P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





shot put    discus throw    long jump   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Rzym  1960




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje





REZULTATY eliminacje   minimum 14.50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  02.09.    godz. 9.00






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   BROWN Earlene USA 16.15    Q
 2.   SLOPER-YOUNG Valerie NZL 16.07    Q
 3.   PRESS Tamara URS 16.00    Q
 4.   HOFFMANN Wilfriede GDR 15.84    Q
 5.   GARISCH Renate GDR 15.78    Q
 6.   LUTTGE Johanna GDR 15.51    Q
 7.   DOYNIKOVA Zinaida URS 15.10    Q
 8.   ZYBINA Galina URS 15.03    Q
 9.   KLIMAJ Jadwiga POL 14.85    Q
 10.   USENIK Milena JUG 14.74    Q
 11.   CERNA Vera CSV 14.51    Q
 12.   RUSIN Eugenia POL 14.50    Q
 13.   SHARAMOVITCH Lidia BUL 14.09
 14.   KRASTEVA Tsvetanka BUL 13.99
 15.   MATSUDA Yasuko GIA 13.51
 16.   ALLDAY Suzanne GBR 13.10
 17.   HATZRONI Ayala ISR 12.59
 18.   WU Jin Yun RCF 11.76
    MARINESCU M. ROM DNS
    BOGNAR J. UNG DNS
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
BROWN
16.15
-
-
  2.
SLOPER-YOUNG
16.07
-
-
  3.
PRESS
13.23
16.00
-
  4.
HOFFMANN
15.84
-
-
  5.
GARISCH
15.78
-
-
  6.
LUTTGE
15.51
-
-
  7.
DOYNIKOVA
15.10
-
-
  8.
ZYBINA
15.03
-
-
  9.
KLIMAJ
x
x
14.85
  10.
USENIK
14.20
14.74
-
  11.
CERNA
14.51
-
-
  12.
RUSIN
14.28
14.50
-
  13.
SHARAMOVITCH
14.06
14.09
x
  14.
KRASTEVA
13.66
13.99
x
  15.
MATSUDA
13.51
12.56
12.99
  16.
ALLDAY
12.03
13.10
  17.
HATZRONI
12.59
11.81
  18.
WU
11.53
11.42
11.76








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  02.09.   godz.16.40






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   PRESS Tamara URS   flaga C.C.C.P 17.32 OR
 2.   LUTTGE Johanna GDR   flaga D.D.R 16.61
 3.   BROWN Earlene USA   flaga USA 16.42
 4.   SLOPER-YOUNG Valerie NZL 16.39
 5.   DOYNIKOVA Zinaida URS 16.13
 6.   GARISCH Renate GDR 15.94
 7.   ZYBINA Galina URS 15.56
 8.   HOFFMANN Wilfriede GDR 15.14
 9.   CERNA Vera CSV 15.06
 10.   KLIMAJ Jadwiga POL 14.66
 11.   RUSIN Eugenia POL 14.55
 12.   USENIK Milena JUG 14.19
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
PRESS
16.08
17.32
16.40
16.19
16.20
16.14
  2.
LUTTGE
16.21
15.59
15.74
15.20
15.40
16.61
  3.
BROWN
15.73
16.34
16.07
15.80
15.95
16.42
  4.
SLOPER-YOUNG
16.11
16.26
15.72
16.39
16.21
16.07
  5.
DOYNIKOVA
x
15.72
15.40
15.65
16.13
15.52
  6.
GARISCH
15.61
15.94
15.40
15.07
15.20
15.60
  7.
ZYBINA
13.82
15.56
15.37
  8.
HOFFMANN
14.87
14.75
15.14
  9.
CERNA
15.06
14.29
x
  10.
KLIMAJ
14.06
14.66
13.78
  11.
RUSIN
x
14.55
14.18
  12.
USENIK
14.19
14.12
14.11











REZULTATY eliminacje   minimum 16,75 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  31.08.   godz.9.00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   LIPSNIS Viktor URS 17.65    Q
 1.   LONG Dallas USA 17.65    Q
 3.   SKOBLA Jiří CSV 17.32    Q
 4.   O'BRIEN Parry USA 17.29    Q
 5.   LINDSAY Michael GBR 17.28    Q
 6.   LUCKING Martin GBR 17.20    Q
 7.   NIEDER William USA 17.14    Q
 8.   URBACH Dieter GER 17.09    Q
 9.   MECONI Silvano ITA 17.08    Q
 10.   SOSGÓRNIK Alfred POL 17.06    Q
 11.   MILLS Leslie NZE 16.93    Q
 12.   LINGNAU Hermann GER 16.87    Q
 13.   NAGY Zsigmond UNG 16.84    Q
 14.   SELVEY Warwick AUS 16.81    Q
 14.   PLIHAL Jaroslav CSV 16.81    Q
 16.   KWIATKOWSKI Eugeniusz POL 16.71
 17.   ROWE Arthur GBR 16.68
 18.   KHAN Haider PAK 16.47
 19.   TSAKANIKAS Georgios GRE 16.44
 20.   UDDEBOM Erik SVE 16.31
 21.   KUHL Fritz GER 15.71
 22.   URIEL Gideon ISR 14.65
 23.   EL JISR Salem LIB 13.82
 24.   HAMID Naif IRK 13.65
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
LIPSNIS
17.65
-
-
  1.
LONG
17.65
-
-
  3.
SKOBLA
17.32
-
-
  4.
O'BRIEN
17.29
-
-
  5.
LINDSAY
17.28
-
-
  6.
LUCKING
17.20
-
-
  7.
NIEDER
17.14
-
-
  8.
URBACH
16.55
17.09
-
  9.
MECONI
17.08
-
-
  10.
SOSGÓRNIK
17.06
-
-
  11.
MILLS
x
16.93
-
  12.
LINGNAU
16.21
16.87
-
  13.
NAGY
16.84
-
-
  14.
SELVEY
16.81
-
-
  14.
PLIHAL
16.81
-
-
  16.
KWIATKOWSKI
x
x
16.71
  17.
ROWE
16.19
16.42
16.68
  18.
KHAN
13.53
16.47
13.26
  19.
TSAKANIKAS
16.44
16.22
16.38
  20.
UDDEBOM
16.31
16.09
16.27
  21.
KUHL
15.21
15.71
15.69
  22.
URIEL
14.56
14.65
14.57
  23.
EL JISR
13.34
13.82
13.50
  24.
HAMID
13.52
12.61
13.65








REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  31.08.   godz.10.50






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   NIEDER William USA   flaga USA 19.68 OR
 2.   O'BRIEN Parry USA   flaga USA 19.11
 3.   LONG Dallas USA   flaga USA 19.01
 4.   LIPSNIS Viktor URS 17.90
 5.   LINDSAY Michael GBR 17.80
 6.   SOSGÓRNIK Alfred POL 17.57
 7.   URBACH Dieter GER 17.47
 8.   LUCKING Martin GBR 17.43
 9.   SKOBLA Jiří CSV 17.39
 10.   PLIHAL Jaroslav CSV 17.36
 11.   MILLS Leslie NZE 17.06
 12.   LINGNAU Hermann GER 16.98
 13.   MECONI Silvano ITA 16.73
 14.   NAGY Zsigmond UNG 16.67
 15.   SELVEY Warwick AUS 16.18
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
NIEDER
18.67
18.77
x
18.67
19.68
x
  2.
O'BRIEN
18.77
19.11
x
18.64
17.41
18.39
  3.
LONG
16.80
18.88
18.66
18.25
x
19.01
  4.
LIPSNIS
17.28
17.90
17.51
x
x
17.83
  5.
LINDSAY
17.63
17.61
17.80
17.09
17.39
17.43
  6.
SOSGÓRNIK
17.57
17.40
x
x
17.52
17.39
  7.
URBACH
17.34
17.05
17.47
  8.
LUCKING
17.21
16.71
17.43
  9.
SKOBLA
17.31
17.39
x
  10.
PLIHAL
17.35
17.36
17.27
  11.
MILLS
16.86
16.09
17.06
  12.
LINGNAU
16.65
16.98
16.66
  13.
MECONI
x
16.73
x
  14.
NAGY
x
16.67
x
  15.
SELVEY
16.18
15.93
15.76






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak