S K O K      W      D A L





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchnięcie kulą   
skok wzwyż   

  25 ZLP / 27 € - Atlanta 1996

  »


Igrzyska   Olimpijskie
Beijing  2008



    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 2008


    Best - Worst XIX - XXI
    ALL Participants 1896-2008







K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,75 m


SKOK W DAL Kobiety  19.08.2008
godz.09:40


                    



Lista STARTOWA
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MAGGI Maurren BRA 6.79    Q
 2.   KLUFT Carolina SWE 6.70    q
 3.   UPSHAW Grace USA 6.68    q
 4.   UDMURTOVA Oksana RUS 6.63    q
 5.   CHARLES Tabia CAN 6.61    q
 6.   JIMOH Funmilayo USA 6.61    q
 7.   HAMMOND Chelsea JAM 6.60    q
 8.   DEVETZI Hrysopiyi GRE 6.57
 9.   SAVIGNE Yargelis CUB 6.49
 10.   SCERBOVA Denisa CZE 6.46
 11.   SYLVESTER Patricia GRN 6.44
 12.   RYBALKO Viktoria UKR 6.43
 13.   MELIS Karin TUR 6.42
 14.   KOLARIC Nina SLO 6.40
 15.   GOMES Naide POR 6.29
 16.   SENRGEENKA Volha BLR 6.25
 17.   MOUELE Pamela CGO 6.06 NR
 18.   WATKINS Rhonda TRI 5.88
 19.   FLORES Tricia BIZ 5.25
    VELDAKOVA Jana SVK  NM
    BLONSKA Lyudmila UKR DQ
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. MAGGI
6.68
6.79
0.3
0.3
2. KLUFT
6.70
x
1.0
0.7
3. UPSHAW
6.47
6.68
x
-0.2
0.6
0.8
4. UDMURTOVA
6.48
x
6.63
1.3
0.5
0.5
5. CHARLES
6.33
6.61
6.49
1.5
0.6
0.9
6. JIMOH
6.42
6.28
6.61
0.9
1.1
0.8
7. HAMMOND
6.60
x
x
0.4
0.4
-0.3
8. DEVETZI
x
6.57
x
0.6
0.4
0.5
9. SAVIGNE
x
x
6.49
0.4
0.6
0.1
10. SCERBOVA
6.40
6.46
5.17
0.8
1.5
-0.1
11. SYLVESTER
6.44
6.42
6.38
0.9
0.1
0.4
12. RYBALKO
x
x
6.43
-0.2
0.7
0.3
13. MELIS
x
6.42
x
0.5
-0.4
0.4
14. KOLARIC
4.92
6.19
6.40
1.4
0
0.6
15. GOMES
x
x
6.29
0.4
1.2
0.5
16. SENRGEENKA
6.25
6.02
6.09
0.1
0.4
-0.6
17. MOUELE
x
5.94
6.06
-0.4
0.6
0.9
18. WATKINS
x
5.88
x
1.1
0.5
0.7
19. FLORES
5.25
x
1.2
VELDAKOVA
x
x
x
0.3
0.6
0.4
BLONSKA
x
6.76
0.3
0.8



K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,75 m


SKOK W DAL Kobiety  19.08.2008
godz.09:40






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   REESE Brittney USA 6.87    Q
 2.   LEBEDEVA Tatyana RUS 6.70    q
 3.   COSTA Keila BRA 6.62    q
 4.   JOHNSON Jade GBR 6.61    q
 5.   OKAGBARE Blessing NGR 6.59      q  
 6.   KOTOVA Tatyana RUS 6.57
 7.   MONTANER Concepcion ESP 6.53
 8.   THOMPSON Bronwyn AUS 6.53
 9.   CHARNUSHENKA Iryna BLR 6.48
 10.   IKEDA Kumiko JPN 6.47
 11.   TIGAU Viorica ROU 6.44
 12.   ABDULAI Ruky CAN 6.41
 13.   BALTA Ksenija EST 6.38
 14.   JUNG Soonok KOR 6.33
 15.   RYPAKOVA Olga KAZ 6.30
 16.   SPANOVIC Ivana SRB 6.30
 17.   STADNYUK Oleksandra UKR 6.19
 18.   TORRES Marestella PHI 6.17
 19.   KING Arantxa BER 6.01
    BOBBY Anju IND  NM
    EDWARDS Jacqueline BAH  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. REESE
x
6.87
1.1
1.1
2. LEBEDEVA
6.65
6.70
0.7
1.4
3. COSTA
x
6.44
6.62
0.5
0.4
0.7
4. JOHNSON
6.33
6.15
6.61
0
0.2
0.7
5. OKAGBARE
6.37
6.49
6.59
0.2
0.9
0.4
6. KOTOVA
6.37
6.57
x
1.0
1.2
0.9
7. MONTANER
6.53
6.42
6.43
0.7
1.1
0.7
8. THOMPSON
x
6.53
x
0.6
0.3
0.7
9. CHARNUSHENKA
6.48
x
x
1.1
0
0.9
10. IKEDA
6.44
6.47
x
0.8
0.1
1.2
11. TIGAU
x
6.38
6.44
0.6
0.7
0.2
12. ABDULAI
x
6.41
6.25
0.6
0.4
1.0
13. BALTA
x
6.38
x
0.7
0.7
0.9
14. JUNG
x
x
6.33
0.6
0.9
0.5
15. RYPAKOVA
x
6.30
6.04
0.5
1.5
0.6
16. SPANOVIC
x
x
6.30
0.2
0.4
1.8
17. STADNYUK
x
6.19
x
0.9
0
0.8
18. TORRES
4.27
5.94
6.17
0.6
-0.1
0.8
19. KING
6.01
x
x
-0.3
0.6
1
BOBBY
x
x
x
-0.1
0.1
0.8
EDWARDS
x
x
x
0.7
0.5
0.9




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Kobiety  22.08.2008
godz.19:20

temperatura 29°C,
wilgotność 610%,
częściowo pochmurno.



           
           
           
           
           


Lista STARTOWA Raport FINAŁ Wywiady
miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   MAGGI Maurren BRA   flaga Brazylijska 7.04 SB 1215
 2.   LEBEDEVA Tatyana RUS   flaga Rosji 7.03 SB 2762
 3.   OKAGBARE Blessing NGR   flaga Nigerii 6.91 PB 2522
 4.   HAMMOND Chelsea JAM 6.79 PB 2171
 5.   REESE Brittney USA 6.76 3220
 6.   UDMURTOVA Oksana RUS 6.70 2824
 7.   JOHNSON Jade GBR 6.64 1849
 8.   UPSHAW Grace USA 6.58 3277
 9.   KLUFT Carolina SWE 6.49 2949
 10.   CHARLES Tabia CAN 6.47 1288
 11.   COSTA Keila BRA 6.43 1210
 12.   JIMOH Funmilayo USA 6.29 3184
miejsce zawodniczka
 I 
II
III
IV
V
VI
1.
MAGGI
7.04
x
x
x
6.73
 x 
0.2
0.2
0.2
0.6
0.3
2.
LEBEDEVA
6.97
x
x
x
x
7.03
0.5
0.2
0.2
0.2
0.1
0.4
3.
OKAGBARE
6.91
6.62
6.79
6.70
6.83
x
0.1
0
0.7
0.3
-0.1
0.4
4.
HAMMOND
6.79
6.68
6.51
x
6.64
6.59
0.2
-0.2
-0.3
0.2
0
0.3
5.
REESE
6.65
6.76
4.23
x
6.46
6.67
0.2
0.4
0.4
0.2
0.2
0.3
6.
UDMURTOVA
6.69
6.70
6.67
6.61
6.65
6.49
0.4
0.6
0.4
0.4
0.2
0.5
7.
JOHNSON
6.51
6.64
6.40
6.59
6.43
x
0.4
0.7
0.1
0.4
0.6
0.2
8.
UPSHAW
6.58
x
6.52
x
x
x
0.4
0.5
0.3
0.2
0.3
0.3
9.
KLUFT
x
6.49
6.42
0.3
0.2
-0.3
10.
CHARLES
6.16
6.38
6.47
0.3
0.3
0.5
11.
COSTA
x
x
6.43
0.1
0.5
0.3
12.
JIMOH
6.24
x
6.29
0.4
0.7
0.2




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 8,15 m


SKOK W DAL Mężczyźni  16.08.2008
godz.20:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   TSÁTOUMAS Loúis GRE 8.27    Q
 2.   CAMEJO Ibrahim CUB 8.23    Q
 3.   RUTHERFORD Greg GBR 8.16    Q
 4.   MOKOENA Godfrey RSA 8.14    q
 5.   AL-SABEE Hussein KSA 8.04    q
 6.   MÉLIZ Luis ESP 7.95    q
 7.   GARENAMOTSE Gable BOT 7.95    q
 8.   LOUW Stephan NAM 7.93
 9.   BERRABAH Yahya MAR 7.88
 10.   EVILÄ Tommi FIN 7.88
 11.   SDIRI Salim FRA 7.81
 12.   BAYER Sebastian GER 7.77
 13.   CHILA Hugo ECU 7.77
 14.   DA SILVA Mauro BRA 7.75
 15.   LI Runrun CHN 7.70
 16.   JENSEN Morten DEN 7.63
 17.   STARZAK Marcin POL 7.62
 18.   DAGMIL Henry PHI 7.58
 19.   ATANASOV Nikolay BUL 7.54
 20.   MALYAVIN Vladimir RUS 7.35
    NIMA Issam ALG  DNS
miejsce zawodnik
 I 
 II
III
1. TSÁTOUMAS
8.27
(0.1)
2. CAMEJO
8.23
(0.5)
3. RUTHERFORD
8.16
(-0.1)
4. MOKOENA
8.03
x
8.14
(-0.1)
(0.3)
5. AL-SABEE
5.47
8.04
x
(0.3)
(-0.4)
6. MÉLIZ
x
7.77
7.95
(-0.1)
(0.1)
7. GARENAMOTSE
7.58
x
7.95
(0.3)
(0.4)
8. LOUW
7.73
x
7.93
(0.1)
(0.6)
9. BERRABAH
7.88
x
x
(0.1)
10. EVILÄ
x
x
7.88
(0.2)
11. SDIRI
x
x
7.81
(0.3)
12. BAYER
x
7.43
7.77
(0.1)
(0)
13. CHILA
7.77
x
x
(0.2)
14. DA SILVA
x
7.75
x
(-0.1)
15. LI
7.70
x
7.56
(0.2)
(0.1)
16. JENSEN
x
7.58
7.63
(0.3)
(-0.1)
17. STARZAK
x
x
7.62
(-0.2)
18. DAGMIL
7.58
x
x
(0)
19. ATANASOV
x
x
7.54
(-0.5)
20. MALYAVIN
7.32
7.35
x
(-0.2)
(-0.1)




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 8,15 m


SKOK W DAL Mężczyźni  16.08.2008
godz.20:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MAKUSHA Ngonidzashe ZIM 8.14    q
 2.   MARTÍNEZ Wilfredo CUB 8.07    q
 3.   BADJI Ndiss SEN 8.07 SB    q
 4.   SALADINO Irving PAN 8.01    q
 5.   NOVOTNÝ Roman CZE 7.94    q
 6.   AL KHUWALIDI Mohamed KSA 7.93
 7.   SMITH Tyrone BER 7.91
 8.   LAPIERRE Fabrice AUS 7.90
 9.   QUINLEY Trevell USA 7.87
 10.   HOWE Andrew ITA 7.81
 11.   JOHNSON Brian USA 7.79
 12.   MAKARCHEV Andriy UKR 7.77
 13.   TOMLINSON Christopher GBR 7.70
 14.   BOUGUETAIB Tarik MAR 7.69
 15.   Mc GREGOR Herbert JAM 7.64
 16.   TRISTÁN Louis PER 7.62
 17.   FIVAZ Julien SUI 7.53
 18.   PATE Miguel USA 7.34
    ZHOU Can CHN  NM
    CASQUETTE Arnaud MRI  DNS
miejsce zawodnik
 I 
 II
III
1. MAKUSHA
8.14
7.94
x
(0)
(0)
2. MARTÍNEZ
7.92
7.80
8.07
(0.4)
(0.4)
(0.1)
3. BADJI
7.65
7.79
8.07
(-0.1)
(-0.1)
(-0.5)
4. SALADINO
x
x
8.01
(0.2)
5. NOVOTNÝ
7.75
7.81
7.94
(0.3)
(-0.1)
(-0.2)
6. AL KHUWALIDI
x
x
7.93
(0.4)
7. SMITH
6.95
7.63
7.91
(0.1)
(-0.6)
(-0.1)
8. LAPIERRE
7.90
x
x
(0.1)
9. QUINLEY
x
x
7.87
(-0.2)
10. HOWE
7.73
7.81
x
(0.1)
(-0.2)
11. JOHNSON
x
7.79
x
(-0.1)
12. MAKARCHEV
7.77
x
x
(0.3)
13. TOMLINSON
7.52
7.62
7.70
(0.4)
(0)
(0.2)
14. BOUGUETAIB
7.69
x
x
(-0.1)
15. Mc GREGOR
7.64
7.46
7.36
(0)
(0.3)
(0)
16. TRISTÁN
7.58
7.62
x
(0.1)
(0.3)
17. FIVAZ
7.53
x
x
(0)
18. PATE
x
7.34
x
(0.4)
ZHOU
x
x
x




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Mężczyźni  18.08.2008
godz.20:10

temperatura 27°C,
wilgotność 61%,
pochmurno.



           
           
           
           
           



Lista STARTOWA Raport FINAŁ Wywiady
miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   SALADINO Irving PAN   flaga Panamy 8.34 2553
 2.   MOKOENA Godfrey RSA   flaga Republiki Południowej Afryki 8.24 2738
 3.   CAMEJO Ibrahim CUB   flaga Kuby 8.20 1458
 4.   MAKUSHA Ngonidzashe ZIM 8.19 3319
 5.   MARTÍNEZ Wilfredo CUB 8.19 1490
 6.   BADJI Ndiss SEN 8.16 SB 2861
 7.   MÉLIZ Luis ESP 8.07 1607
 8.   NOVOTNÝ Roman CZE 8.00 1523
 9.   GARENAMOTSE Gable BOT 7.85 1200
 10.   RUTHERFORD Greg GBR 7.84 1831
 11.   AL-SABEE Hussein KSA 7.80 2314
 12.   TSÁTOUMAS Loúis GRE  NM 1953
miejsce zawodnik
 I 
 II
III
IV
V
VI
1.
SALADINO
x
8.17
8.21
8.34
x
x
(0.1)
(-0.1)
(0.1)
(-0.3)
(-0.2)
(-0.5)
2.
MOKOENA
7.86
x
8.02
8.24
x
x
(0.1)
(0)
(0.2)
(0)
(-0.2)
(-0.4)
3.
CAMEJO
7.94
8.09
8.08
7.88
7.93
8.20
(0.1)
(-0.2)
(-0.1)
(0.4)
(-0.2)
(0.2)
4.
MAKUSHA
8.19
8.06
8.05
8.10
8.05
6.48
(0.6)
(0.3)
(-0.4)
(0.1)
(-0.1)
(-0.3)
5.
MARTÍNEZ
7.60
7.90
x
8.04
x
8.19
(0)
(-0.1)
(-0.1)
(0)
(0)
(-0.4)
6.
BADJI
8.03
x
8.02
8.16
8.03
7.92
(0.6)
(0.3)
(1.0)
(0.2)
(-0.1)
(-0.4)
7.
MÉLIZ
x
8.02
x
x
7.98
8.07
(0)
(-0.2)
(0)
(0.2)
(-0.4)
(-0.1)
8.
NOVOTNÝ
7.87
7.75
8.00
x
7.82
7.94
(0.1)
(-0.1)
(-0.3)
(0.1)
(0.2)
(-0.1)
9.
GARENAMOTSE
x
7.85
(-0.2)
(0.1)
10.
RUTHERFORD
x
5.20
7.84
(0.2)
(-0.3)
(-0.4)
11.
AL-SABEE
7.80
x
x
(0)
(-0.6)
(0)
12.
TSÁTOUMAS
x
x
x
(0.2)
(-0.2)
(-0.2)






       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            




copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak
website stats




   moje starty 2003-2008   
   syn Michał 2004-2007   




do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


TWOJA reklama   
mistrzowie IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
mistrzowie MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie MISTRZOSTW EUROPY   


mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ŚWIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY   






do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


POLSKA - medaliści   
Z.S.R.R. - medaliści   
N.R.D. - medaliści   
USA - medaliści   
NIEMCY - medaliści   
ROSJA - medaliści   



TWOJA reklama   
statystyki IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
statystyki MISTRZOSTW ŚWIATA   


Jackie Joyner-Kersee   
Heike Daute-Drechsler   
Carl Lewis   
Igor Ter-Ovanesyan   
Iván Pedroso   
Mike Powell