S K O K      W      D A L





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchnięcie kulą   


  »


Igrzyska   Olimpijskie
  Seul  1988




Proszę o komentarz, ewentualne podanie błędów
lub informacji o stronie




    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 1988




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,65 m


SKOK W DAL Kobiety  28.09.1988


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   



miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   JOYNER-KERSEE Jackie USA 6.96    Q
 2.   JOHN Sabine GDR 6.81    Q
 3.   KRAWIEC Inessa URS 6.72    Q
 4.   BOEGMAN Nicole Jane AUS 6.72    Q
 4.   DRECHSLER Heike GDR 6.72    Q
 6.   DEMSITZ Lene Stockholm J. DEN 6.59    q
 7.   LIU Shuzhen CHN 6.48    q
 8.   ECHOLS Sheila Ann USA 6.37
 9.   HAGGER Kimberly GBR 6.34
 10.   CAPRIOTTI Antonella ITA 6.31
 11.   BARTCZAK Jolanta POL 6.30
 12.   TELONI Maroula CYP 6.29
 13.   PARK Sook-Ja KOR 5.90
 14.   YENDORK Juliana GHA 5.40
 15.   WULAH Melvina LBR 5.23
    SMITH Tracy Lee CAN  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. JOYNER
6.96
2. JOHN
x
x
6.81
3. KRAWIEC
6.50
6.72
4. BOEGMAN
x
6.72
4. DRECHSLER
6.72
6. DEMSITZ
x
6.59
x
7. LIU
6.35
6.48
6.48
8. ECHOLS
6.37
6.29
x
9. HAGGER
x
6.33
6.34
10. CAPRIOTTI
6.31
x
x
11. BARTCZAK
6.28
x
6.30
12. TELONI
6.29
x
5.98
13. PARK
5.74
5.79
5.90
14. YENDORK
5.40
5.35
5.34
15. WULAH
5.23
4.91
5.17
SMITH
x
x
x








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,65 m


SKOK W DAL Kobiety  28.09.1988






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   BIELEWSKAJA Jelena URS 7.06    Q
 2.   CZISTIAKOWA Galina URS 6.97    Q
 3.   KARCZMAREK Agata Jadwiga POL 6.67    Q
 4.   MAY Fiona GBR 6.66    Q
 5.   XIONG Qiying CHN 6.61    q
 6.   LEWIS Carol Legrant USA 6.47
 7.   LIAO Wenfen CHN 6.44
 8.   WIJNSMA Marjon NED 6.39
 9.   FERGUSON Shonel BAH 6.24
 10.   KLEINDL Ulrike AUT 6.13
 11.   DE JESÚS Madeline PUR 6.08
 12.   WANG Shu-Hwa TPE 5.75
 13.   ROSS Jacqueline STV 5.50
 14.   BERKELEY Mary A. GBR 5.04
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. BIELEWSKAJA
7.06
2. CZISTIAKOWA
6.97
3. KARCZMAREK
6.57
6.45
6.67
4. MAY
x
6.66
5. XIONG
6.43
6.61
6.44
6. LEWIS
6.45
6.39
6.47
7. LIAO
x
6.44
6.41
8. WIJNSMA
6.39
6.25
x
9. FERGUSON
6.21
6.34
6.16
10. KLEINDL
6.13
x
x
11. DE JESÚS
6.08
x
5.95
12. WANG
5.75
5.87
x
13. ROSS
x
x
5.50
14. BERKELEY
x
x
5.04








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Kobiety  29.09.1988






miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   JOYNER Jackie USA   flaga USA 7.40 OR
 2.   DRECHSLER Heike GDR   flaga D.D.R 7.22
 3.   CZISTIAKOWA Galina URS   flaga Z.S.R.R. 7.11
 4.   BIELEWSKAJA Jelena URS 7.04
 5.   BOEGMAN Nicole Jane AUS 6.73
 6.   MAY Fiona GBR 6.62
 7.   KARCZMAREK Agata POL 6.60
 8.   JOHN Sabine GDR 6.55
 9.   XIONG Qiying CHN 6.50
 10.   KRAWIEC Inessa URS 6.46
 11.   LIU Shuzhen CHN 6.40
 12.   DEMSITZ Lene DEN 6.38
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  15 ZLP / 17 €
1.
JOYNER
7.00
x
7.16
x
7.40
x
 
 
 
2.
DRECHSLER
6.92
7.06
7.18
7.22
7.16
7.17
3.
CZISTIAKOWA
7.11
6.24
x
7.02
6.96
6.84
4.
BIELEWSKAJA
6.36
7.04
6.99
x
x
6.66
5.
BOEGMAN
6.59
x
x
x
6.71
6.73
6.
MAY
x
x
6.53
6.62
6.52
x
7.
KARCZMAREK
x
6.40
6.60
x
6.48
6.23
8.
JOHN
6.47
6.55
6.45
6.43
x
x
9.
XIONG
6.49
6.50
6.46
10.
KRAWIEC
6.36
6.46
6.37
11.
LIU
6.30
6.40
x
12.
DEMSITZ
6.28
6.38
x
  15 ZLP / 17 €










REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 8,00 m


SKOK W DAL Mężczyźni  25.09.1988






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MYRICKS Larry Ellwyne USA 8.19    Q
 2.   BRIGE Norbert FRA 8.05    Q
 3.   MELLAARD Emiel Remco NED 8.02    Q
 4.   SZALMA László HUN 7.92    q
 5.   CORGOS CERVANTES Antonio ESP 7.91    q
 6.   FAULKNER Stewart GBR 7.74
 7.   SURIN Bruny CAN 7.73
 8.   BROWNE James ANT 7.67
 9.   CULBERT David Th. AUS 7.64
 10.   STEINER Andreas AUT 7.61
 11.   GILBERT Glenroy John CAN 7.61
 12.   KING John GBR 7.57
 13.   JAMES Ian CAN 7.52
 14.   NAI Hui-Fang TPE 7.45
 15.   LEITĂO José POR 6.99
 16.   VALIENTE Ricardo PER 6.92
    LAMAI David KEN  NM
    BALLANTYNE Orde STV  NM
    MDLULI Sizwe Sydney SWZ  NM
    CHOWDHURY Shahanuddin BAN  NM
    AL-SHEIB Abullah Mohamed QAT  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. MYRICKS
8.19
2. BRIGE
x
8.05
3. MELLAARD
7.84
8.02
4. SZALMA
7.92
7.89
x
5. CORGOS
7.91
7.88
x
6. FAULKNER
7.72
7.74
7.74
7. SURIN
7.69
7.73
7.39
8. BROWNE
7.06
7.67
7.33
9. CULBERT
x
x
7.64
10. STEINER
7.40
7.61
7.48
11. GILBERT
7.46
7.61
7.27
12. KING
7.57
x
x
13. JAMES
x
x
7.52
14. NAI
7.45
x
7.16
15. LEITĂO
x
6.99
6.81
16. VALIENTE
6.91
x
6.92
LAMAI
x
x
x
BALLANTYNE
x
x
x
MDLULI
x
x
x
CHOWDHURY
x
x
x
AL-SHEIB
x








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 8,00 m


SKOK W DAL Mężczyźni  25.09.1988






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   POWELL Michael Anthony Mike USA 8.34    Q
 2.   LEWIS Carlton Frederick Carl USA 8.08    Q
 3.   KÄRNÄ Jarmo FIN 7.90    q
 4.   WOŁOSZIN Leonid URS 7.89    q
 5.   EVANGELISTI Giovanni ITA 7.81    q
 6.   PANG Yan CHN 7.79    q
 7.   FORSYTHE Mark Clifford GBR 7.77    q
 8.   ALLI Yusuf NGR 7.73
 9.   KIM Jong-Il KOR 7.70
 10.   CHEN Zunrong CHN 7.66
 11.   EBONG-SALLE Frédéric CMR 7.65
 12.   HANNA Stephen BAH 7.54
 13.   SHIBATA Hiroyuki JPN 7.48
 14.   STEINMAYR Teddy AUT 7.36
 15.   KHAIDA Lotfi ALG 7.10
 16.   URFAQ Muhammad PAK 7.09
 17.   KEITA Francis SLE 6.87
    USUI Junichi JPN  NM
    QUIŃONES Ray J. PUR  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. POWELL
7.83
x
8.34
2. LEWIS
8.08
3. KÄRNÄ
7.71
7.89
7.90
4. WOŁOSZIN
x
x
7.89
5. EVANGELISTI
x
7.81
7.60
6. PANG
7.64
x
7.79
7. FORSYTHE
7.77
7.77
7.45
8. ALLI
7.72
7.73
7.67
9. KIM
7.36
7.68
7.70
10. CHEN
x
7.61
7.66
11. EBONG
7.34
7.65
x
12. HANNA
7.54
x
x
13. SHIBATA
x
7.48
x
14. STEINMAYR
x
7.31
7.36
15. KHAIDA
7.10
x
x
16. URFAQ
x
x
7.09
17. KEITA
6.52
6.87
6.14
USUI
x
x
x
QUIŃONES
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ   

SKOK W DAL Mężczyźni  26.09.1988






miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   LEWIS Carl USA   flaga USA 8.72
 2.   POWELL Mike USA   flaga USA 8.49
 3.   MYRICKS Larry USA   flaga USA 8.27
 4.   EVANGELISTI Giovanni ITA 8.08
 5.   CORGOS Antonio ESP 8.03
 6.   SZALMA László HUN 8.00
 7.   BRIGE Norbert FRA 7.97
 8.   WOŁOSZIN Leonid URS 7.89
 9.   PANG Yan CHN 7.86
 10.   KÄRNÄ Jarmo FIN 7.82
 11.   MELLAARD Emiel NED 7.71
 12.   FORSYTHE Mark GBR 7.54

  15 ZLP / 17 €
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
LEWIS
8.41
8.56
8.52
8.72
8.52
x
 
 
 
 
 
2.
POWELL
8.23
8.11
8.49
x
x
3.
MYRICKS
8.14
8.27
x
8.17
x
x
4.
EVANGELISTI
7.84
8.08
7.63
5.
CORGOS
8.03
x
x
7.86
x
7.99
6.
SZALMA
x
x
8.00
x
x
x
7.
BRIGE
7.87
x
x
7.97
x
x
8.
WOŁOSZIN
7.87
7.78
x
x
x
7.89
9.
PANG
x
7.72
7.86
10.
KÄRNÄ
x
7.81
7.82
11.
MELLAARD
7.71
x
7.51
12.
FORSYTHE
x
x
7.54
  15 ZLP / 17 €




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2070   Aleksandra, Leszek i Michał Albiniak





   moje starty 2003-2006   
   syn Michał 2004-2007   




do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


TWOJA reklama   
mistrzowie IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
mistrzowie MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie MISTRZOSTW EUROPY   


mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA   
mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ŚWIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY   






do góry   
rzut dyskiem   
pchnięcie kulą   
do dołu   


POLSKA - medaliści   
Z.S.R.R. - medaliści   
N.R.D. - medaliści   
USA - medaliści   
NIEMCY - medaliści   
ROSJA - medaliści   



TWOJA reklama   
statystyki IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
statystyki MISTRZOSTW ŚWIATA   


Jackie Joyner-Kersee   
Heike Daute-Drechsler   
Carl Lewis   
Igor Ter-Ovanesyan   
Iván Pedroso   
Mike Powell