R Z U T      D Y S K I E M





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          










Igrzyska Olimpijskie

T O K I O     1 9 6 4



   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk

K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje             Eliminacje


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje   minimum 50,00 m

RZUT DYSKIEM Kobiety  19.10.1964   g.10.05-11.00






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MIKHAYLOVA Virzhiniya BUL 54.94    Q
 2.   LOTZ Ingrid GER 54.82    Q
 3.   HAUSMANN Kriemhild GER 54.54    Q
 4.   MANOLIU Lia ROM 53.64    Q
 5.   CATARAMĂ Olimpia ROM 53.20    Q
 6.   CONNOLLY Olga USA 53.17    Q
 7.   KUZNETSOVA Yevgeniya URS 52.44    Q
 8.   KLEIBER Jolán HUN 52.35    Q
 9.   STUGNER Judit HUN 52.30    Q
 10.   SLOPER Valerie NZL 51.94    Q
 11.   LORENZ Doris GER 51.58    Q
 12.   NĚMCOVÁ Jiřina TCH 50.64    Q
 13.   PRESS Tamara URS 50.28    Q
 14.   PONOMAREVA Nina URS 50.18    Q
 15.   McCREDIE Nancy CAN 47.27
 16.   UCHIDA Hiroko JPN 47.18
 17.   NAMJILMAA Dashzevgiin MGL 44.55
 18.   La VIÑA Josephine PHI 42.27
 19.   KITIPONGPITAYA Pranee THA 38.73
 20.   YEONG Park KOR 37.50
 21.   GEVERKOF Juliette IRN 30.05
miejsce
zawodniczka
I
II
III
  1.
MIKHAYLOVA
54.94
  2.
LOTZ
48.38
54.82
  3.
HAUSMANN
46.59
48.63
54.54
  4.
MANOLIU
47.80
53.64
  5.
CATARAMĂ
46.96
53.20
  6.
CONNOLLY
49.99
53.17
  7.
KUZNETSOVA
49.40
52.44
  8.
KLEIBER
52.35
  9.
STUGNER
48.96
48.49
52.30
  10.
SLOPER
48.01
51.94
  11.
LORENZ
51.58
  12.
NĚMCOVÁ
50.64
  13.
PRESS
50.28
  14.
PONOMAREVA
44.69
44.89
50.18
  15.
McCREDIE
44.91
47.27
44.75
  16.
UCHIDA
46.19
47.18
34.48
  17.
NAMJILMAA
43.37
40.26
44.55
  18.
La VIÑA
40.05
42.27
41.71
  19.
KITIPONGPITAYA
36.21
38.73
34.20
  20.
YEONG
37.50
33.27
34.97
  21.
GEVERKOF
x
30.05
x








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM Kobiety  19.10.1964   g.14.30-15.45




           
           
           


miejsce zawodniczka kraj wynik
  1   PRESS Tamara URS   flaga C.C.C.P 57.27 OR
  2   LOTZ Ingrid GDR   flaga D.D.R 57.21
  3   MANOLIU Lia ROM   flaga Rumuńska 56.97
  4   ANGELOVA Verzhinia BUL 56.70
  5   KUZNETSOVA Yevgeniya URS 55.17
  6   KLEIBERNÉ Jolán HUN 54.87
  7   LIMBERG Kriemhild FRG 53.81
  8   CATARAMĂ Olimpia ROM 53.08
  9  NĚMCOVÁ Jiřina TCH 52.80
  10  STUGNER Judit HUN 52.52
  11   PONOMAREVA Nina URS 52.48
  12   CONNOLLY Olga USA 51.58
  13  SLOPER Valerie NZL 49.59
  14   LORENTZ Doris GDR 45.63
miejsce
zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
PRESS
x
55.38
50.58
55.23
57.27
56.08
  2.
LOTZ
57.21
x
55.41
x
54.59
54.74
  3.
MANOLIU
55.90
x
x
56.09
56.97
x
  4.
ANGELOVA
47.38
56.56
52.19
56.70
55.77
55.54
  5.
KUZNETSOVA
55.17
53.58
x
x
x
53.80
  6.
KLEIBERNÉ
54.46
53.05
53.51
53.14
54.87
51.69
  7.
LIMBERG
48.35
53.81
53.02
  8.
CATARAMĂ
53.08
49.99
51.28
  9.
NĚMCOVÁ
49.06
52.80
51.13
  10.
STUGNER
50.88
50.47
52.52
  11.
PONOMAREVA
52.15
51.12
52.48
  12.
CONNOLLY
51.21
x
51.58
  13.
SLOPER
48.93
46.17
49.59
  14.
LORENTZ
x
x
45.63














REZULTATY eliminacje   minimum 55,00 m

RZUT DYSKIEM MężczyĽni  15.10.1964   g.10.08-11.30






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   OERTER Al USA 60.54    Q OR
 2.   DANĚK Ludvík TCH 58.88    Q
 3.   SILVESTER Jay USA 57.81    Q
 4.   KOMPANEYETS Viktor URS 57.40    Q
 5.   WEILL Dave USA 56.95    Q
 6.   LOSCH Hartmut GER 56.46    Q
 7.   BEGIER Zenon POL 56.31    Q
 8.   HOLLINGSWORTH Roy GBR 55.96    Q
 9.   PIˇTKOWSKI Edmund POL 55.22    Q
 10.   SZÉCSÉNYI József HUN 55.04    Q
 11.   BUKHANTSOV Kim URS 54.94    q
 12.   TRUSENOV Vladimir URS 53.81    q
 13.   KÜHL Fritz GER 53.53
 14.   MILDE Lothar GER 53,39
 15.   REPO Pentti FIN 52.93
 16.   RADOŠEVIĆ Dako YUG 52.71
 17.   KOCH Cees NED 52.57
 18.   ŽEMBA Jiří TCH 52.13
 19.   SELVEY Warwick AUS 51.96
 20.   SOUDEK Ernst AUT 51.78
 21.   MILLS Les NZL 51.70
 22.   TSAKANIKAS Georgios GRE 51.03
 23.   KANEKO Shohei JPN 46.46
 24.   SÉGUI Denis CIV 46.43
 25.   REINOSA Ignacio PUR 46.36
 26.   ARIEL Gideon ISR 46.12
 27.   MIRZA Sayed IRN 45.24
 28.   BYEONG Kim KOR 42.73
    HAGLUND Lars SWE  NM
miejsce
zawodnik
I
II
III
  1.
OERTER
60.54
  2.
DANĚK
58.88
  3.
SILVESTER
x
57.81
  4.
KOMPANEYETS
57.40
  5.
WEILL
56.95
  6.
LOSCH
56.46
  7.
BEGIER
56.31
  8.
HOLLINGSWORTH
52.60
52.08
55.96
  9.
PIˇTKOWSKI
55.22
  10.
SZÉCSÉNYI
55.04
  11.
BUKHANTSOV
54.94
x
x
  12.
TRUSENOV
53.81
51.94
52.25
  13.
KÜHL
53.53
53.04
x
  14.
MILDE
53.39
50.83
x
  15.
REPO
52.93
x
50.60
  16.
RADOŠEVIĆ
51.22
52.71
51.37
  17.
KOCH
51.20
52.57
51.08
  18.
ŽEMBA
x
52.13
51.80
  19.
SELVEY
50.83
x
51.96
  20.
SOUDEK
x
51.78
50.96
  21.
MILLS
44.18
51.70
51.22
  22.
TSAKANIKAS
50.76
51.03
48.07
  23.
KANEKO
44.63
43.31
46.46
  24.
SÉGUI
44.07
46.43
44.04
  25.
REINOSA
46.36
45.96
x
  26.
ARIEL
45.10
44.26
46.12
  27.
MIRZA
x
45.24
44.96
  28.
BYEONG
42.73
x
x
  
HAGLUND
x
x
x








REZULTATY   FINAŁ   

RZUT DYSKIEM MężczyĽni  15.10.1964   g.14.30-15.34




           
           
           


miejsce zawodnik kraj wynik
  1   OERTER Alfred USA   flaga USA 61.00 OR
  2   DANĚK Ludvík TCH   flaga Czechosłowacka 60.52
  3   WEILL Dave USA   flaga USA 59.49
  4   SILVESTER Jay USA 59.09
  5   SZÉCSÉNYI József HUN 57.23
  6   BEGIER Zenon POL 57.06
  7   PIˇTKOWSKI Edmund POL 55.81
  8   TRUSENEV Vladimir URS 54.78
  9  BUKHANTSOV Kim URS 54.38
  10  HOLLINGSWORTH Roy GBR 53.87
  11  LOSCH Hartmut GER 52.08
  12  KOMPANEYETS Viktor URS 51.96
miejsce
zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
OERTER
57.65
58.34
55.11
54.37
61.00
  2.
DANĚK
59.73
58.83
x
60.52
58.38
57.17
  3.
WEILL
x
59.49
56.24
56.15
55.94
52.45
  4.
SILVESTER
56.99
x
57.54
57.46
59.09
x
  5.
SZÉCSÉNYI
54.34
52.14
56.97
57.23
x
54.66
  6.
BEGIER
57.06
52.45
55.83
x
x
56.68
  7.
PIˇTKOWSKI
52.94
55.81
53.87
  8.
TRUSENEV
53.70
54.78
52.98
  9.
BUKHANTSOV
x
50.15
54.38
  10.
HOLLINGSWORTH
53.74
53.87
x
  11.
LOSCH
51.44
52.08
x
  12.
KOMPANEYETS
x
51.96
x






copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak