R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





discus throw    shot put    long jump   




Igrzyska   Olimpijskie 
 Rzym  1960



   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk

K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje gr.1
            Eliminacje gr.2


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje   minimum 47,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  03.09.   g. 09.00






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   PONOMAREVA Nina URS 53.68    Q
 2.   SCHUCH Irene GER 52.22    Q
 3.   PRESS Tamara URS 51.47    Q
 4.   BROWN Earlene USA 51.17    Q ??
 5.   HAUSMANN Kriemhild GER 50.86    Q
 6.   NEMCOVÁ Jirina CSV 49.86    Q
 7.   KUZNECOVA Yevgeniya URS 49.36    Q
 8.   MERTOVÁ Štěpánka CSV 49.34    Q
 9.   MANOLIU Lia ROM 48.57    Q
 10.   CONNOLLY Olga USA 48.32    Q
 11.   BERGH Vivian SVE 47.02    Q
 12.   SLOPER Valerie NZE 46.91    Q
 13.   RYKOWSKA Kazimiera POL 46.75
 14.   THOMPSON Jennifer NZE 46.74
 15.   RICCI Elivia ITA 45.86
 16.   HOFRICHTER Doris AUT 44.94
 17.   HALKIER Karin DAN 43.99
 18.   UCHIDA Hiroko GIA 43.78
 19.   KURRELL Pamela USA 43.23
 20.   PATERNOSTER Paola ITA 43.11
 21.   ALLDAY Suzanne GRB 41.12
 22.   CELESNIK Milena JUG 30.84
    MÜLLER Doris GER RS
    WU JIN YUN FOR RS
    BOGNAR J. UNG absent
?? -    zamazany wynik 50.17
RS -    3 rzuty spalone
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
PONOMAREVA
53.68
-
-
  2.
SCHUCH
52.22
-
-
  3.
PRESS
51.47
-
-
  4.
BROWN
42.43
51.17
-
  5.
HAUSMANN
50.86
-
-
  6.
NEMCOVÁ
49.86
-
-
  7.
KUZNECOVA
49.36
-
-
  8.
MERTOVÁ
49.34
-
-
  9.
MANOLIU
48.57
-
-
  10.
CONNOLLY
x
48.32
-
  11.
BERGH
x
44.29
47.02
  12.
SLOPER
46.91
45.79
42.80
  13.
RYKOWSKA
x
46.75
x
  14.
THOMPSON
45.94
46.74
42.93
  15.
RICCI
45.86
x
45.78
  16.
HOFRICHTER
44.94
x
39.26
  17.
HALKIER
41.06
42.02
43.99
  18.
UCHIDA
x
43.78
x
  19.
KURRELL
43.23
40.35
42.34
  20.
PATERNOSTER
43.11
41.36
42.20
  21.
ALLDAY
x
x
41.12
  22.
CELESNIK
x
30.84
x
  
MÜLLER
x
x
x
  
WU JIN YUN
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Kobiety  05.09.   g. 15.40






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   PONOMAREVA Nina URS   flaga CCCP 55.10 OR
 2.   PRESS Tamara URS   flaga CCCP 52.59
 3.   MANOLIU Lia ROM   flaga Rumunii 52.36
 4.   HAUSMANN Kriemhild GER 51.47
 5.   KUZNECOVA Yevgeniya URS 51.43
 6.   BROWN Earlene USA 51.29
 7.   CONNOLLY Olga USA 50.95
 8.   NEMCOVÁ Jirina CSV 50.12
 9.   SCHUCH Irene GER 49.86
 10.   SLOPER Valerie NZE 48.81
 11.   MERTOVÁ Štěpánka CSV 48.28
 12.   BERGH Vivian SVE 43.96
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
PONOMAREVA
44.48
52.42
53.39
51.68
55.10
54.42
  2.
PRESS
51.64
46.82
x
50.92
x
52.59
  3.
MANOLIU
52.36
x
46.29
50.59
48.78
46.96
  4.
HAUSMANN
51.47
x
45.30
47.40
48.12
46.38
  5.
KUZNECOVA
51.43
51.39
50.96
49.69
50.62
51.25
  6.
BROWN
51.29
35.83
47.29
x
35.20
45.80
  7.
CONNOLLY
50.95
47.46
48.82
  8.
NEMCOVÁ
50.12
48.62
x
  9.
SCHUCH
49.86
49.42
x
  10.
SLOPER
45.26
x
48.81
  11.
MERTOVÁ
48.28
46.62
38.51
  12.
BERGH
42.70
43.76
43.96














REZULTATY eliminacje grupa 1.  minimum 52,00 m

RZUT DYSKIEM MężczyĽni  06.09.   g. 09.00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BABKA Rink USA 54.48    Q
 2.   COCHRAN Richard USA 53.79    Q
 3.   KLICS Ferenc UNG 53.34    Q
 4.   HAUGEN Stein NOR 52.75    Q
 5.   KOMPANEEC Viktor URS 52.66    Q
 6.   KOUNADIS Antonios GRE 52.49    Q
 7.   SELVEY Warwick AUS 52.07    Q
 8.   DU PLESSIS Strphanus SAF 51.86
 9.   LINDROOS Carol FIN 51.07
 10.   ALARD Pierre FRA 51.02
 11.   UDDEBOM Erik SVE 50.87
 12.   MILLS Leslie NZE 50.76
 13.   KUHL Fritz GER 50.40
 14.   KHAN Haider PAK 46.57
 15.   HAMID Naif IRK 39.37
 16.   DE LA QUADRA Manuel SPA    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
BABKA
54.48
-
-
  2.
COCHRAN
53.79
-
-
  3.
KLICS
53.34
-
-
  4.
HAUGEN
52.75
-
-
  5.
KOMPANEEC
50.67
52.66
-
  6.
KOUNADIS
52.49
-
-
  7.
SELVEY
52.07
-
-
  8.
DU PLESSIS
x
49.84
51.86
  9.
LINDROOS
x
51.07
x
  10.
ALARD
51.02
48.89
50.32
  11.
UDDEBOM
50.04
50.87
50.83
  12.
MILLS
49.69
50.76
44.75
  13.
KUHL
x
50.40
x
  14.
KHAN
45.75
46.57
41.57
  15.
HAMID
38.13
38.50
39.37
  16.
DE LA QUADRA
x
x
x








REZULTATY eliminacje grupa 2.  minimum 52,00 m

RZUT DYSKIEM MężczyĽni  06.09.   g. 10.00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   OERTER Al USA 58.43 OR    Q
 2.   SZÉCSÉNYI József UNG 55.52    Q
 3.   REPO Pentti FIN 54.84    Q
 4.   PIˇTKOWSKI Edmund POL 54.41    Q
 5.   TRUSENEV Vladimir URS 54.31    Q
 6.   KOCH Cornelis PBA 53.48    Q
 7.   CIHAK Zdenek CSV 53.42    Q
 8.   TODOROV Todor BUL 53.33    Q
 9.   BUKHANCOV Kim URS 53.08    Q
 10.   MILDE Lothar GER 53.04    Q
 11.   BEGIER Zenon POL 53.03    Q
 12.   RADO Carmelo ITA 52.98    Q
 13.   NEMEC Zdenek CSV 52.68    Q
 14.   CONSOLINI Adolfo ITA 52.38    Q
 15.   GRIESER Manfred GER 52.20    Q
 16.   EDLUND Östen SVE 51.76
 17.   GROSSI Franco ITA 50.43
 18.   LINDSAY Michael GRB 50.15
 19.   RAKURO Mesulame FIG 47.18
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
OERTER
58.43
-
-
  2.
SZÉCSÉNYI
55.52
-
-
  3.
REPO
54.84
-
-
  4.
PIˇTKOWSKI
54.41
-
-
  5.
TRUSENEV
54.31
-
-
  6.
KOCH
53.48
-
-
  7.
CIHAK
49.79
51.83
53.42
  8.
TODOROV
x
53.33
-
  9.
BUKHANCOV
53.08
-
-
  10.
MILDE
53.04
-
-
  11.
BEGIER
53.03
-
-
  12.
RADO
52.98
-
-
  13.
NEMEC
52.68
-
-
  14.
CONSOLINI
52.38
-
-
  15.
GRIESER
50.22
52.20
-
  16.
EDLUND
51.76
49.15
49.70
  17.
GROSSI
48.76
48.64
50.43
  18.
LINDSAY
49.07
x
50.15
  19.
RAKURO
44.73
47.06
47.18








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM MężczyĽni  07.09.   g. 15.00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   OERTER Al USA   flaga USA 59.18 OR
 2.   BABKA Rink USA   flaga USA 58.02
 3.   COCHRAN Richard USA   flaga USA 57.16
 4.   SZÉCSÉNYI József UNG 55.79
 5.   PIˇTKOWSKI Edmund POL 55.12
 6.   KOMPANEEC Viktor URS 55.06
 7.   RADO Carmelo ITA 54.00
 8.   BUKHANCOV Kim URS 53.61
 9.   REPO Pentti FIN 53.44
 10.   KLICS Ferenc UNG 53.37
 11.   HAUGEN Stein NOR 53.36
 12.   MILDE Lothar GER 53.33
 13.   CIHAK Zdenek CSV 53.29
 14.   BEGIER Zenon POL 53.18
 15.   TRUSENEV Vladimir URS 52.93
 16.   GRIESER Manfred GER 52.69
 17.   CONSOLINI Adolfo ITA 52.44
 18.   KOUNADIS Antonios GRE 52.42
 19.   NEMEC Zdenek CSV 52.14
 20.   TODOROV Todor BUL 52.12
 21.   SELVEY Warwick AUS 49.34
 22.   KOCH Cornelis PBA 49.21
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
OERTER
57.64
56.73
56.53
56.73
59.18
57.19
  2.
BABKA
58.02
55.33
56.14
54.93
57.52
57.41
  3.
COCHRAN
x
54.75
48.71
54.51
57.16
54.49
  4.
SZÉCSÉNYI
54.58
x
54.86
55.22
55.79
55.61
  5.
PIˇTKOWSKI
54.06
51.52
54.29
x
55.12
x
  6.
KOMPANEEC
55.06
53.38
x
53.52
x
51.08
  7.
RADO
51.10
52.65
54.00
  8.
BUKHANCOV
48.32
52.59
53.61
  9.
REPO
53.44
52.81
51.08
  10.
KLICS
50.10
51.61
53.37
  11.
HAUGEN
x
x
53.36
  12.
MILDE
52.22
51.26
53.33
  13.
CIHAK
52.75
53.29
51.51
  14.
BEGIER
51.67
50.93
53.18
  15.
TRUSENEV
52.16
51.98
52.93
  16.
GRIESER
52.17
52.11
52.69
  17.
CONSOLINI
50.84
52.44
51.08
  18.
KOUNADIS
52.42
x
50.56
  19.
NEMEC
52.05
49.44
52.14
  20.
TODOROV
49.14
52.12
x
  21.
SELVEY
x
49.34
x
  22.
KOCH
x
49.21
x






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak