S K O K      W      D A L





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchniêcie kul±   


Results Season 2000
  »


Igrzyska   Olimpijskie
  Sydney  2000



    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 2000




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,70 m


SKOK W DAL Kobiety  27.09.2000
godz.20:05-21:46

zachmurzenie 31%; temperatura 25 °C; 77 °F.
Wiatr 15 km/h NW.


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   



miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MAY Fiona ITA 6.81    Q
 2.   GOULBOURNE Elva JAM 6.68    q
 3.   SZECHOWCOWA Olena UKR 6.65    q
 4.   TIEDTKE Susen GER 6.65    q
 5.   GA£KINA Ludmi³a RUS 6.62    q
 6.   EDWARDS Jacqueline BAH 6.60    q
 7.   KOSZCZEJEWA Jelena KAZ 6.57
 8.   JOHANSSON Erica SWE 6.53
 9.   XÁNTHOU Níki GRE 6.50
 10.   GUAN Yingnan CHN 6.48
 11.   WILLIAMS Shana Lee USA 6.44
 12.   BRUNNER Chantal NZL 6.42
 13.   AJKLER Zita HUN 6.36
 14.   HIGA MAGGI Maurren BRA 6.35
 15.   CUZA Lissette CUB 6.25
 16.   BOBROWSKAJA Jelena KGZ 6.19
 17.   HYACINTH Flora ISV 6.08
 18.   FALCIONI COSTA Mónica URU 6.05
    MONTANER COLL Concepción ESP  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. MAY
6.48
6.65
6.81
-0.6
0.3
0.5
2. GOULBOURNE
6.35
6.52
6.68
-0.4
0
0.7
3. SZECHOWCOWA
6.56
6.65
x
-0.5
1.2
4. TIEDTKE
6.55
6.65
6.43
-0.2
1.1
0.4
5. GA£KINA
6.62
x
6.31
-0.3
0
6. EDWARDS
6.60
x
6.47
0.4
-0.8
7. KOSZCZEJEWA
6.42
x
6.57
-0.3
1
8. JOHANSSON
6.53
x
6.49
-0.2
-1.4
9. XÁNTHOU
6.50
x
x
-0.9
10. GUAN
x
x
6.48
0.4
11. WILLIAMS
6.24
6.28
6.44
0.3
0
0.2
12. BRUNNER
6.14
6.42
6.31
0
-0.1
-0.4
13. AJKLER
6.35
6.36
x
-0.5
0.4
14. HIGA
6.35
6.28
x
-0.2
0.5
15. CUZA
x
6.19
6.25
0.8
-0.3
16. BOBROWSKAJA
5.94
6.19
6.03
0.2
0.7
-0.5
17. HYACINTH
6.08
x
5.89
0.5
0.4
18. FALCIONI
6.05
6.04
5.96
-0.7
0.8
0
MONTANER
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,70 m


SKOK W DAL Kobiety  27.09.2000
godz.20:05-21:45






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   DRECHSLER Heike GER 6.84    Q
 2.   BURRELL Dawn USA 6.77    Q
 3.   VASZI Tünde HUN 6.70    Q
 4.   KOTOWA Tatiana RUS 6.66    q
 5.   RUBLOWA Olga RUS 6.65    q
 6.   WISE Joanne GBR 6.59
 7.   WIERSZYNINA Wiktoria UKR 6.56
 8.   THOMPSON Bronwyn AUS 6.55
 9.   GOTOVSKA Valentīna LAT 6.47
 10.   GOLDING Lacena JAM 6.39
 11.   ITANYI Patience NGR 6.33
 12.   ÞIGÃU Viorica ROM 6.25
 13.   PERSZINA Jelena KAZ 6.24
 14.   SCHULTE Sofia GER 6.23
 15.   ÁVILA Andrea ARG 6.11
 16.   PAPAVASILAKI Despoina GRE 5.86
    GUO Chunfang CHN  NM
    ALVES DOS SANTOS Luciana BRA  NM
    TARASOWA Anna KAZ  NM
    JONES Marion USA DQ 6.78
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. DRECHSLER
6.84
0.3
2. BURRELL
x
6.68
6.77
0.7
0.2
3. VASZI
x
x
6.70
0.1
4. KOTOWA
6.41
6.66
4.21
0.5
0
-0.2
5. RUBLOWA
6.62
x
6.65
0.3
0.2
6. WISE
6.39
6.54
6.59
0.5
1.1
0.1
7. WIERSZYNINA
6.46
6.56
6.47
-0.6
0.6
0.5
8. THOMPSON
6.55
x
6.21
-0.8
0
9. GOTOVSKA
6.44
x
6.47
-0.6
0.1
10. GOLDING
6.37
6.39
6.39
0
0.7
0.9
11. ITANYI
6.33
6.22
6.12
0.1
-0.6
-0.1
12. ÞIGÃU
x
x
6.25
0.2
13. PERSZINA
6.24
x
6.22
-0.2
0.2
14. SCHULTE
6.15
x
6.23
-1
0.4
15. ÁVILA
6.11
x
6.07
-0.6
0.5
16. PAPAVASILAKI
x
x
5.86
0.7
GUO
x
x
x
ALVES
x
x
x
TARASOWA
x
x
x
    JONES Marion
6.78
0.3




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

SKOK W DAL Kobiety  29.09.2000
godz.19:20-21:08






Results Season 2000
miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   DRECHSLER Heike GER   flaga Niemiecka 6.99 1902
 2.   MAY Fiona ITA   flaga W³oska 6.92 2238
 3.   KOTOWA Tatiana RUS   flaga Rosji 6.83 2949
 4.   RUBLOWA Olga RUS 6.79 2972
 5.   TIEDTKE Susen GER 6.74 1928
 6.   EDWARDS Jacqueline BAH 6.59 1175
 7.   VASZI Tünde HUN 6.59 2082
 8.   GA£KINA Ludmi³a RUS 6.56 2932
 9.   GOULBOURNE Elva JAM 6.43 2285
 10.   BURRELL Dawn USA 6.38 3331
 11.   SZECHOWCOWA Olena UKR 6.37 3244
    JONES Marion USA DQ 6.92 3357
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
1.
DRECHSLER
6.48
x
6.99
6.79
x
x
-1.8
1.9
-0.5
2.
MAY
6.76
6.82
6.92
6.72
6.73
6.72
1.3
1.1
1.1
0.8
0.4
0.1
3.
KOTOWA
x
6.76
6.83
x
x
6.73
0.2
1.4
1.5
4.
RUBLOWA
x
6.79
x
6.79
x
x
1.4
-0.9
5.
TIEDTKE
x
6.52
6.74
x
4.94
x
0.8
0.1
1.6
6.
EDWARDS
6.59
6.52
6.51
6.31
6.35
6.42
0.9
1.6
-1.3
-0.6
0.6
0.7
7.
VASZI
6.32
x
6.59
x
x
x
1.4
0.4
8.
GA£KINA
6.42
6.56
6.05
-1
2.9
-1.7
9.
GOULBOURNE
x
6.43
6.20
0.9
1.2
10.
BURRELL
x
x
6.38
0.1
11.
SZECHOWCOWA
x
x
6.37
0.8
   
JONES
x
6.68
6.92
x
x
x
1.3
1




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 8,15 m


SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  25.09.2000
godz.10:45-12:46

Deszcz; zachmurzenie 81%;
temperatura 14 °C; 57 °F.
Wiatr 9 km/h NE.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   PEDROSO SOLER Iván CUB 8.32    Q
 2.   TAURIMA Jai AUS 8.09    q
 3.   PRAH Kofi Amoah GER 8.01    q
 4.   £UKASZEWYCZ Oleksij UKR 8.01    q
 5.   STREETE-THOMPSON Kareem CAY 7.99
 6.   CANKAR Gregor SLO 7.98
 7.   MOUDRIK Younés MAR 7.95
 8.   TOURÉ Cheikh FRA 7.87
 9.   STRINGFELLOW Savante USA 7.84
 10.   MORINAGA Masaki JPN 7.84
 11.   HÄGGSTRÖM Erik SWE 7.83
 12.   LISTER III Melvin USA 7.82
 13.   BURKENIA Danii³ RUS 7.79
 14.   BARDAUSKAS Tomas LTU 7.70
 15.   ATANASOW Niko³aj BUL 7.62
 16.   DUNCAN Richard CAN 7.60
 17.   MERSAL Hatem EGY 7.59
 18.   NIJS Erik BEL 7.52
 19.   CHUSNUTDINOW Rustam UZB 7.24
 20.   WILLIAMS Wendell TRI 7.22
    AL-NUBI Abdulrahman QAT  NM
    LIU Hongnin CHN  NM
    LOUW Stephan NAM  NM
    RAI Sanjay IND  NM
    SERELIS Dimitrios GRE  NM
    SUNG Hee-Jun KOR  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. PEDROSO
7.70
7.99
8.32
0.6
-0.1
0.1
2. TAURIMA
7.99
7.77
8.09
-0.3
-0.1
0.9
3. PRAH
7.86
7.92
8.01
0.7
0.3
0.5
4. £UKASZEWYCZ
7.86
x
8.01
0.1
1.2
5. STREETE
7.99
7.76
x
0.3
0.3
6. CANKAR
7.71
5.96
7.98
-0.1
0.4
0.6
7. MOUDRIK
7.95
7.83
x
0
0.4
8. TOURÉ
7.87
x
x
-0.4
9. STRINGFELLOW
7.32
7.70
7.84
0.4
-0.2
0.1
10. MORINAGA
x
7.84
x
0.4
11. HÄGGSTRÖM
x
7.80
7.83
-0.4
0.6
12. LISTER
7.57
7.82
7.76
-0.3
-0.1
-0.3
13. BURKENIA
7.75
7.79
x
0.4
1.2
14. BARDAUSKAS
7.18
7.70
6.95
0.4
-0.7
0.2
15. ATANASOW
x
x
7.62
0.4
16. DUNCAN
7.33
x
7.60
-0.1
-0.4
17. MERSAL
7.59
x
x
-0.1
18. NIJS
7.33
7.52
x
-0.5
1
19. CHUSNUTDINOW
7.24
x
x
0.6
20. WILLIAMS
x
x
7.22
0.2
AL-NUBI
x
x
x
LIU
x
x
x
LOUW
x
x
x
RAI
x
x
SERELIS
x
x
x
SUNG
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 8,15 m


SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  25.09.2000
godz.10:45-12:50






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   MELIS LINARES Luis CUB 8.21    Q
 2.   PHILLIPS Dwight D. USA 8.13    q
 3.   BURGE Peter AUS 8.06    q
 4.   CALADO Carlos POR 8.04    q
 5.   MALAWIN W³adimir RUS 8.03    q
 6.   DACZEW Petâr BUL 8.03    q
 7.   SZCZURENKO Roman UKR 8.01    q
 8.   ÞǍRUª Bogdan ROM 8.00    q
 9.   BECKFORD James JAM 7.98
 10.   SOSUNOW Kiri³³ RUS 7.97
 11.   AL-SABEE Hussein SAU 7.94
 12.   LAMELA TOBÍO Yago ESP 7.89
 13.   JAHIÆ Danijal YUG 7.85
 14.   SERVIUS Ronald FRA 7.66
 15.   SUNNEBORN Gunnar Mattias SWE 7.63
 16.   EL GHAZOUANI El MAR 7.60
 17.   AWERE Mark Anthony GHA 7.57
 18.   CASQUETTE Arnaud MRI 7.57
 19.   ERGOTIÆ Siniša CRO 7.53
 20.   LOWE Ian CAN 7.51
 21.   KOUKODIMOS Konstantinos GRE 7.44
 22.   LAO Jianfeng CHN 7.41
 23.   FOLLIGAN Georges Téko TOG 7.40
 24.   YAVAª Mesut TUR 7.35
 25.   FERREIRA JÚNIOR Nelson BRA 7.32
 26.   POGHOSYAN Shirak ARM 7.24
    WATANABE Daisuke JPN  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. MELIS
7.87
8.21
1.6
1.2
2. PHILLIPS
7.84
7.83
8.13
-0.1
0.2
0.7
3. BURGE
7.62
7.96
8.06
0.6
0.8
1
4. CALADO
8.04
7.98
7.96
0.5
0.3
-0.5
5. MALAWIN
x
7.96
8.03
1.1
0.5
6. DACZEW
8.03
x
7.85
0.6
0.1
7. SZCZURENKO
8.01
x
x
0.8
8. ÞǍRUª
7.60
8.00
x
0.1
1
9. BECKFORD
7.87
7.87
7.98
0.8
0.5
0.5
10. SOSUNOW
7.97
x
7.93
-0.6
1.2
11. AL-SABEE
x
5.92
7.94
0.3
-0.4
12. LAMELA
7.68
7.74
7.89
0.4
0.1
0.3
13. JAHIÆ
7.85
7.70
x
-0.2
1
14. SERVIUS
x
x
7.66
0.2
15. SUNNEBORN
7.45
7.58
7.63
0.8
0.6
1
16. EL GHAZOUANI
7.49
7.60
7.58
0.4
1
0.1
17. AWERE
7.16
7.36
7.57
0.7
0.6
0.5
18. CASQUETTE
x
7.21
7.57
0.4
0.6
19. ERGOTIÆ
7.34
x
7.53
0.2
1
20. LOWE
7.51
7.38
7.46
0.5
0.8
-0.1
21. KOUKODIMOS
x
7.44
x
0.5
22. LAO
7.26
7.41
7.33
0
-0.7
0.5
23. FOLLIGAN
x
7.40
x
0.6
24. YAVAª
7.34
7.35
6.03
0
0.2
0.3
25. FERREIRA
5.81
x
7.32
0.6
0.7
26. POGHOSYAN
7.24
7.10
0.4
0.2
WATANABE
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  28.09.2000
godz.18:45-20:45

Pochmurno; zachmurzenie 72%;
temperatura 21 °C; 70 °F.
Wiatr 15 km/h E.






miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   PEDROSO Iván CUB   flaga Kuby 8.55 1479
 2.   TAURIMA Jai AUS   flaga Australijska 8.49 1089
 3.   SZCZURENKO Roman UKR   flaga Ukrainy 8.31 3211
 4.   £UKASZEWYCZ Oleksij UKR 8.26 3206
 5.   PRAH Kofi GER 8.19 1882
 6.   BURGE Peter AUS 8.15 1056
 7.   MELIS LINARES Luis CUB 8.08 1477
 8.   PHILLIPS Dwight USA 8.06 3308
 9.   ÞǍRUª Bogdan ROM 8.00 2817
 10.   CALADO Carlos Nuno POR 7.94 2746
 11.   DACZEW Petâr BUL 7.80 1282
 12.   MALAWIN W³adimir RUS 7.67 2888

miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
PEDROSO
x
8.34
x
8.41
x
8.55
0
0.2
0.4
2.
TAURIMA
x
8.18
8.34
8.40
8.49
8.28
-1
-0.2
0.6
0.6
0.6
3.
SZCZURENKO
7.76
x
8.14
x
x
8.31
0
-0.1
0.3
4.
£UKASZEWYCZ
8.08
x
x
8.22
8.26
x
0.3
-0.3
-0.2
5.
PRAH
7.84
x
8.19
7.95
x
7.86
0.2
-0.6
1
0.3
6.
BURGE
7.80
8.06
7.93
7.96
8.15
8.11
0.1
0.9
-0.2
0.6
0.7
0.1
7.
MELIS
7.97
7.94
8.08
x
7.82
x
0.1
0
0.1
-0.6
8.
PHILLIPS
x
7.90
8.06
x
x
x
0.5
-0.1
9.
ÞǍRUª
8.00
7.93
x
-0.8
0.2
10.
CALADO
7.94
7.85
7.77
0.3
0.8
-0.3
11.
DACZEW
7.80
x
7.70
0.2
0
12.
MALAWIN
x
x
7.67
-0.6






       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2063   Leszek Albiniak





   moje starty 2003-2006   
   syn Micha³ 2004-2007   




do góry   
rzut dyskiem   
pchniêcie kul±   
do do³u   


TWOJA reklama   
mistrzowie IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
mistrzowie MISTRZOSTW ¦WIATA   
mistrzowie MISTRZOSTW EUROPY   


mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW ¦WIATA   
mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ¦WIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY   






do góry   
rzut dyskiem   
pchniêcie kul±   
do do³u   


POLSKA - medali¶ci   
Z.S.R.R. - medali¶ci   
N.R.D. - medali¶ci   
USA - medali¶ci   
NIEMCY - medali¶ci   
ROSJA - medali¶ci   



TWOJA reklama   
statystyki IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
statystyki MISTRZOSTW ¦WIATA   


Jackie Joyner-Kersee   
Heike Daute-Drechsler   
Carl Lewis   
Igor Ter-Ovanesyan   
Iván Pedroso   
Mike Powell