2 recenzje :   

   dla kolekcjonerów   

—    PIOTRA    MA£ACHOWSKIEGO
- Mistrza Europy z Barcelony 2010 w rzucie dyskiem oraz Srebrnego Medalisty Igrzysk Olimpijskich z Pekinu 2008.

—    Vice Prezesa PZLA    Janusza    Rozuma


pekin2008.dy.htm



R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   
skok wzwy¿   

  25 ZLP / 27 € - Atlanta 1996

   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 2008
dyskobole


Igrzyska   Olimpijskie
Beijing  2008

KOBIETY 
	   
 GALERIA dyskobolki 
 Beijing 2008
	   
	      MʯCZY¬NI 
	   
 GALERIA dyskobole 
 Beijing 2008



K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B
   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   

   OUTDOOR    » 2000-2006      Osaka 2007      Beijing 2008      Berlin 2009    » 2009-2010




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 61,50 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  15.08.
godz.19:55






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   BROWN Stephanie USA 62.77    Q
 2.   YATCHENKO Iryna BLR 62.26    Q
 3.   BARRIOS Yarelis CUB 62.23    Q
 4.   ROBERT Mélina FRA 62.21 SB    Q
 5.   SAMUELS Dani AUS 61.72    Q
 6.   ANTONOVA Olena UKR 61.25    q
 7.   ZVEREVA Ellina BLR 60.28    q
 8.   FOKINA Natalya UKR 60.18
 9.   POTÊPA Wioletta POL 59.44
 10.   WI¦NIEWSKA Joanna POL 59.40
 11.   ADRIANO Elisângela BRA 58.84
 12.   KARSAK Kateryna UKR 58.61
 13.   BEGIC Vera CRO 58.50
 14.   MA Xuejun CHN 58.45
 15.   POWELL Suzanne USA 58.02
 16.   ROLES Philippa GBR 57.44
 17.   KAUR Harwant IND 56.42
 18.   ESIPCHUK Oxana RUS 55.07
 19.   TAPOKI Tereapii COK 48.35
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. BROWN
57.78
x
62.77
2. YATCHENKO
62.26
3. BARRIOS
62.23
4. ROBERT
x
55.18
62.21
5. SAMUELS
x
x
61.72
6. ANTONOVA
61.25
60.61
59.92
7. ZVEREVA
x
60.28
59.60
8. FOKINA
x
60.18
x
9. POTÊPA
59.44
59.20
59.10
10. WI¦NIEWSKA
59.40
58.08
x
11. ADRIANO
x
x
58.84
12. KARSAK
x
53.14
58.61
13. BEGIC
55.87
58.50
x
14. MA
58.45
x
56.84
15. POWELL
58.02
x
x
16. ROLES
x
56.88
57.44
17. KAUR
56.38
56.38
56.42
18. ESIPCHUK
54.91
54.34
55.07
19. TAPOKI
46.77
44.11
48.35




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 61,50 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  15.08.
godz.21:20






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   GRASU Nicoleta ROU 62.51    Q
 2.   THURMOND Aretha USA 61.90    Q
 3.   SONG Aimin CHN 61.67    Q
 4.   POSPÍŠILOVÁ Vìra CZE 61.61    Q
 5.   LI Yanfeng CHN 61.29    q
 6.   TOMAŠEVIC Dragana SRB 60.19
 7.   FERRALES Yania CUB 59.87
 8.   IVANOVA Svetlana RUS 59.48
 9.   NAUDE Elizna RSA 58.75
 10.   POONIA Krishna IND 58.23
 11.   SADOVA Natalya RUS 58.11
 12.   FAUMUINA Beatrice NZL 57.15
 13.   MAZGUNOVA Hanna BLR 56.77
 14.   SÖDERBERG Anna SWE 55.28
 15.   SENDRIUTE Zinaida LTU 54.81
 16.   GETOVA Venera BUL 54.00
 17.   KALPAKÍDOU Dorothéa GRE 53.00
 18.   COMBA Rocío ARG 51.36
    GLANC ¯aneta POL  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. GRASU
57.75
62.51
x
2. THURMOND
58.70
61.90
x
3. SONG
59.89
61.31
61.67
4. POSPÍŠILOVÁ
61.61
x
x
5. LI
60.99
61.29
x
6. TOMAŠEVIC
55.59
x
60.19
7. FERRALES
59.87
58.73
59.85
8. IVANOVA
x
x
59.48
9. NAUDE
58.75
57.09
58.35
10. POONIA
57.31
58.23
58.15
11. SADOVA
x
58.11
57.76
12. FAUMUINA
57.15
x
54.49
13. MAZGUNOVA
x
x
56.77
14. SÖDERBERG
x
55.28
53.48
15. SENDRIUTE
54.81
53.41
52.42
16. GETOVA
52.51
54.00
52.40
17. KALPAKÍDOU
x
53.00
51.61
18. COMBA
x
x
51.36
GLANC
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Kobiety  18.08.2008
godz.19:00

temperatura 27°C,
wilgotno¶æ 61%,
pochmurno.




           
           
           
           
           


Lista STARTOWA Raport FINA£ Wywiady
miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   BROWN Stephanie USA   flaga USA 64.74
 2.   BARRIOS Yarelis CUB   flaga Kuby 63.64
 3.   ANTONOVA Olena UKR   flaga Ukrainy 62.59 SB
 4.   SONG Aimin CHN 62.20
 5.   POSÍŠPILOVÁ Vera CZE 61.75
 6.   ZVEREVA Ellina BLR 60.82
 7.   LI Yanfeng CHN 60.68
 8.   ROBERT Mélina FRA 60.66
 9.   SAMUELS Dani AUS 60.15
 10.   THURMOND Aretha USA 59.80
 11.   YATCHENKO Iryna BLR 59.27
 12.   GRASU Nicoleta ROU 58.63
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
1.
BROWN
64.74
x
x
58.39
61.30
x
2.
BARRIOS
63.17
63.64
62.22
62.12
x
60.30
3.
ANTONOVA
60.79
62.16
x
60.50
62.59
62.34
4.
SONG
56.41
59.55
62.17
61.75
62.20
60.51
5.
POSÍŠPILOVÁ
x
61.08
x
58.74
61.75
61.66
6.
ZVEREVA
60.43
60.10
x
x
60.34
60.82
7.
LI
60.68
x
59.72
x
x
60.62
8.
ROBERT
60.49
x
x
x
60.66
60.45
9.
SAMUELS
57.14
x
60.15
10.
THURMOND
56.72
59.80
57.99
11.
YATCHENKO
x
x
59.27
12.
GRASU
58.63
x
x








K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 64,50 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  16.08.
godz.10:40






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MA£ACHOWSKI Piotr POL 65.94    Q
 2.   ALEKNA Virgilijus LTU 65.84    Q
 3.   PISHCHALNIKOV Bogdan RUS 64.60    Q
 4.   PESTANO Mario ESP 64.42    q
 5.   HARTING Robert GER 64.19    q
 6.   TAMMERT Aleksander EST 63.10    q
 7.   FAZEKAS Róbert HUN 62.64    q
 8.   MÁTÉ Gábor HUN 62.44
 9.   SIVAKOU Dzmitry BLR 61.75
 10.   ROBERTSON Michael USA 61.64
 11.   MALONE Casey USA 61.26
 12.   EL GHAZALY Omar EGY 60.24
 13.   SEMENOV Oleksiy UKR 60.18
 14.   SAMIMI Abbas IRI 59.92
 15.   FERNÁNDEZ Jorge CUB 59.60
 16.   MARCELL Jan CZE 59.52
 17.   HARRADINE Ben AUS 58.55
 18.   AL-DAWOODI Sultan KSA 56.29
 19.   HRANOVSCHI Vadim MDA 56.19
miejsce zawodnik
I
II
III
1. MA£ACHOWSKI
65.94
2. ALEKNA
65.84
3. PISHCHALNIKOV
62.68
63.93
64.60
4. PESTANO
64.42
61.16
x
5. HARTING
64.19
x
x
6. TAMMERT
57.79
61.57
63.10
7. FAZEKAS
x
61.61
62.64
8. MÁTÉ
x
55.15
62.44
9. SIVAKOU
59.64
x
61.75
10. ROBERTSON
60.97
61.64
x
11. MALONE
59.48
x
61.26
12. EL GHAZALY
59.71
58.95
60.24
13. SEMENOV
57.84
60.18
59.41
14. SAMIMI
58.01
59.92
58.85
15. FERNÁNDEZ
x
59.60
59.58
16. MARCELL
59.52
x
56.31
17. HARRADINE
58.55
57.50
57.91
18. AL-DAWOODI
56.29
55.54
56.24
19. HRANOVSCHI
56.19
x
55.78




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 64,50 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  16.08.
godz.12:05






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   SMITH Rutger NED 65.65    Q
 2.   CASAÑAS Yennifer ESP 64.99    Q
 3.   KANTER Gerd EST 64.66    Q
 4.   AL-DOSARI Rashid QAT 63.83    q
 5.   KRUGER Frantz FIN 62.48    q
 6.   ISRAEL Märt EST 61.98
 7.   HADADI Ehsan IRI 61.34
 8.   MAYER Gerhard AUT 61.32
 9.   OLGUNDENIZ Ercüment TUR 60.83
 10.   KÖVÁGÓ Zoltán HUN 60.79
 11.   GOWDA Vikas IND 60.69
 12.   WALTZ Ian USA 60.02
 13.   MARIC Martin CRO 59.25
 14.   BALLIENGO Jorge ARG 58.82
 15.   ARRHENIUS Niklas SWE 58.22
 16.   KIRCHLER Hannes ITA 56.44
 17.   SHAHEED Haidar IRQ 54.19
 18.   MATTHIAS Eric IVB 53.11
miejsce zawodnik
I
II
III
1. SMITH
64.09
65.65
2. CASAÑAS
x
x
64.99
3. KANTER
59.65
64.66
4. AL-DOSARI
63.83
63.72
61.60
5. KRUGER
x
58.60
62.48
6. ISRAEL
61.98
59.78
61.63
7. HADADI
61.08
x
61.34
8. MAYER
61.32
x
58.13
9. OLGUNDENIZ
58.99
60.83
x
10. KÖVÁGÓ
60.79
59.46
60.44
11. GOWDA
59.58
x
60.69
12. WALTZ
60.02
x
x
13. MARIC
59.25
x
59.09
14. BALLIENGO
58.71
58.82
x
15. ARRHENIUS
56.64
58.22
56.77
16. KIRCHLER
x
x
56.44
17. SHAHEED
54.19
x
x
18. MATTHIAS
47.87
50.87
53.11




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  19.08.2008
godz.21:00-22:34

temperatura 29°C,
wilgotno¶æ 57%,
pochmurno.




           
           
           
           
           
Kanter, Malachowski, Alekna OG 2008 video

Lista STARTOWA Raport FINA£ Wywiady
miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   KANTER Gerd EST   flaga Estonii 68.82 1639
 2.   MA£ACHOWSKI Piotr POL   flaga Polski 67.82 2600
 3.   ALEKNA Virgilijus LTU   flaga Litwy 67.79 2369
 4.   HARTING Robert GER 67.09 1893
 5.   CASANAS Yennifer ESP 66.49 1630
 6.   PISHCHALNIKOV Bogdan RUS 65.88 PB 2791
 7.   SMITH Rutger NED 65.39 2500
 8.   FAZEKAS Robert HUN 63.43 1994
 9.   PESTANO Mario ESP 63.42 1606
 10.   AL-DOSARI Rashid QAT 62.55 2698
 11.   KRUGER Frantz FIN 61.98 1691
 12.   TAMMERT Aleksander EST 61.38 1647
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
KANTER
63.44
66.38
62.75
68.82
x
65.98
2.
MA£ACHOWSKI
66.45
67.82
66.98
63.91
65.78
x
3.
ALEKNA
x
65.77
64.42
67.79
x
67.18
4.
HARTING
65.58
64.84
67.09
x
x
66.51
5.
CASANAS
59.54
62.16
64.46
64.11
64.97
66.49
6.
PISHCHALNIKOV
64.09
64.25
61.13
65.88
x
x
7.
SMITH
64.61
65.31
64.36
64.25
x
65.39
8.
FAZEKAS
62.25
63.43
62.49
x
x
59.34
9.
PESTANO
60.46
62.84
63.42
10.
AL-DOSARI
59.62
x
62.55
11.
KRUGER
61.98
61.80
60.71
12.
TAMMERT
x
61.32
61.38



       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak
website stats