R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          





rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   

 
   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 2000
dyskobole

Results Season 2000


Igrzyska   Olimpijskie
  Sydney  2000




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B

   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 63,00 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  25.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ZVEREVA     Ellina BLR 64.81    Q
 2.   WYLUDDA     Ilke GER 62.97    q
 3.   SUA Seilala USA 61.88    q
 4.   TSIKOUNA Stilianí GRE 61.59    q
 5.   YU Xin CHN 61.00    q
 6.   ANTONOVA Olena UKR 60.73
 7.   MALATOVA-RACKOVA Vladimíra CZE 60.24
 8.   YESIPCHUK Oksana RUS 59.51
 9.   GRASU Nicoleta ROM 58.87
 10.   KOROTKEVICH Larisa RUS 58.81
 11.   CAO Qi CHN 58.03
 12.   KARI Monia TUN 56.32
 13.   ROBERT-MICHON Mélina FRA 54.11
 14.   GUSTAITYTE Renata LIT 53.64
 15.   COSTIAN Daniela AUS 51.96
 16.   CANILLAS Mariana PAR 32.31
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
ZVEREVA
61.26
64.81
-
  2.
WYLUDDA
62.97
x
60.83
  3.
SUA
56.19
61.88
59.06
  4.
TSIKOUNA
59.58
61.59
56.33
  5.
YU
59.79
61.00
60.12
  6.
ANTONOVA
60.73
60.28
59.85
  7.
MALATOVA-RACKOVA
x
60.24
55.32
  8.
YESIPCHUK
59.51
57.14
58.64
  9.
GRASU
x
x
58.87
  10.
KOROTKEVICH
58.81
56.90
x
  11.
CAO
57.88
57.01
58.03
  12.
KARI
56.32
52.61
54.01
  13.
ROBERT-MICHON
x
54.11
x
  14.
GUSTAITYTE
x
53.64
x
  15.
COSTIAN
x
51.96
x
  16.
CANILLAS
x
32.31
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 63,00 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  25.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   SADOVA Natalya RUS 64.62    Q
 2.   KELESÍDOU Anastasía GRE 63.64    Q
 3.   JATCZENKO Irina BLR 62.72    q
 4.   VIZANIARI Lisa-M. AUS 62.47    q
 5.   FAUMUINA Beatrice R.L. NZL 61.33    q
 6.   VÓGGOLI Ekateríni GRE 61.29    q
 7.   DIETZSCH Franka GER 60.74    q
 8.   POWELL Suzanne USA 59.68
 9.   LEVER Alison AUS 59.58
 10.   KUEHL Kristin USA 59.45
 11.   LI Qiumei CHN 56.59
 12.   SODERBERG Anna SWE 56.11
 13.   MACHADO Teresa POR 55.86    q  **
 14.   SINGH Neelam J. IND 55.26
 15.   ANDRUSINA-MERT Oksana TUR 55.02
 16.   MATEJKOVA Alice ESP 54.19
 **   protes, rzut na wideo prawid³owy powy¿ej minimum uznany
w konkursie za spalony.
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
SADOVA
64.62
-
-
  2.
KELESÍDOU
63.64
-
-
  3.
JATCZENKO
62.72
58.94
60.89
  4.
VIZANIARI
60.39
59.39
62.47
  5.
FAUMUINA
61.33
57.88
58.55
  6.
VÓGGOLI
61.29
x
x
  7.
DIETZSCH
59.78
60.74
59.29
  8.
POWELL
x
x
59.68
  9.
LEVER
x
54.45
59.58
  10.
KUEHL
59.45
54.02
57.54
  11.
LI
56.28
56.59
55.01
  12.
SODERBERG
54.94
55.89
56.11
  13.
MACHADO
x
x
55.86
  14.
SINGH
55.22
55.26
x
  15.
ANDRUSINA-MERT
54.18
54.74
55.02
  16.
MATEJKOVA
54.19
53.12
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Kobiety  27.09.






Results Season 2000
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ZVEREVA     Ellina BLR   flaga Bia³orusi 68.40 SB
 2.   KELESÍDOU Anastasía GRE   flaga Grecji 65.71
 3.   JATCZENKO    Irina BLR   flaga Bia³orusi 65.20
 4.   SADOVA Natalya RUS 65.00
 5.   TSIKOUNA Stilianí GRE 64.08
 6.   DIETZSCH Franka GER 63.18
 7.   WYLUDDA     Ilke GER 63.16
 8.   VIZANIARI Lisa-Marie AUS 62.57
 9.   VÓGGOLI Ekateríni GRE 61.57
 10.   SUA Seilala USA 59.85
 11.   MACHADO Teresa POR 59.50
 12.   FAUMUINA Beatrice R.L. NZL 58.69
 13.   YU Xin CHN 58.34
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ZVEREVA
67.00
66.12
68.40
65.80
x
x
  2.
KELESÍDOU
65.71
63.20
62.59
64.58
63.07
61.85
  3.
JATCZENKO
x
62.93
61.09
63.15
65.20
x
  4.
SADOVA
65.00
61.64
61.92
62.86
x
60.47
  5.
TSIKOUNA
61.85
60.66
x
x
59.91
64.08
  6.
DIETZSCH
x
61.65
58.17
60.36
63.18
x
  7.
WYLUDDA
63.16
61.91
62.22
59.86
61.72
62.33
  8.
VIZANIARI
60.78
62.43
62.57
x
62.24
x
  9.
VÓGGOLI
60.72
61.57
60.45
  10.
SUA
58.03
56.24
59.85
  11.
MACHADO
54.48
59.50
56.84
  12.
FAUMUINA
56.86
x
58.69
  13.
YU
57.95
58.34
57.89








K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 64,00 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  24.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   RIEDEL     Lars GER 68.15    Q
 2.   KRUGER Frantz RSA 67.54    Q
 3.   KAPTYUKH Vasiliy BLR 65.90    Q   SB
 4.   SHEVCHENKO Dmitry RUS 65.29    Q
 5.   DUBROVSHCHIK Vladimir BLR 64.03    Q
 6.   SCHULT     Jürgen GER 63.76    q
 7.   TAMMERT Aleksander EST 63.52    q
 8.   LI Shaojie CHN 62.29  SB
 9.   HALLGRIMSSON Magnús ISL 60.95
 10.   CASAÑAS Yennifer CUB 60.84
 11.   MALINA Libor CZE 60.83
 12.   UBARTAS Romas LIT 60.50
 13.   WEIR Robert GBR 60.01
 14.   STAÑSKI Olgierd POL 59.31
 15.   WINCHESTER Ian NZL 58.64
 16.   CHEREVKO Leonid BLR 58.32
 17.   MUSTAPIC Dragan CRO 58.10
 18.   CONJUNGO Mickaël CAF 57.85
 19.   PUGLIESE Marcelo ARG 56.30
 20.   MENTON John IRL 54.21
 21.   POLTORATSKIY Roman UZB 47.83
    MAMEDOV Khary TKM    0
    KÖVÁGÓ Zoltán HUN    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
RIEDEL
68.15
-
-
  2.
KRUGER
67.54
-
-
  3.
KAPTYUKH
65.90
-
-
  4.
SHEVCHENKO
62.82
63.09
65.29
  5.
DUBROVSHCHIK
64.03
-
-
  6.
SCHULT
63.76
60.97
x
  7.
TAMMERT
63.52
61.84
60.90
  8.
LI
62.29
x
59.71
  9.
HALLGRIMSSON
60.95
58.79
60.03
  10.
CASAÑAS
60.84
x
60.79
  11.
MALINA
59.38
x
60.83
  12.
UBARTAS
60.43
60.50
x
  13.
WEIR
57.57
x
60.01
  14.
STAÑSKI
59.31
58.06
x
  15.
WINCHESTER
58.61
58.64
x
  16.
CHEREVKO
57.63
x
58.32
  17.
MUSTAPIC
53.76
58.10
x
  18.
CONJUNGO
x
57.85
55.60
  19.
PUGLIESE
x
53.49
56.30
  20.
MENTON
x
54.21
50.95
  21.
POLTORATSKIY
45.40
x
47.83
  
MAMEDOV
x
x
x
  
KÖVÁGÓ
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 64,00 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  24.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ALEKNA   Virgilijus LIT 67.10    Q
 2.   TUNKS Jason CAN 64.40    Q
 3.   SETLIFF Adam USA 63.25    q
 4.   WASHINGTON Anthony USA 62.82    q
 5.   MÖLLENBECK Michael GER 62.72    q
 6.   FORTUNA Diego ITA 62.24
 7.   BORICHEVSKIY Aleksandr RUS 61.98
 8.   FAZEKAS Róbert HUN 61.76
 9.   GODINA   John USA 61.60
 10.   POTGIETER Frits RSA 61.56
 11.   MARTINEZ David ESP 61.50
 12.   ELIZALDE Alexis CUB 61.13
 13.   VAN DAELE Jo BEL 60.93
 14.   MATE Gábor HUN 60.86
 15.   SIDOROV Vitaliy RUS 60.65
 16.   KIDYKAS Vaclovas LIT 58.96
 17.   CHUPURYNIN Kyrylo UKR 58.38
 18.   SWEENEY Nick IRL 57.37
 19.   SMITH Glen GBR 56.22
 20.   ALDOSARI Rashid S. QAT 54.47
    UGWU Chima NGR DNS
    GERVAIS Jason CAN CAN    0
    GRASU Costel ROM    0
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
ALEKNA
67.10
-
-
  2.
TUNKS
64.40
-
-
  3.
SETLIFF
x
63.25
-
  4.
WASHINGTON
62.82
x
x
  5.
MÖLLENBECK
62.30
62.72
61.92
  6.
FORTUNA
60.12
x
62.24
  7.
BORICHEVSKIY
59.78
61.98
61.89
  8.
FAZEKAS
x
x
61.76
  9.
GODINA
57.67
61.60
x
  10.
POTGIETER
61.56
60.27
60.83
  11.
MARTINEZ
61.50
x
59.97
  12.
ELIZALDE
57.75
61.13
59.96
  13.
VAN DAELE
60.89
60.93
x
  14.
MATE
59.43
60.69
60.86
  15.
SIDOROV
58.32
59.43
60.65
  16.
KIDYKAS
57.86
58.96
58.09
  17.
CHUPURYNIN
x
58.38
57.32
  18.
SWEENEY
56.73
56.24
57.37
  19.
SMITH
56.22
55.31
54.36
  20.
ALDOSARI
x
54.47
53.42
  
GERVAIS
x
x
x
  
GRASU
x
-
-




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  25.09.






Results Season 2000
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ALEKNA   Virgilijus LIT   flaga Litewska 69.30
 2.   RIEDEL     Lars GER   flaga Niemiecka 68.50
 3.   KRUGER Frantz RSA   flaga Republiki Po³udniowej Afryki 68.19 AR
 4.   KAPTYUKH Vasiliy BLR 67.59 PB
 5.   SETLIFF Adam USA 66.02
 6.   TUNKS Jason CAN 65.80
 7.   DUBROVSHCHIK Vladimir BLR 65.13
 8.   SCHULT     Jürgen GER 64.41
 9.   TAMMERT Aleksander EST 63.25
 10.   MÖLLENBECK Michael GER 63.14
 11.   SHEVCHENKO Dmitry RUS 62.65
 12.   WASHINGTON Anthony USA 59.87
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ALEKNA
58.55
67.54
68.73
66.64
69.30
64.78
  2.
RIEDEL
65.18
x
68.50
68.08
67.33
63.87
  3.
KRUGER
67.89
x
68.19
68.06
x
62.72
  4.
KAPTYUKH
58.93
64.50
67.59
64.42
65.07
66.70
  5.
SETLIFF
60.50
66.02
64.72
65.10
63.10
61.99
  6.
TUNKS
59.59
64.58
65.35
x
65.80
64.38
  7.
DUBROVSHCHIK
63.95
65.13
x
64.32
x
60.15
  8.
SCHULT
x
60.83
63.34
64.41
62.63
61.96
  9.
TAMMERT
55.84
59.26
63.25
  10.
MÖLLENBECK
61.19
60.13
63.14
  11.
SHEVCHENKO
x
x
62.65
  12.
WASHINGTON
x
x
59.87






do góry


copyright © 2003-2063   Leszek Albiniak