R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          







discus throw    shot put    long jump   


Igrzyska   Olimpijskie 
 Meksyk  1968


   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   rekordy Igrzysk




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
            Eliminacje gr.I
            Eliminacje gr.II

   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Kobiety  18.10.1968






miejsce zawodniczka kraj wynik
  1.   MANOLIU Lia ROM   flaga Rumuńska 58.28 OR
  2.   WESTERMANN Liesel GER   flaga Niemiecka 57.76
  3.   KLEIBERNÉ Jolán HUN   flaga Węgier 54.90
  4.   OTTO Anita GDR 54.40
  5.   POPOWA Antonina URS 53.42
  6.   CONNOLLY Olga USA 52.96
  7.   SPIELBERG Christine GDR 52.86
  8.   BERENDONK Brigitte GER 52.80
  9.   MURAWJEWA Ludmiła URS 52.26
 10.   ILLGEN Karin GDR 52.18
 11.   STUGNER Judit HUN 52.08
 12.   DASHZEVEG Namjilmaa MGL 50.76
 13.   CATARAMĂ Olimpia ROM 50.20
 14.   MOSEKE Carol USA 48.28
 15.   ROBERTS Jean AUS 46.26
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
MANOLIU
58.28
x
x
46.82
x
  2.
WESTERMANN
54.02
57.76
x
55.78
x
x
  3.
KLEIBERNÉ
54.90
54.24
x
x
x
x
  4.
OTTO
54.40
54.10
53.88
x
51.16
52.34
  5.
POPOWA
53.42
53.12
51.40
52.60
52.86
x
  6.
CONNOLLY
x
52.96
50.74
x
x
50.40
  7.
SPIELBERG
52.86
x
52.86
x
52.62
49.80
  8.
BERENDONK
52.80
49.66
46.90
x
x
50.46
  9.
MURAWJEWA
51.80
52.26
50.20
  10.
ILLGEN
50.40
x
52.18
  11.
STUGNER
42.12
51.38
52.08
  12.
DASHZEVEG
50.76
x
49.00
  13.
CATARAMĂ
x
47.50
50.20
  14.
MOSEKE
48.28
44.78
44.04
  15.
ROBERTS
36.58
46.26
x














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 58,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  14.10.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   SILVESTER Jay USA 63.34    Q
 2.   LOSCH Manfred GDR 60.40    Q
 3.   MILDE Lothar GDR 60.36    Q
 3.   CARLSEN Gary USA 60.36    Q
 5.   SCHAUMBURG Günter GDR 60.14    Q
 6.   OERTER Alfred USA 59.36    Q
 7.   DANĚK Ludvík TCH 59.34    Q
 8.   BRUCH Rickard SWE 59.08    Q
 9.   NEU Hein-Direck GER 58.56    Q
 10.   TÉGLA Ferenc HUN 58.50    Q
 11.   PIĄTKOWSKI Edmund POL 58.24    Q
 12.   GUDASZWILI Guram URS 57.48
 13.   PUCE George CAN 57.34
 14.   REIMERS Jens GER 54.02
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
SILVESTER
63.34
  2.
LOSCH M.
60.40
  3.
MILDE
60.36
  3.
CARLSEN
60.36
  5.
SCHAUMBURG
60.14
  6.
OERTER
59.36
  7.
DANĚK
59.34
58.10
56.42
  8.
BRUCH
59.08
  9.
NEU
x
55.26
58.56
  10.
TÉGLA
57.18
58.50
  11.
PIĄTKOWSKI
58.24
  12.
GUDASZWILI
57.48
55.84
x
  13.
PUCE
57.34
x
x
  14.
REIMERS
53.18
x
54.02








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 58,00 m

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  14.10.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   TAIT Robin NZL 58.88    Q
 2.   NIARÉ Namakoro MLI 56.60
 3.   FARAGÓ János HUN 56.00
 4.   KRAGBÉ SEGUI Denis CIV 55.24
 5.   GAJDZIŃSKI Leszek POL 54.92
 6.   KESHMIRI Jalal-Ali IRN 53.96
 7.   HENNIG Klaus-Peter GER 53.80
 8.   REINITZER Heimo AUT 53.52
 9.   MEDEROS LÓPEZ Modesto CUB 52.30
 10.   TANCRED William GBR 51.74
 11.   HUBACHER Edy SUI 51.70
 12.   MENDOZA PÉREZ Rolando NCA 39.62
 13.   JUBIS ZACARIAS Mauricio ESA 36.18
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
TAIT
58.88
  2.
NIARÉ
x
54.92
56.60
  3.
FARAGÓ
54.88
56.00
x
  4.
KRAGBÉ
55.24
54.24
x
  5.
GAJDZIŃSKI
54.92
x
x
  6.
KESHMIRI
53.00
53.96
53.30
  7.
HENNIG
53.80
x
x
  8.
REINITZER
51.90
52.00
53.52
  9.
MEDEROS
52.30
x
49.42
  10.
TANCRED
x
48.86
51.74
  11.
HUBACHER
x
49.80
51.70
  12.
MENDOZA
39.62
36.46
38.78
  13.
JUBIS
33.62
35.94
36.18








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Mężczyźni  15.10.1968






miejsce zawodniczka kraj wynik
  1   OERTER Alfred USA   flaga USA 64.78 OR
  2   MILDE Lothar GDR   flaga D.D.R 63.08
  3   DANĚK Ludvík TCH   flaga Czechosłowacka 62.92
  4   LOSCH Manfred GDR 62.12
  5   SILVESTER Jay USA 61.78
  6   CARLSEN Gary USA 59.46
  7   PIĄTKOWSKI Edmund POL 59.40
  8   BRUCH Rickard SWE 59.28
 9.   NEU Hein GER 58.66
 10.   SCHAUMBURG Günter GDR 58.62
 11.   TÉGLA Ferenc HUN 58.36
 12.   TAIT Robin NZL 57.68
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
OERTER
61.78
x
64.78
62.42
64.74
64.04
  2.
MILDE
62.44
63.08
62.58
59.98
60.24
58.00
  3.
DANĚK
60.62
x
62.92
x
61.28
61.34
  4.
LOSCH M.
62.12
61.68
60.34
59.48
58.94
59.50
  5.
SILVESTER
61.10
61.78
x
x
x
60.44
  6.
CARLSEN
58.62
59.26
59.46
59.30
52.60
58.54
  7.
PIĄTKOWSKI
59.40
58.46
57.66
57.52
x
58.72
  8.
BRUCH
58.94
58.02
58.12
59.28
58.50
58.34
  9.
NEU
55.96
x
58.66
  10.
SCHAUMBURG
56.64
57.70
58.62
  11.
TÉGLA
56.74
58.36
57.78
  12.
TAIT
56.52
57.68
56.84






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak