 4.   DANILOVA Tamara URS 62.86
 5.   WESTERMANN Liesel GER 62.18
 6.   HINZMANN Gabriele GDR 61.72
 7.   IONESCU Carmen ROM 60.42
 8.   MURAVIOVA Liudmila URS 59.00
 9.   MANOLIU Lia ROM 58.50
 10.   BOCHKOVA Svetla BUL 56.72
 11.   BERENDONK Brigitte GER 56.58
 12.   PAYNE Rose Mary GBR 56.50
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
MELNIK
60.56
61.32
57.96
66.62
62.76
-
  2.
MENIS
64.28
59.82
60.88
65.06
63.78
64.90
  3.
STOEVA
61.08
x
64.20
62.24
64.34
62.10
  4.
DANILOVA
62.64
58.14
62.86
61.14
x
x
  5.
WESTERMANN
x
57.04
62.18
61.66
x
x
  6.
HINZMANN
57.52
59.14
60.12
61.08
61.72
60.22
  7.
IONESCU
58.80
58.76
57.06
59.08
x
60.42
  8.
MURAVIOVA
57.78
57.92
59.00
x
58.86
57.20
  9.
MANOLIU
58.18
58.50
x
  10.
BOCHKOVA
56.50
56.72
x
  11.
BERENDONK
55.60
x
56.58
  12.
PAYNE
56.50
x
52.26














REZULTATY eliminacje grupa A.  minimum 59,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  01.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   KAHMA Pentti FIN 61,24    Q
 2.   BRUCH Rickard SWE 61.24    Q
 3.   SILVESTER Jay USA 61.20    Q
 4.   TÉGLA Ferenc HUN 60.60    Q
 5.   VOLLMER Tim USA 59.60    Q
 6.   NIARE Namakoro MLI 59.38    Q
 7.   THORITH Detlef GDR 59.36    Q
 8.   MILLS Les NZL 59.22    Q
 9.   HENNIG Klaus Peter GER 58.64
 10.   NEU Hein-Direck GER 58.10
 11.   ROOST Ain CAN 56.58
 12.   WATTS John GBR 53.86
 13.   ANDERSEN Kaj DEN 53.52
 14.   TOURKEY Said Farouk ARS 33.78
 15.   DE VINCENTIS Armando ITA    0
    SLAVKOV Stoyan BUL DNS
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
KAHMA
58.50
61,24
-
  2.
BRUCH
61.24
-
-
  3.
SILVESTER
58.98
61.20
-
  4.
TÉGLA
60.60
-
-
  5.
VOLLMER
59.60
-
-
  6.
NIARE
59.38
-
-
  7.
THORITH
59.36
-
-
  8.
MILLS
59.22
-
-
  9.
HENNIG
55.32
x
58.64
  10.
NEU
56.36
58.10
x
  11.
ROOST
56.58
55.48
x
  12.
WATTS
53.48
x
53.86
  13.
ANDERSEN
x
51.60
53.52
  14.
TOURKEY
x
33.78
x
  15.
DE VINCENTIS
x
x
x








REZULTATY eliminacje grupa B.  minimum 59,00 m

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  01.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DANÌK Ludvík TCH 64.32    Q
 2.   RINNE Jorma FIN 62.02    Q
 3.   FEJÉR Géza HUN 61.58    Q
 4.   MURÂNYI Janos HUN 60.34    Q
 5.   SIMEON Silvano ITA 59.78    Q
 6.   POWELL John USA 59.30    Q
 7.   WIPPERMANN Dirk GER 58.10
 8.   PECAR Zdravko YUG 57.84
 9.   TANCRED William GBR 57.24
 10.   TAIT Robin NZL 56.60
 11.   LOSCH Hartmut GDR 56.54
 12.   VALDIMARSSON Erlendyr ISL 55.38
 13.   KUMAR Parveen IND 53.12
 14.   REINITZER Heimo AUT 52.56
    BEQUER Julio CUB DNS
    ASSAD Joussef Nagui EGY DNS
    MATOUBA Noel CGO DNS
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
DANÌK
64.32
-
-
  2.
RINNE
62.02
-
-
  3.
FEJÉR
61.58
-
-
  4.
MURÂNYI
54.42
60.34
-
  5.
SIMEON
58.38
59.78
-
  6.
POWELL
54.94
59.30
-
  7.
WIPPERMANN
56.42
58.10
57.96
  8.
PECAR
x
57.84
53.52
  9.
TANCRED
x
55.86
57.24
  10.
TAIT
56.60
55.88
x
  11.
LOSCH H.
56.54
x
56.28
  12.
VALDIMARSSON
55.38
55.16
53.26
  13.
KUMAR
52.58
53.12
51.58
  14.
REINITZER
x
52.32
52.56








REZULTATY   FINA£  

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  02.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   DANÌK Ludvík TCH   flaga Czechos³owacka 64.40
 2.   SILVESTER Jay USA   flaga USA 63.50
 3.   BRUCH Rickard SWE   flaga Szwedzka 63.40
 4.   POWELL John USA 62.82
 5.   FEJÉR Géza HUN 62.62
 6.   THORITH Detlef GDR 62.42
 7.   TÉGLA Ferenc HUN 60.60
 8.   VOLLMER Tim USA 60.24
 9.   KAHMA Pentti FIN 59.66
 10.   SIMEON Silvano ITA 59.34
 11.   RINNE Jorma FIN 59.22
 12.   MURÂNYI Janos HUN 57.92
 13.   NIARE Namakoro MLI 56.48
 14.   MILLS Les NZL 55.86
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
DANÌK
58.12
60.38
62.38
62.54
61.70
64.40
  2.
SILVESTER
62.12
x
63.50
x
x
62.86
  3.
BRUCH
59.12
x
61.52
62.76
63.40
62.60
  4.
POWELL
61.92
62.82
60.44
x
61.38
x
  5.
FEJÉR
62.50
62.56
x
x
61.50
62.62
  6.
THORITH
61.74
62.42
61.06
x
59.88
x
  7.
TÉGLA
58.38
59.66
57.40
x
58.16
60.60
  8.
VOLLMER
59.26
60.24
x
x
x
58.54
  9.
KAHMA
57.20
58.92
59.66
x
58.92
x
  10.
SIMEON
58.80
59.34
58.36
  11.
RINNE
57.30
56.88
59.22
  12.
MURÂNYI
57.92
57.16
x
  13.
NIARE
56.48
55.10
x
  14.
MILLS
x
54.48
55.86






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak